Na „Lisabon“ si nelze vykonstruovat alibi

Autor: Dušan Streit | Publikováno: 6.5.2009 | Rubrika: Zamyšlení
no_lisbon

 

Na vlastizradu neexistují polehčující okolnosti. Přesto se o to část poslanců pod taktovkou Topolánka a P. Sobotky snaží. Zbytečně.
 
Veřejnosti se předkládají dva alibistické důvody, proč se někteří senátoři chystají volit tzv. menší zlo. Nevím tedy, co může být větším zlem, než záměrně nesrozumitelná smlouva, jejíž přípravu ve svůj prospěch zosnovalo Německo, Francie a bruselští byrokrati tak, že jde o bezprecedentní útok na suverenitu - zejména menších - členů. Syndrom „menšího zla" vždy dláždí cestu do pekel (že pane Topolánku?). Zlo je třeba zásadově odmítnout, zvláště když se jedná o zájmy vlasti. Ty dva alibistické konstrukty jsou:
 
1) Strašení Ruskem.
O tom jsem psal už zde, tak se nebudu opakovat. Jen zdůrazním, že právě zpochybnění naší státní suverenity a její rozmělnění v EU umožní bez naší přímé účasti vyjednávat o nás právě s Moskvou. Francie i Německo nejednou dokázaly, že to bez zábran dokáží. Když to bude pro celkové „dobro" EU, klidně nás obětují. Otvíráme si tady cestu k novému Mnichovu.
Tento argument nám bezpečí nemůže garantovat. Zatím musíme spoléhat na NATO, jiná alternativa není. A právě důraz na bezpečnostní politiku EU by NATO v podstatě rozvrátil. Ostatně soudím, že nás Rusko nijak neohrožuje. Naopak, ta hesla „Do Bruselu nebo do Moskvy" jsou jen rezignací na vlastní zájmy, jako tomu bylo podle obdobného hesla „Se Sovětským svazem na věčné časy a nikdy jinak".
 
2) Žehlení pokaženého předsednictví.
Nátlak na senátory má i šílenou podobu v argumentu, že si musíme „Lisabonem" napravit reputaci, když v průběhu předsednictví padla vláda. To je absolutně nepřijatelné, aby se epizodní záležitost pádu jedné vlády dávala na roveň takto zásadnímu a dějinnému aktu, který fatálně ovlivní samotné základy státu, a to na dlouhá léta, možná i generace.
 
Už samotný fakt, že někoho napadlo, že bychom si to měli u vrchnosti „žehlit", je absurdní, ale ilustrativní. Zavděčit se, je totiž imperativem naší pozice v EU. A běda, jak vidíme na Irsku, když se neozývá, co by integrační potentáti chtěli slyšet. Najednou se ukáže, jak je to s tou demokracií doopravdy.
 
Jen si srovnejte, jak dlouho a zodpovědně rozhoduje německý ústavní soud. Přitom Německo bude mít v EU díky „demokracii", založené na lidnatosti, s námi nesrovnatelné postavení. Nikdo zároveň Němcům ultimáta nedává, ani jim nespílá. To je také docela názorné, když bychom chtěli obhajovat „rovná" pravidla EU. A to ještě „Lisabon"neplatí!
 
Z výše uvedených důvodů považuji Lisabonskou smlouvu za „studenou okupaci". A vnitřní „pátou kolonu" ve Sněmovně a v Senátu za vlastizrádce. Odporné je mi to zvláště u zastupitelů ODS, kterou jsem naivně volil, abych tomu pomohl zabránit...
 

3526 čtenářů | 
HodnoceníHodnoceníHodnoceníHodnoceníHodnocení
Tisknout článek Poslat článek e-mailem
Vaše hodnocení: 

Zde můžete nastavit své hodnoceníPodpořte nás
Čtěte také

euPortal.cz

Řekové našli pod Aténami tunel plný zbraní, zatýkají turecké teroristyČR nezíská dodatečnou víc než miliardu eur z rozpočtu EU, nejedná se o nové prostředkyPomozte nám, prosím, bez Vás to nedáme. Byla by škoda, kdybychom po 15 letech existence museli skončitVirus totálního blbství: USA se zničí samy. Učit se budete jen o islámu a černoších. Pryč s hnusnou evropskou rasistickou klasikou! Na sever Čech přichází stále více Romů ze Slovenska. Za stěhováním jsou hlavně výrazně vyšší sociální dávky a pro muže dostupná práce načerno

euServer.cz

Podpora migrace na západě Evropy kvůli zjevné neochotě migrantů podrobit se omezením, zkomplikuje průběh epidemie. Co se stane, až následná hospodářská krize omezí jejich sociální podporu...Přežije EU pandemii?

ePortal.cz

Ještě v pátek 6. března demonstrovalo v Bruselu několik tisíc mladých lidí v čele s Gretou Thunbergovou za účinnější boj proti klimatickým změnám. Přitom již ke 2. březnu bylo v Evropě hlášeno již 2199 nakažených... Koronavirus jako chřipka, neomarxismus jako mor

Eurabia.cz

Koronavirus: USA vyzývají lékaře všech zemí světa, ať v pandemii Covid19 opustí svoji vlast a urychleně jdou léčit AmeričanyNerozumím tomu. EU na nás kašle, NATO na nás kašle, a my stále "plníme závazky vůči spojencům"

FreeGlobe.cz

Italská mafie vyměkla. Bere i homosexuály a syn jednoho z šéfů je...Kolik zatím stála válka proti terorismu peněz i životů?

Nezdravi.cz

Co je podstatou stárnutí? Je to cílená autodestrukce? Proč se to vyvinulo? Jak ho zpomalit, anti-aging? Tímto si můžete prodloužit životVeganka tvrdí, vejce jsou pro vaše zdraví horší než kouření. Takto to prý zjistila

eOdborar.cz

Výsledek snahy EU zničit průmysl slaví úspěch. V českých firmách začalo masové propouštěníŠvédští policisté neumí číst a psát. Výsledek inkluze a úpadku vzdělání ....

ParlamentniListy.cz

Primář Brančík: Koronavirus. Jde o vážnou věc! Je zcela nesmyslné v této situaci vykřikovat něco o lidských právech a právu na volný pohybPolitickým neziskovkám už ani korunu! Padla výzva premiérovi. A je zde otevřený dopis
Články autora
Doporučujeme
PLATFORMA PRO ZACHOVÁNÍ EVROPSKÝCH HODNOT

Byli jsme i před unií, budeme i po ní. Boj za samostatnost našeho státu bude probíhat i po Lisabonu

dixienet.org

Rádio Dixie

Václav Klaus

Mladá pravice

D.O.S.T.

Pat Buchanan

Ron Paul

Eretz.cz - zpravodajství z Izraele

Československo 2008 tour
Přihlášení uživatele
Jméno:
Heslo:

RSS feed Zasílání upozornění