USA na stejné cestě jako u nás po roce 1948: Zákon, který likviduje svobodu a demokracií. Útok na ústavu

Autor: odjinud | Publikováno: 24.5.2021 | Rubrika: Zamyšlení
USA

CHRIS FARRELL popisuje hrůzy nového amerického volebního zákona, jehož účelem je, aby po volebním podvodu "vedoucí úloha vítězné bolševické strany" definitivně nahradila chatrné zbytky demokracie

O návrhu zákona H.R.1 – takzvaném "Zákonu pro lidi 2021" (For the People Act of 2021) – se toho už napsalo hodně. K návrhu tohoto zákona se vyjádřil i bývalý víceprezident Mike Pence. Redakční rada deníku Wall Street Journal bila na poplach již v lednu 2021. Redaktoři časopisu National Review se s tím nepárali a rovnou jej nazvali "útokem Demokratické strany na americkou demokracii".

Zákon H.R.1 chce "pro posílení naší demokracie rozšířit v USA volební účast a zjednodušit Američanům přístup k volebním urnám, snížit vliv velkých peněz v politice, posílit etická pravidla pro státní zaměstnance a zavést další protikorupční opatření. " Návrh zákona má 791 stránek.

Nespravedlnost pro všechny 

Zde je jen několik nejděsivějších federálních mocenských faulů obsažených v návrhu zákona H.R.1 namířených proti 50 americkým státům pořádajícím volby podle Ústavy USA:

  1. Zakazuje státní zákony týkající se identifikace voličů a povoluje sklízení hlasovacích lístků
  2. Nařizuje, aby se volební lístky zaslané poštou započítávaly po dobu až 10 dní po skončení voleb – volební den se tím změní na "volební sezónu";
  3. Zavádí automatickou volební registraci lidí žádajících o podporu v nezaměstnanosti nebo o zařazení do programů Medicaid a Obamacare nebo hlásících se na vysokou školu a propouštěných vězňů.

Je toho tam mnohem víc a je to čím dál tím horší. Podstatně horší. Zákon obsahuje omezení Prvního dodatku Ústavy USA, který se týká politických projevů a podpory či opozice vůči kandidátovi nebo návrhu zákona. A nezapomeňte: Cílem toho všeho je prý "posílení naší demokracie".

Pokud vás zajímá anotovaná analýza H.R.1 zastávající opačný názor, než je ten můj, tak se laskavě obraťte na Brennan Center for Justice (Brennanovo centrum pro spravedlnost). Rádi vám tam vysvětlí, jak lze ta pitomá ústavní práva osekat tak, aby byly "spravedlivější" pro všechny. Analýza Brennanova centra čtenáře sebevědomě ujišťuje o tom, že návrh zákona H.R.1 "potvrzuje moc Kongresu chránit volební právo, regulovat federální volby a bránit demokratický proces ve Spojených státech." Brennanovo centrum se snaží vyretušovat článek I, oddíl 4 Ústavy USA – tzv. volební klauzuli – z našich dějin a z naší volební praxe. Tato volební klauzule nařizuje a zmocňuje jednotlivé státy, aby určovaly "čas, místo a způsob" voleb do Kongresu. Zákon H.R.1 by tuto volební klauzuli zašlapal do země.

Čtěte ZDE: Popřevratové Spojené státy: Druhá Maova kulturní revoluce v plném proudu. Smazat a kriminalizovat. Dechberoucí míra pokrytectví. Čas na boj? Příliš málo a příliš pozdě. Půlka národa zbavena občanských práv. Tohle skončí zle

Komunisté všech odstínů 

Pokud chceme ze současné situace najít cestu ven, tak je užitečné si připomenout, jak jsme se do této hrozné situace vlastně dostali. Základem šílenství H.R.1 je právní pozitivismus – Stanfordská encyklopedie filozofie k této tezi uvádí, "že existence a obsah práva podle právního pozitivismu závisí na sociálních faktech, a nikoliv na jeho hodnotách." (Poznámka překladatele: Právní pozitivismus zdůrazňuje význam pozitivního práva na úkor práva přirozeného.)

Návrh zákona H.R.1 tvoří téměř 800 stran militantního sociálního inženýrství útočícího na základy Ústavy USA, na volební právo a na politickou svobodu projevu. A přitom je tento zákon vydáván za "zákon pro lidi".

Autoritáři – socialisté a komunisté všech odstínů, ve všech zemích a epochách – právní pozitivismus rádi používají, protože jim umožňuje obrovskou volnost navrhovat, realizovat a především prosazovat vše, co si vymyslí, jak by to podle nich mělo být. Znáte snad lepší způsob, jak vybudovat dělnický ráj? Je tady ale – samozřejmě úplně teoretická alternativa – zařídit to tak, že ukradené volby nebudou nikdy podrobeny auditu a pak už to pojede po vašem celé příští století jako po másle.

Ve světě právního pozitivismu je to všechno úhledné a snadné. Vypracujete jednostranný podrobný plán (nabitý skandálními návrhy) dlouhý téměř 800 stran, který NIKDO nebude číst, natož aby mu někdo rozuměl. Protlačíte jej legislativním procesem díky tomu, že vaše strana tam má momentálně většinu, a necháte jej podepsat prezidentem, který je členem vaší strany. Abrakadabra – podvádění se stalo přijatelným a "legálním" (v zásadě stejnou metodou prosazuje Brusel všechny hrůzostrašné "zákony" v EU již dlouho, pozn. PP).

Prohráváme 

Pro čtenáře, kterým tato technika připadá znepokojující a nezdá se jim být v souladu s velkou tradicí debaty a kompromisu popsanou v zakládacích listinách Spojených států a jejich politických dějinách – toto vše má dobrý důvod. USA byly založeny na principu přirozeného práva, které dodržuje univerzální morální principy etických a právních norem lidského chování bez ohledu na to, zda je konkrétní vláda uznává nebo ne – a to je v zásadě protiklad právního pozitivismu. Ale dnes už bohužel existují celé generace Američanů, kteří se s těmito myšlenkami nikdy nesetkali.

Vše autentické a skutečné o založení naší země jako ústavní republiky bylo z myslí Američanů vymazáno prostřednictvím našeho vzdělávacího systému. Umožnili jsme lidem jako je Howard Zinn, aby milionům středoškoláků a vysokoškoláků diktovali historické objasnění toho, co jsme my Američané, zač. A tak byli američtí studenti celá léta krmeni relativismem, kritickou teorií, dekonstrukcí absolutně všeho a subjektivitou. Tato degradace našich vzdělávacích standardů byla neuvážená a hloupá. Je to výsledek naší lhostejnosti. A jak pak mohou potom lidé jednat lépe, když nic lepšího neznají?

Kooptování a vyprázdnění idejí v našem vzdělávacím systému je hlavním vysvětlením, proč prohráváme tento zápas a ztrácíme naší republiku. Bojovnost našich zákonodárců je nyní ještě umocněna ochotou prezidenta.

To jsou velmi vážné věci a nikdo nám neříká, PROČ tento zápas prohráváme. Spousta lidí kvůli tomu lomí rukama. Spousta lidí je kvůli tomu oprávněně pobouřená. Ale ten nepříjemný mučivý pocit, že se Amerika někam vytrácí – a proč se ze všeho, v co jsme věřili, nyní dělá zločin nebo zahanbující vtip v sociálních médiích – to nám až do teď nikdo nevysvětlil.

Nyní je čas vymanit se z naší ospalosti a pasivity vyvolané Covidem-19. Pokud vás neprobralo volební "vítězství" Joea Bidena – tak návrh zákona H.R.1. by vás probrat měl. Sdělte, prosím vás, všem vlivným osobám jasně a zdvořile, co si o něm myslíte.

Zdroj.

Klíčová slova: USA
1504 čtenářů | 
HodnoceníHodnoceníHodnoceníHodnoceníHodnocení
Tisknout článek Poslat článek e-mailem
Vaše hodnocení: 

Zde můžete nastavit své hodnoceníPodpořte nás
Čtěte také

euPortal.cz

Český Portál i EUportal ukončují ke konci roku svou činnost a vydávání článkůJ. R. R. Tolkien – zamilovaný do Najsvätejšej Sviatosti a Panny MárieMají Američané budoucnost? Španielski katolícki conquistadori nezotročili Ameriku – naopak, oslobodili ju!Postavme si jaderné elektrárny sami – v minulosti jsme to dokázali v Dukovanech a Temelínu, kde jsme postavili jaderky vlastními silami na klíč!

euServer.cz

Na co všechno mají propagandisté ČT žaludekMezi morem a covidem, aneb zrození a smrt evropské civilizace

ePortal.cz

Věrně sloužil komunistům a dnes věrně slouží eurohujerům, nový ministr chce rozbíjet V4Jak Němci a Ukrajinci přinášeli civilizaci do Ruska - mučení a totální vyhlazení židů s Rusy

Eurabia.cz

Polští pohraničníci odrazili útok 100 imigrantůZátah na převaděče v Rakousku

FreeGlobe.cz

Budou nám taky měřit penisy?Italská mafie vyměkla. Bere i homosexuály a syn jednoho z šéfů je...

Nezdravi.cz

Co je podstatou stárnutí? Je to cílená autodestrukce? Proč se to vyvinulo? Jak ho zpomalit, anti-aging? Tímto si můžete prodloužit životVeganka tvrdí, vejce jsou pro vaše zdraví horší než kouření. Takto to prý zjistila

eOdborar.cz

Rusko usilovně buduje výrobny vakcíny proti koronaviruEU kašle na Evropany. Dovoluje vyvážet vakcíny z Evropy pryč a Evropané mají umírat

ParlamentniListy.cz

Rána vládě. Povinné očkování proti covidu zřejmě nelze vyhlásit. Právník odhalujeLipavský a Fiala by měli číst. Cyril Svoboda tuší klíčové jednání s Putinem. Je nutné. A toto může chtít
Články autora
Průzkum
Hlasovat můžete kliknutím na odpověď
Doporučujeme
PLATFORMA PRO ZACHOVÁNÍ EVROPSKÝCH HODNOT

Byli jsme i před unií, budeme i po ní. Boj za samostatnost našeho státu bude probíhat i po Lisabonu

dixienet.org

Rádio Dixie

Václav Klaus

Mladá pravice

D.O.S.T.

Pat Buchanan

Ron Paul

Eretz.cz - zpravodajství z Izraele

Československo 2008 tour
Přihlášení uživatele
Jméno:
Heslo:

RSS feed Zasílání upozornění