Požádal by Kocáb o milost i pro "gádža"?

Autor: Rudolf Polanecký | Publikováno: 29.4.2009 | Rubrika: Zamyšlení
kocab

 

Končící ministr pro lidská práva Michael Kocáb žádá prezidenta republiky o milost. Samozřejmě ne pro sebe, ale pro Pavla Kudrika, otce popáleného děvčete, obětí požáru ve Vítkově.
 
Pavel Kudrik se stal společně se svou rodinou cílem požáru způsobeného zápalnými lahvemi ve Vítkově. Popálené děvče stále bojuje o život a vyhlídky na přežití jsou velice malé. Kudrikova družka Anna Siváková do médií prohlásila, že někdo úmyslně před hozením Molotovů uzavřel přívod vody do domu.
 
Tato informace byla následně hasiči a policií vyvrácena. Doposud není jasné, zda šlo o rasisticky motivovaný čin, nebo zda v tom hrálo roli něco jiného, napříkad vymáhání dluhů nebo úmyslné zapálení nechtěné nemovitosti.
 
Domek, který Kudrikova rodina obývala, připadl pouhých deset dní před vyhořením skupině německých občanů v dědickém řízení, které se táhlo několik let. Na tomto místě začínají vyvstávat otázky, jak se vlastně Kudrikova rodina do domku dostala a pokud to bylo legálně na pronájem, komu za užívání domku platila.
 
Kudrikova rodina neměla v domku své trvalé bydliště, už to je s podivem. Navíc byl Pavel Kudrik hledanou osobou, když se vyhýbal nástupu trestu odnětí svobody. Podle serveru aktuálně.cz byl Pavel Kudrik v minulosti odsouzen k ročnímu odnětí svobody za krádež a poškozování cizí věci a trestu se vyhýbal. Následně byl přistižen při porušení zákazu řízení.
 
Odsouzený tedy putoval z normální nemocnice do vazby a do výkonu trestu. Michael Kocáb, ministr pro minority a lidská práva požádal o jeho omilostnění. Prezident Klaus mu částečně vyhověl, když Pavlu Kudrikovi přerušil výkon trestu.
 
To, co se stalo ve Vítkově je zcela určitě tragédií a nikdo soudný nemůže takový čin, pokud šlo o úmyslný útok, schvalovat. Na druhou stranu mi přijdou požadavky postižené rodiny přemrštěné. Město jim narychlo sehnalo náhradní ubytování, byť se v tom příliš nevyznamenalo, nicméně slova, že rodina chce zase nejlépe rodinný domek vypadají, jako by rodina chtěla ze své situace těžit, ba dokonce to může i vypadat, jako by si rodina v touze po lepším bydlu dům podpálila sama.
 
Že by byla rodina tak hloupá a zapálila si střechu nad hlavou? Co když je to jen důsledek výsledku dědického řízení? Kudrikova rodina měla problémy s městem i co se týče dluhů. Obyvatelé domku dlužili městu za odvoz odpadků. Podle slov jednoho z členů rodiny se vždy dluh zaplatil, ale město jim posílalo další a další složenky. Je teorie zapálení vlastního bydla tak zcestná?
 
Znovu se musí zdůraznit, že Kudrikova rodina neměla v domku své trvalé bydliště a mohla tímto způsobem, který se mohl vymknout z ruky, řešit možné vystěhování. V situaci, do které se Kudrikova rodina dostala, by měla být ráda za střechu nad hlavou. Pravda, i zde se musí přiznat, že město selhalo, když rodině nabídlo neobyvatelný prostor.
 
Na této záležitosti mne zaráží ještě pár věcí. Vyšetřování sotva začalo, ale někteří lidé, například premiér Topolánek, už mají okamžitě jasno, že jde o rasistický čin. Spáleniště ještě doutná, ale ministr Kocáb už žádá o milost. Postupoval by stejně, pokud by se to samé stalo rodině z majoritní společnosti? Také by ministr Kocáb této rodině přispěl stotisícem ze své kapsy?
 
Naše majoritní minorita si stále stěžuje, jak je majoritou utiskována a diskriminována. Všeobecný strach z nařčení z rasismu a diskriminace nakonec způsobuje, že majorita je pomalu diskriminována minoritou. K tomu už, bohužel, dochází, ačkoli by se mělo měřit všem úplně stejně. Jak velký problém s diskriminací by vznikl tehdy, kdyby se minorita stala majoritou raději ani nechci domýšlet.
 

3331 čtenářů | 
HodnoceníHodnoceníHodnoceníHodnoceníHodnocení
Tisknout článek Poslat článek e-mailem
Vaše hodnocení: 

Zde můžete nastavit své hodnoceníPodpořte nás
Čtěte také

euPortal.cz

Lid ze země lva. Symboly naší státnosti – lev, orlice či trikolóra – tvoří naši spojnici s národním dávnověkemPomozte nám, prosím, bez Vás to nedáme. Byla by škoda, kdybychom po 15 letech existence museli skončitVystoupení z Evropské unie je výhodné. Zde máte faktaEvropa kvůli imigraci ‚přichází o svou kulturu,‘ říká politicky nekorektní TrumpDo pohybu se daly jak skupiny přicházející ze severní Afriky, tak z Blízkého východu. Imigrantské kolony táhnoucí Evropou od jihu na sever jsou navíc posíleny z východu

euServer.cz

Nechť nám ČT sdělí, jakou to nestrannost a svobodu má vlastně na mysliBritové vyšli ze „Žaláře národů" – Středně jedovatý fejeton

ePortal.cz

V případě, že by se nepodařilo déle sehnat více peněz, činnost Eportalu bude ukončena Ti, kteří v této volbě prohráli, spustili spolu s Milionem chvilek na dr. Křečka a na výsledek této volby neskutečně agresivní útok

Eurabia.cz

Tohle je multikulturní Evropa. Uprchlíci znásilnili dítě a dostali jen podmínku ...Doporučujeme: Politický nekorektní životopis aneb účtování s Mohamedem

FreeGlobe.cz

Italská mafie vyměkla. Bere i homosexuály a syn jednoho z šéfů je...Kolik zatím stála válka proti terorismu peněz i životů?

Nezdravi.cz

Co je podstatou stárnutí? Je to cílená autodestrukce? Proč se to vyvinulo? Jak ho zpomalit, anti-aging? Tímto si můžete prodloužit životVeganka tvrdí, vejce jsou pro vaše zdraví horší než kouření. Takto to prý zjistila

eOdborar.cz

Výsledek snahy EU zničit průmysl slaví úspěch. V českých firmách začalo masové propouštěníŠvédští policisté neumí číst a psát. Výsledek inkluze a úpadku vzdělání ....

ParlamentniListy.cz

Patočka má sám velký problém. Co se snažil schovat šaškováním proti Křečkovi?Na drsném severu řídí střední školu, v Senátu chce navázat na Kuberu: A dost! Je třeba bojovat za normální svět
Články autora
Doporučujeme
PLATFORMA PRO ZACHOVÁNÍ EVROPSKÝCH HODNOT

Byli jsme i před unií, budeme i po ní. Boj za samostatnost našeho státu bude probíhat i po Lisabonu

dixienet.org

Rádio Dixie

Václav Klaus

Mladá pravice

D.O.S.T.

Pat Buchanan

Ron Paul

Eretz.cz - zpravodajství z Izraele

Československo 2008 tour
Přihlášení uživatele
Jméno:
Heslo:

RSS feed Zasílání upozornění