Protlačí Lisabonskou smlouvu nakonec "bilderbergiáni"?

Autor: Michal Semín | Publikováno: 13.5.2009 | Rubrika: Politika
EU da ruda

 

Není pravda, že by veškeré politické zájmy, projekty a cíle v demokraciích vznikaly a následně se prosazovaly před zrakem veřejnosti. Psal jsem o tom již v souvislosti se zvolením Baracka Obamy a americkou politikou obecně. V Evropě to nebude jiné. Mezi v utajení působícími organizacemi, kde se prý její členové neobtěžují magickými rituály svobodných zednářů, ale o to efektivněji pracují na tvorbě „transatlantické“, rozuměj globální politiky, je tzv. Skupina Bilderberg.
 Bilderberg je název pro každoroční neformální setkání vysoce postavených osobností z oblastí politiky, nadnárodního průmyslu a „nezávislých“ médií. Název skupiny je odvozen od jména hotelu de Bilderberg v Oosterbeeku v Nizozemsku, kde se v roce 1954 uskutečnilo první setkání pozvaných globalistů. Vzhledem k tajnému programu schůzek – účastníci nesmí vyzradit, o čem jednali a k jakým závěrům došli – není vždy snadné posoudit, zda informace, jež z jednání občas uniknou, nejsou spíše dezinformacemi.
Některé materiály však autentické jsou. Jistě si mnozí vzpomínají na to, jak byl v loňském roce vynesen na světlo seznam účastníků zasedání Skupiny Bilderberg v USA, mezi kterými byl i nám Čechům důvěrně známý Karel Schwarzenberg, jinak též člen podobně zaměřené Trilaterální komise. Svoji účast, kterou i v Poslanecké sněmovně zprvu popíral, přiznal až pod tlakem důsledného investigativního novináře. Díky němu také víme, že kníže není jediným Čechem, který se těchto setkání v nedávné minulosti účastnil. Kovanda, Žantovský, Pehe – ostatně, dává to logiku.
Letos se bilderbergiáni scházejí, podle Daniela Estulina, autora úspěšné knihy The True Story of the Bilderberg Group (prodáno na 2, 5 miliónu výtisků ve 48 jazycích), v Řecku. Sněmovat budou od zítřka do neděle v pětihvězdičkovém hotelu Nafsika Astir Palace ve Vouliagmeni. Podle Estulinových zdrojů má být předmětem jednání finanční a hospodářská krize, budoucnost amerického dolaru a – prosazení Lisabonské smlouvy za pomoci očerňovacích mediálních kampaní, vedených proti jejím odpůrcům.
Daniel Estulin není jediným publicistou, který se agendě Bilderbergu dlouhodobě věnuje. Dalším je Jon Ronson, který se o Bilderbergu poprvé dozvěděl při práci na knize o světě konspiračních teorií. O své zkušenosti s jejich zastánci i samotnými „bilderbergiány“ natočil krátký a vcelku zajímavý dokumentární film. Někteří britští politici, kteří byli ochotni s Ronsonem hovořit na kameru, potvrdili, že účastníci setkání jsou vybíráni podle toho, jaký je jejich vztah k myšlence jediné světové vlády a všeplanetárního společenství. Vzhledem k tomu, že Jonson není na seznamu konspiračních teoretiků, mohl o setkáních Skupiny Bilderberg hovořit i pro globalistickou CNN.
Ovšem zpět k „bilderbergiánům“ a evropské integraci. Vytvoření centrálního evropského státu patří k základním článkům jejich vyznání. Potvrzují to i slova bývalého eurokomisaře a belgického průmyslníka Ettiena Davignona, když hovoří o tom, jak Skupina Bilderberg napomohla prosadit jednotnou evropskou měnu. Sen o sjednocené Evropě lze snadno vyčíst z nedávno zveřejněného dokumentu - k jeho prostudování je třeba zadat heslo "dynbase". Úsilí "bilderbergiánů" o prosazení Lisabonské smlouvy, umožňující faktické zrušení dosavadního státního uspořádání evropských národů, je proto zcela pochopitelné.
 
Přál bych si, aby se tak jako před rokem i letos podařilo vypátrat, kdo se z českých politiků setkání Skupiny Bilderberg v Řecku zúčastnil. Mimo jiné i proto, aby ty absurdní řeči senátorky Gajdůškové o velezradě našly svého správného adresáta.

3904 čtenářů | 
HodnoceníHodnoceníHodnoceníHodnoceníHodnocení
Tisknout článek Poslat článek e-mailem
Vaše hodnocení: 

Zde můžete nastavit své hodnoceníPodpořte nás
Čtěte také

euPortal.cz

Jsou zde: Pustili jsme je dobrovolně. Výročí záchrany Evropy. Měli bychom se za osvobození od Turků stydět? Neznat dějiny - znovu je prožít. Padli za násEvropská unie nás chce donutit k přijímání uprchlíků. Musíme z EU vystoupit, nebo nás unie zničíŠkoly musí děti ochránit před ‚genderovou ideologií a duhovou propagandou,‘ říká Viktor OrbánPodpořte prosím EUportal.czDnes je snadné prohlásiti se v souladu s vlastními pocity za osobu opačného pohlaví, případně některého z dalších 57 neopačných pohlaví. I my můžeme respektovat, že se pan Vystrčil cítí být Taiwancem...

euServer.cz

Nepodmíněný příjem? – Cesta do pekelÚtok na Navalného nebo na naši první signální soustavu?

ePortal.cz

Prymula nenávidí hospodyPomozte nám, prosím

Eurabia.cz

Francouzský soud chrání muslimského uprchlíka, který před pár dny terorizoval PařížSoužití křesťanů a muslimů nemůže být pokojné! Orbán odmítl nový pakt Leyenové EU na relokaci imigrantů

FreeGlobe.cz

Italská mafie vyměkla. Bere i homosexuály a syn jednoho z šéfů je...Kolik zatím stála válka proti terorismu peněz i životů?

Nezdravi.cz

Co je podstatou stárnutí? Je to cílená autodestrukce? Proč se to vyvinulo? Jak ho zpomalit, anti-aging? Tímto si můžete prodloužit životVeganka tvrdí, vejce jsou pro vaše zdraví horší než kouření. Takto to prý zjistila

eOdborar.cz

Miláček Západu Navalný je lhář a skončil v exekuci za své lži ...Mýtus malé produktivity Čechů aneb jak český otrok dře na německý blahobyt

ParlamentniListy.cz

Česká koruna ohrožuje vaše živobytí, věří Pirát PeksaPrymula udeřil: Už jsme za čarou. Bude se zavírat
Články autora
Průzkum
Měla by Česká republika vystoupit z EU?
Hlasovat můžete kliknutím na odpověď
Doporučujeme
PLATFORMA PRO ZACHOVÁNÍ EVROPSKÝCH HODNOT

Byli jsme i před unií, budeme i po ní. Boj za samostatnost našeho státu bude probíhat i po Lisabonu

dixienet.org

Rádio Dixie

Václav Klaus

Mladá pravice

D.O.S.T.

Pat Buchanan

Ron Paul

Eretz.cz - zpravodajství z Izraele

Československo 2008 tour
Přihlášení uživatele
Jméno:
Heslo:

RSS feed Zasílání upozornění