Karcinom s názvem EU

Autor: Daniel Makay | Publikováno: 25.10.2005 | Rubrika: Zamyšlení
Bolšnac 04

Opravdu jsem rád, že mi bylo umožněno nahlédnout i do zákulisí evropského parlamentu. Nebudu se věnovat příliš podrobnostem cesty. Nechci, aby to vypadalo, že jako euroskeptik vyhledávám na EU jen samá negativa a nevidím pozitiva, ale ta návštěva mne utvrdila jen v tom, že EU je skutečně utopistický projekt. Na místě jsem pochopil věci, které bych jinak nikdy pochopit nemohl, a to jen díky tomu, že jsem je neviděl a neslyšel.

Hned po příchodu do parlamentu, kde mi jen tak mimochodem všude zakazovali natáčet videokamerou ( i když jsem stejně všude točil), jsem si vyslechl verdikt, kdy byl pan Železný zbaven imunity. Během doby co jsme sledovali jednání parlamentu se na jednání přišla podívat skupina čínských poslanců. Jak jsem se zasmál, když místo toho, aby na půdě „demokratické EU“ byli vypískáni, sklidili tyto rudé zrůdy potlesk od poslanců. Hlavně že se ti samí poslanci EU pohoršovali nad tím, jaké bezpráví se děje v Etiopii, nebo nad tím jak zabíjejí homosexuály v Íránu. V tomto kontextu je pro mne nepochopitelné, proč čínští rudí teroristé sklidili od těch samých poslanců potlesk. Evropští technokraté ke komunistům nemají daleko, tak asi proto pro čínské rudé zrůdy mají slabost. A nebo možná byli chudáci poslanci z cestování a různých schůzek moc unaveni a hlavně asi nejvíce z každoměsíčního stěhování z Bruselu do Štrasburku, kdy se po třítýdenním pobytu v Bruselu vždy na týden přestěhují do Štrasburku. Za tímto účelem je vypravován speciální devatenácti-vagónový vlak a denně jsou za peníze(miliony euro) daňových poplatníků za účelem výměny lejster vypravovány desítky kamionů pendlujících mezi Bruselem a Štrasburkem. Skutečně „úžasné“, na otázku proč tomu tak je nám bylo odpovězeno, že prý proto, aby se Francouzi neurazili a navíc by pro budovu parlamentu ve Štrasburku za miliony euro prý nebylo užití. Opravdu krásné lehce pochopitelné vysvětlení pro evropského těžce krvácejícího daňového poplatníka.

Co mne ale dorazilo, bylo setkání a jakési politické školení mluvčího našeho velvyslanectví, nějakého pana Černocha. Na půdě tohoto velvyslanectví se skutečně odehrálo něco, co mne zvedlo ze židle. Nebudu komentovat již vůbec to, že se s námi měl setkat samotný velvyslanec Kohout, který bez omluvy poslal svého mluvčího, ale to co jsme se dozvěděli z úst mluvčího o evropské integraci její historii a smyslu snad musí vyrazit každému dech. Tento mladý sebejistý usměvavý pán skutečně hýřil optimismem bezmezným. Nejprve nás začal poučovat o historii a smyslu EU a zapáleně mluvil o otcích zakladatelích EU(už se těším na prvomájové průvody, jak europionýři ponesou jejich portréty), o tom jak EU učinila přítrž konfliktům mezi románskými a germánskými národnostmi. Protože podle ideologů EU je právě tento fenomén zdrojem konfliktů v Evropě. Navíc prohlásil, že prý si máme uvědomit to, že prý v Evropě je díky spolupráci Němců a Francouzů již šedesát let mír. Tak jsem se ho zeptal od kdy Jugoslávie nepatří do Evropy. Na to mi odpověděl, že prý to tak nemyslel. Jak to ale myslel, na to řádně neodpověděl.

Dále se nám chlubil, jak jsou tam všichni úžasný kolektiv a zvládají těžké každodenní úkoly ve válce s lejstry, která stále ve větším množství vyrábí bruselská byrokracie a to jen v sedmdesáti zaměstnancích ,opakuji jen v sedmdesáti lidech a ukázal nám foto všech usměvavých byrokratů české ambasády. Protože jsem již měl dost těch lží, zeptal jsem se jej zda mu připadá normální, že Česká republika platí do rozpočtu EU peníze, které evropští byrokraté přerozdělují na zpět na jimi (všemohoucími bohy) vybrané projekty. On mi na to odpověděl, ať se prý tomu nedivím, že prý je to stejné jako když česká vláda přerozděluje daně vydělané na komunální úrovni.

Tak takhle si evropští trafikanti vysvětlují přerozdělovací funkci ekonomiky EU a tedy takto si namlouvají svou nepostradatelnost při těchto procesech. Na závěr dodal, abych si s tím nedělal hlavu, že prý stejně tento náš příspěvek je jen velmi nepatrná část našeho státního rozpočtu.

Upřímně, když jsem seděl na tom místě vrátili se mi staré „dobré“ vzpomínky z období, kdy mi v komunistické armádě soudruzi mlátili klíny do hlavy na tak zvaném PŠM. Ta atmosféra vytvořená pro vymývání mozků tomu přesně odpovídala i ty ideologické lži. Ten způsob mystifikace a výkladu dějin se sebejistou mladého odevzdaného soudruha mne fascinoval. A zvláště ve mně budilo úsměv, když nám promítal komunistické propagační materiály a tropil si z nich posměšky, ani chudák ve své naivitě nechápal, že v tom chudák jede znovu. Lidská hloupost a omezenost má mnoho tváří. No a na závěr nám tento euro-soudruh vysvětlil, že státy EU jsou prý rodina, oni to tak prý nazývají(už v tom zase jel, ale chudák asi nevěděl o výrazech používaných na komunistických PŠM). Ale Američani ti prý už rodina nejsou a tak nám promítl plakát, který měl ukázat pravou tvář USA a EU. Plakát se dělil na dvě čísti v levé části byla ze zadu vyfocená nádherná, mladá, štíhlá žena se zamyšleným či snad zamilovaným pohledem , které mírně vyčuhovali kalhotky a na vrchní části plakátu byla upoutávka EU. No a na pravé straně byla sedící škaredá velmi robustní ženská z obrovským ohyzdným zadkem a také jí čouhali, ale dost hodně až nevkusně kalhotky a v předklonu z vystrčenou značnou částí zadku se nechutně cpala hamburgerem, na horní části byla samozřejmě upoutávka USA. Jen tak mimochodem promítané propagační materiály téměř dokonale korespondovali s agitačními materiály komunistických nástěnek, rozdíl byl snad jen v tom, že byly v duchu dnešní odvázané doby.

Pamatuji si jak u nás na základní škole vysely nástěnky, na kterých byl vyfocený americký imperialista jak míří malému chlapečkovi pistolí na hlavu. Dnes je americký imperialista šeredný, tlustý a nevkusný a asi i hloupý. Kdysi jsem se na vojně skamarádil s jedním mladým lékařem, který spolu se mnou sloužil a ten mi vyprávěl jak bují rakovina na lidském těle. Ptal jsem se jej na podrobnosti a tak jsme se dostali až k tomu, že rakovina je skutečně schopna vyrábět si vlastní nové žíly, které ji dodávají výživu. Tahle zrůda potom nenasytně parazituje a vytváří si metastázy po celém těl tak dlouho, dokud není energetický potenciál organizmu vyčerpán a organizmus již není schopen tuhle parazitující naprosto bezúčelnou zrůdu živit a nakonec zkolabuje a umírá organizmus i ona rakovina. Problémem je ale to, že umírání takového tvora je velmi dlouhé a bolestné. Když jsem se vrátil domů a přemýšlel jsem nad vším co jsem v Bruselu prožil, vyloudil se mi příběh o rakovině, který mi lékař vyprávěl a v tu chvíli jsem našel jasnou paralelu mezi EU a rakovinou. Ano to je to nejvěrnější přirovnání. Brusel byl jako onen hlavní rakovinový nádor, který si začal vytvářet metastázi po celé Evropě. Vytváří si stejně jako rakovina své vlastní kanály odkud čerpá byrokracie živiny a stejně jako rakovina stále bují a potřebuje stále další a další miliardy euro pro svůj neuvěřitelně expanzivní a ale naprosto marný, zhýralý a nesmyslný život. EU je nesporně parazitem vytvářející si vlastní struktury a je naprosto odtržená od reality. Tento od reality odtržený systém moci je již dnes tak odtržený, že aby přežil musí mít vlastní ideologii.

V takovém systému byrokrat snadno propadne onomu kouzlu své nenahraditelnosti a nezbytnosti. Konec konců pro poslušné je to také perspektiva skvělé kariéry. Tento systém sám pro sebe, je schopný vytvořit jakékoliv struktury a různé druhy naprosto nesmyslné práce, hory lejster plných plánů, direktiv, statistik, teorií, propagandy atd. Dnes se v Bruselu ozývají jemné hlásky, že by se měla EU liberalizovat a reformovat. To je ale naprosto naivní představa těch, kteří nechápou, že rakovinu je třeba zničit a ne ji nechat nějak zmutovat. Jestli si někdo myslí, že je možné EU reformovat tak je velmi naivní člověk, stejně jako byli naivní reformní komunisté včetně Gorbačova. Jestli by totiž došlo k liberalizaci EU, přirozeně by se dospělo k tomu, že všechna nehorázná bruselská byrokracie je naprosto, ale naprosto zbytečná a nemyslná. Stejně tak jako celý Parlament, Komise, Rada a všechen ten kvazidemokratický aparát. Došlo by tedy k jejímu rozpadu stejně jako to bylo s komunistickým blokem. Je jasné, že vše se dá řešit jednoduchými dohodami mezi státy. Ale na to již je bohužel pozdě, bruselská byrokracie to již nikdy nedovolí. Vysávání živin již z tak ekonomicky vratké Evropy začalo v pořádném tempu. Již jde jen o to, jak to dlouho to bude bolet a kdy to umře.

My to tady ani tak nepociťujeme, ale západní Evropa, žijící kdysi v daleko příznivějších podmínkách již začíná chřadnout a to je jen začátek. Že Evropu čeká totální úpadek je jasné, vždyť Evropa stejně jako kdysi Rusko a Německo a Francie je v rukou technokratických či moci chtivých šílenců a jsou tam opět všichni přes Stalina, Hitlera, Mussolliniho či Napoleona. Tu návštěvu skutečně každému doporučuji, kdo nevěří ať tam běží. Jestli někdo hledá paralelu s Biblickým zjevením Daniele o hrůzách poslední říše vzniklé duchovním znovuzrozením starého Říma, ať si zajede do Bruselu, najde tam mnohé odpovědi.

5361 čtenářů | 
HodnoceníHodnoceníHodnoceníHodnoceníHodnocení
Tisknout článek Poslat článek e-mailem
Vaše hodnocení: 

Zde můžete nastavit své hodnoceníPodpořte nás
Čtěte také

euPortal.cz

Angela Merkelová splnila Hitlerův sen na ovládnutí EvropyPokrokový Macron spouští program výuky arabštiny ve francouzských školáchKardinál Sarah: satan útočí na Eucharistiu čoraz rozšírenejším prijímaním na rukuBez Vás nepřežijeme...Policisté úmyslně ignorovali sexuální zneužívání dětípákistánským gangem od roku 1980 do roku 2010 z důvodu politické korektnosti

euServer.cz

Uvažoval jste o tomhle někdy, pane Kalousku, Schwarzenbergu, Fialo, Vystrčile, Rakušane, Bartoši, Farský, Bartošku a páni další ze stejně jedovaté líhně? Proč se Nálezy Ústavního soudu o Colloredo–Mansfeldech staly Stalingradem protektorátních restituentů

ePortal.cz

V případě, že by se nepodařilo déle sehnat více peněz, činnost Eportalu bude ukončenaMusíme si zvyknout na to, že budeme často posíláni do karantén nejrůznějšího typu. Budeme-li protestovat, budou to karantény horšího typu

Eurabia.cz

Ve Francii zmařili pokus o vyvolání vlny teroru kvůli falešné policejní brutalitěŠvýcarsko čelí vzestupu barevné nenávisti: Postřílejte všechny bělošské policisty

FreeGlobe.cz

Italská mafie vyměkla. Bere i homosexuály a syn jednoho z šéfů je...Kolik zatím stála válka proti terorismu peněz i životů?

Nezdravi.cz

Co je podstatou stárnutí? Je to cílená autodestrukce? Proč se to vyvinulo? Jak ho zpomalit, anti-aging? Tímto si můžete prodloužit životVeganka tvrdí, vejce jsou pro vaše zdraví horší než kouření. Takto to prý zjistila

eOdborar.cz

Ruska vláda zahájila rozsáhlý program finanční podpory pro rodiny postižené koronaviremPrezident Beneš: Nikdy nezapomeňme na to, co s námi Němci v této válce dělali a co zamýšleli s námi učinit

ParlamentniListy.cz

Výhrůžný dopis poslancům kvůli Xaverovi. Z Evropy. Dostal ho Klaus ml. a zveřejnil ho„Papouškujete, novináři!“ Rána plánu EU: Babiš je proti. A teď dostal spojence. Nečekaného, bude veselo
Články autora
Doporučujeme
PLATFORMA PRO ZACHOVÁNÍ EVROPSKÝCH HODNOT

Byli jsme i před unií, budeme i po ní. Boj za samostatnost našeho státu bude probíhat i po Lisabonu

dixienet.org

Rádio Dixie

Václav Klaus

Mladá pravice

D.O.S.T.

Pat Buchanan

Ron Paul

Eretz.cz - zpravodajství z Izraele

Československo 2008 tour
Přihlášení uživatele
Jméno:
Heslo:

RSS feed Zasílání upozornění