Dělat z každého kritika bruselského socialismu agenta Moskvy je sprosté

Autor: Ladislav Jakl | Publikováno: 5.5.2009 | Rubrika: Zamyšlení
EU otaznik

 

Reakce tajemníka prezidenta republiky na kritický dopis skupiny občanů
 
Vážení petenti,

prezident republiky Václav Klaus obdržel váš dopis, podepsaný celkem 12 občany a poslaný (dle vašeho sdělení) všem členům českého parlamentu, a požádal mne, abych se jím zabýval blíže.

Váš dopis jsem si přečetl a musím říci, že jeho obsahem jsem spíše zklamán. Na svou kritiku a výhrady proti činům pana prezidenta máte pochopitelně nárok. Bylo by ale dobré, kdyby každý člověk stavěl svou kritiku a postoje na relevantních základech a ne na drbech či pomluvách.

Naprostým drbem a pomluvou, patrně úmyslně šířenou zpravodajskými metodami, je váš výrok o údajné „preferenci proruského směřování politiky“ panem prezidentem. Opravdu to myslíte vážně? Nezdá se Vám, že pro takové nařčení je třeba mít více argumentů než pomluvy v novinách či někde na internetu?

Nezkusíte raději přemýšlet, kdo a proč takový drb šíří? Dělat dnes z každého kritika bruselského socialismu agenta Moskvy je tím nejsprostším diskreditačním vedením politiky, jaký si lze představit. Evropská unie nikdy sama sebe nebrala jako nějakou hráz proti Rusku. To by tam vstoupilo Norsko, které s Ruskem sousedí a v EU není, raději je v NATO. Spíše se – často výslovně – EU konstituovala jako protiamerická struktura. Proč největšími huráevropany jsou země s výjimečnými vztahy k Rusku? Proč největším motorem vzniku tzv. Euroústavy byl ruskými penězi placený německý exkancléř Schröder? Proč nejhorlivějšími zastánci Lisabonu na domácí i evropské scéně jsou zároveň největší odpůrci amerického radaru, který naopak pan prezident podpořil? To bylo od něj proruské? Proč největší odpor vůči Lisabonu je v radikálně protiruském Polsku? Nenapadne vás o tom trochu přemýšlet místo opakování klišé a fám?

Bez dalšího také kritizujete pana prezidenta za jednání kolem pádu vlády. Nenapadlo Vás někdy, že vláda (ne jako celek, spíše její někteří vedoucí představitelé a na ně navázané lobbyistické kruhy) svůj pád sama připravila, načasovala a nyní odpovědnost hází na druhé? Byl to snad president republiky, kdo za ODS a vládu odmítl prosincovou nabídku ČSSD na pakt o neútočení v době předsednictví? Byl to prezident, kdo odmítl povolebně slibovanou rekonstrukci vlády a učinil ji pak až po rozhodnutí lidovců stáhnout z vlády pana Čunka? Byl to prezident, kdo přiměl k odchodu z parlamentu oporu vlády poslance Pohanku, nebo to byl spíše byl ten, kdo ho předtím přiměl k přeběhlictví? Byl to prezident, kdo v této křehké situaci vyloučil z řad koalice dvě zelené poslankyně? Byl to prezident, kdo jim při jednáních odmítl poskytnout jediné vlídné slovo, za které byly ochotny vládu podržet? Byl to prezident, kdo odmítl velmi mírnou podmínku kritiků vedení z řad poslanců ODS, kterou byl pouze a jedině požadavek, aby předseda strany nechal hlasování v Senátu o Lisabonské smlouvě na svobodném rozhodnutí senátorů za ODS?

Vadí vám také, že prezident republiky požaduje co nejdříve nahradit vládu, která ztratila pověření jednat za Českou republiku, vládou s mandátem, a myslíte si, že by to počkalo do konce předsednictví. Pak se zeptejte samotných členů vlády, jak je po vyslovení nedůvěry nikdo v EU nebere vážně, jak každý chápe, že nemají mandát jménem ČR se k něčemu zavazovat, a jak všichni partneři čekají na vládu, která bude disponovat důvěrou. Nevidíte, že už vláda sama chce co nejdříve toto provizórium ukončit? Proč by jinak tato jednání tak rychle vedla, když prezident nemá žádný nástroj, jak dobu vládnutí vlády v demisi zkrátit? Chápete, že je v zájmu ČR mít co nejdříve vládu opřenou o důvěru za všech okolností, a že v době předsednictví to neplatí méně, jak si myslíte, ale naopak mnohem více?

Opakuji, že meze vaší kritice vám nikdo neklade. Ale zkuste ji poctivě odvodit z reality a ne jejího převyprávění těmi, jimž jste celá léta nevěřili, a nyní, protože zničehonic našli zalíbení v ODS, jim najednou věříte. Na závěr dodávám, že prezident Klaus určitě není žádný pragmatik. Naopak, je to člověk, pro kterého jsou zásadní ideje. Zkuste je poznat, porozumět jim, a pak je klidně trhejte na kusy. Ale opravdu je, ne jejich karikatury.

Zdraví vás 

Ladislav Jakl
 

5106 čtenářů | 
HodnoceníHodnoceníHodnoceníHodnoceníHodnocení
Tisknout článek Poslat článek e-mailem
Vaše hodnocení: 

Zde můžete nastavit své hodnoceníPodpořte nás
Čtěte také

euPortal.cz

Strašné. 88letý Rolf je ve Švédsku bezdomovcem, ač migranti dostanou všechno zdarma. Podívejte se Jeden muž blízký papeži – a tolik zlaArabština je hlavním jazykem v některých švédských školkáchPomozte nám, prosím, bez Vás to nedáme. Byla by škoda, kdybychom po 15 letech existence museli skončitVystoupení z Evropské unie je výhodné. Zde máte fakta

euServer.cz

Čeho všeho se chvilkaři budou muset ještě dopustit, než na ně padne zákon?Levice opustila pracující třídu a přeběhla k migrantům, k LGBT a posedlostí Gretou, hořekují švédští komunisté

ePortal.cz

V případě, že by se nepodařilo déle sehnat více peněz, činnost Eportalu bude ukončenaNulová tolerance pro vydírání ekoteroristů. U mne je tolerance vůči těmto šílencům na bodě nula. Ustupovat jim znamená jejich trestné činy legitimizovat

Eurabia.cz

Imigrantská mafie si udělala z Británie harémProč Babiš neposlal armádu na ilegální imigranty, ale posílá jí na Čechy? A budou do nás střílet?

FreeGlobe.cz

Italská mafie vyměkla. Bere i homosexuály a syn jednoho z šéfů je...Kolik zatím stála válka proti terorismu peněz i životů?

Nezdravi.cz

Co je podstatou stárnutí? Je to cílená autodestrukce? Proč se to vyvinulo? Jak ho zpomalit, anti-aging? Tímto si můžete prodloužit životVeganka tvrdí, vejce jsou pro vaše zdraví horší než kouření. Takto to prý zjistila

eOdborar.cz

Výsledek snahy EU zničit průmysl slaví úspěch. V českých firmách začalo masové propouštěníŠvédští policisté neumí číst a psát. Výsledek inkluze a úpadku vzdělání ....

ParlamentniListy.cz

V kanceláři ombudsmana to pořádně vře. Šimůnková veřejně sestřelila Křečka. A toto následovaloGenerál Šedivý varuje: Nedáváme dvě procenta HDP na obranu jako jiné státy NATO. Takže pokud bude naše země napadena...
Články autora
Doporučujeme
PLATFORMA PRO ZACHOVÁNÍ EVROPSKÝCH HODNOT

Byli jsme i před unií, budeme i po ní. Boj za samostatnost našeho státu bude probíhat i po Lisabonu

dixienet.org

Rádio Dixie

Václav Klaus

Mladá pravice

D.O.S.T.

Pat Buchanan

Ron Paul

Eretz.cz - zpravodajství z Izraele

Československo 2008 tour
Přihlášení uživatele
Jméno:
Heslo:

RSS feed Zasílání upozornění