90 procent zákonů nám bude nařizovat Brusel

Autor: Petr Mach | Publikováno: 5.6.2009 | Rubrika: Politika
EU da ruda

Jiří Paroubek v květnovém čísle volebních novin ČSSD píše: „70 procent českých zákonů je dnes odvozeno od evropské legislativy a po schválení Lisabonské smlouvy to bude až 90 procent.“ Bohužel má asi pravdu.

Jinými slovy, pokud vstoupí v platnost Lisabonská smlouva, bude z 90% český poslanec ve sněmovně hlasovat povinně, protože to bude nařizovat směrnice EU. Jen z 10% bude smět svobodně říci, jestli daný zákon chce, či nikoliv. U zbylých 90% zákonů navrhovaných vládou půjde nikoliv o zákonodárství v původním slova smyslu, ale o „implementaci“, abychom použili evropský slovník.

Teoreticky sice lze hlasovat proti zákonům, které převádějí evropské směrnice do českého právního řádu, ale pokud nejsou evropské směrnice přijaty, žaluje Evropská komise členský stát u Evropského soudního dvora a ten vyměřuje vůči neposlušné zemi finanční sankce. Proto vláda při předkládání zákonů u těch, které jsou přepisem evropských směrnic, přidává značku „EU“ – a o takových zákonech se pak prakticky nevede diskuse a jsou prohlasovávány pohodlnou většinou.

Vláda už téměř nebude navrhovat zákony podle toho, co považuje za nejlepší pro občany, ale bude jak na běžícím pásu předkládat sněmovně zákony, kterými se do českého práva převádějí směrnice Evropské unie.

Proč Lisabonská smlouva změní poměr na 90%? Podle Lisabonské smlouvy EU nově získá pravomoc určovat hospodářskou politiku členských zemí, politiku zaměstnanosti, pomocí většinového hlasování bude určovat vše, co se týká energetiky, nově bude určovat azylovou politiku atd. atd. Všechny směrnice budou také schvalovány mnohem snadněji, protože dominantní země EU – Francie a Německo podle Lisabonské smlouvy získají vyšší hlas při hlasování o směrnicích (a Česká republika nižší).

Nominálně bude náš systém dále nazýván demokracií – lidé budou moci chodit svobodně k volbám a vybírat si z řady politických stran. Jejich volba ale bude mít jen nepatrný vliv na to, jaká politika bude uplatňována, jaké zákony budou přijímány. Volební účast proto bude klesat, lidé budou politikou znechucení. Politika se totiž zvrhne v politikaření, protože skutečná politika – souboj myšlenek a politických konceptů – nebude možná.

Lisabonská smlouva byla schválena oběma komorami českého parlamentu společným rozhodnutím ČSSD vedené Jiřím Paroubkem a ODS vedené Mirkem Topolánkem.

Nechtěl jsem se s tímto vývojem smířit, proto jsem založil Stranu svobodných občanů. Nemáme peníze daňových poplatníků na kampaň – tak jako velké strany, nemáme europoslanecké zázemí jako pan Železný či paní Bobošíková. Rozdáváme noviny lidem v ulicích, snažíme se argumentovat. Prosím čtenáře, kterým také vadí neblahý vývoj české politiky a evropského modelu tvorby zákonů, aby šli v pátek a v sobotu volit.
 

3753 čtenářů | 
HodnoceníHodnoceníHodnoceníHodnoceníHodnocení
Tisknout článek Poslat článek e-mailem
Vaše hodnocení: 

Zde můžete nastavit své hodnoceníPodpořte nás
Čtěte také

euPortal.cz

Strašné. 88letý Rolf je ve Švédsku bezdomovcem, ač migranti dostanou všechno zdarma. Podívejte se Jeden muž blízký papeži – a tolik zlaArabština je hlavním jazykem v některých švédských školkáchPomozte nám, prosím, bez Vás to nedáme. Byla by škoda, kdybychom po 15 letech existence museli skončitVystoupení z Evropské unie je výhodné. Zde máte fakta

euServer.cz

Čeho všeho se chvilkaři budou muset ještě dopustit, než na ně padne zákon?Levice opustila pracující třídu a přeběhla k migrantům, k LGBT a posedlostí Gretou, hořekují švédští komunisté

ePortal.cz

V případě, že by se nepodařilo déle sehnat více peněz, činnost Eportalu bude ukončenaNulová tolerance pro vydírání ekoteroristů. U mne je tolerance vůči těmto šílencům na bodě nula. Ustupovat jim znamená jejich trestné činy legitimizovat

Eurabia.cz

Imigrantská mafie si udělala z Británie harémProč Babiš neposlal armádu na ilegální imigranty, ale posílá jí na Čechy? A budou do nás střílet?

FreeGlobe.cz

Italská mafie vyměkla. Bere i homosexuály a syn jednoho z šéfů je...Kolik zatím stála válka proti terorismu peněz i životů?

Nezdravi.cz

Co je podstatou stárnutí? Je to cílená autodestrukce? Proč se to vyvinulo? Jak ho zpomalit, anti-aging? Tímto si můžete prodloužit životVeganka tvrdí, vejce jsou pro vaše zdraví horší než kouření. Takto to prý zjistila

eOdborar.cz

Výsledek snahy EU zničit průmysl slaví úspěch. V českých firmách začalo masové propouštěníŠvédští policisté neumí číst a psát. Výsledek inkluze a úpadku vzdělání ....

ParlamentniListy.cz

V kanceláři ombudsmana to pořádně vře. Šimůnková veřejně sestřelila Křečka. A toto následovaloGenerál Šedivý varuje: Nedáváme dvě procenta HDP na obranu jako jiné státy NATO. Takže pokud bude naše země napadena...
Články autora
Doporučujeme
PLATFORMA PRO ZACHOVÁNÍ EVROPSKÝCH HODNOT

Byli jsme i před unií, budeme i po ní. Boj za samostatnost našeho státu bude probíhat i po Lisabonu

dixienet.org

Rádio Dixie

Václav Klaus

Mladá pravice

D.O.S.T.

Pat Buchanan

Ron Paul

Eretz.cz - zpravodajství z Izraele

Československo 2008 tour
Přihlášení uživatele
Jméno:
Heslo:

RSS feed Zasílání upozornění