Ach, ta roztříštěná pravice

Autor: Benjamin Kuras | Publikováno: 15.6.2009 | Rubrika: Zamyšlení
Kuras2

 

Snad ještě v žádných jiných volbách nepropadlo tolik pravicových hlasů. Navíc tak jasně viditelných. A odevzdaných konkrétním stranám s poměrně známými, populárními a politicky nezkorumpovanými osobnostmi skýtajícími naději, že zdegenerovaná česká politika by se ještě dala změnit v něco slušnějšího, fairovějšího, průhlednějšího a chraňpánbůh i volební sliby plnícího. Pravicově demokratických stran je v té nepřehledné třicítce tolik, že jejich součet odevzdaných hlasů (mně vychází okolo 13 procent) by mohl českou demokracii postavit na pevný pravicový základ.

Nebýt té jedné typicky české maličkosti, oněch pověstných kohoutů na vlastních smetištích: Každá z těchto stran je přesvědčená, že ona je ta jediná, která má ten správný recept. A tak se mezi sebou popraly o tytéž voliče a zaručili jim všem promarněný hlas.

Z těchto voleb vzešlo několik pozoruhodných zjištění o stavu politického cítění Čechů:

1. Nejsou zdaleka tak levicoví, rovnostářští a po jistotě toužící, jak nám často politologové tvrdí.

2. Sedmdesáti dvěma procentům národa je lhostejné, kdo a jak jim vládne.

3. Opozice proti předávání pravomocí Bruselu prostřednictvím Lisabonské smlouvy má u českých voličů podporu 6,5 procent volících, což jsou asi 2 procenta všech voličů. (Pro euroskeptiky včetně prezidenta zjištění bolestivé, ale neodvratné).

4. Z čehož aritmeticky vychází, že 98 procent národa si přeje, nebo přinejmenším mu nevadí, aby o jejich životě z 90 procent rozhodoval Brusel, protože to pokládají za menší zlo než politiku domácí.

5. Volby tedy byly (a od nynějška asi už vždy budou) vlastně jeně o tom, komu svěřit rozhodování oněch zbývajících deseti procent, případně zmírňování dopadu oněch devadesáti z Bruselu.

6. Pouhých třináct procent volících (asi 5 procent všech voličů) bylo ochotno riskovat promarněný hlas pro svoje přesvědčení, že na ten malý prostor, který Čechům k samovládnutí zbude, by se měli dosadit lidé, od nichž se dá očekávat jakés takés dodržování slušného chování, volebních slibů, fair play a ochrana zájmů občanů.

Ty hlavní v součtu jsou: Evropská demokratická strana (2.88), Věci veřejné (2.40), Starostové (2.28), SNK (1.66), Svobodní (1.26), Pravý Blok (1.0). Plus všelijací ti desetinoprocentní demokraté, liberálové, humanisté, royalisté, soukromníci a balbínisté. Ti všichni kdyby si zredukovali všechny svoje programy na desítku srozumitelných bodů, které mají společné, dohodli se na společném postupu, dali do jedné kádě všechny ty státní dotace, které od jednoho procenta nahoru dostali a vytáhli spolu do solidní kampaně, měli by šanci k těm třinácti procentům už zaručeným přidat dosud neznámé procento z těch nevolících dvaasedmdesáti, kterým by tím vrátili naději na nepromarněný hlas.
Utopie, já vím. Ale kromě této varianty mají pravicoví voliči na vybranou už jen dvě:

1. Vzdát se nápadu, že česká politika se ještě dá transformovat a odevzdat všechy hlasy ODS a KDU, čímž by alespoň zabránili vítězství socialismu.

2. Věnovat se místo politiky transcendentnu (dokud nás nepohltí všudypřítomné materiálno), vydělávání peněz (dokud nám je všechny Brusel s Prahou dohromady neukradnou na daních), sexu (dokud nám to jde a máme s kým) a jídlu (dokud nám na ně po zdanění zbudou peníze).
 

 

Vyšlo v MF Dnes

3565 čtenářů | 
HodnoceníHodnoceníHodnoceníHodnoceníHodnocení
Tisknout článek Poslat článek e-mailem
Vaše hodnocení: 

Zde můžete nastavit své hodnoceníPodpořte nás
Čtěte také

euPortal.cz

Jak se točí peníze pro Člověka v tísni. Tomu neuvěříteReklama severského kartelu SAS přesvědčuje, že neexistuje nic takového jako skandinávská kulturaBritská okultisticky založená profesorka feminismu vyzývá k vyhynutí lidstva, aby se tak bojovalo proti klimatické změněPomozte nám, prosím, bez Vás to nedáme. Byla by škoda, kdybychom po 15 letech existence museli skončitVystoupení z Evropské unie je výhodné. Zde máte fakta

euServer.cz

Čeho všeho se chvilkaři budou muset ještě dopustit, než na ně padne zákon?Levice opustila pracující třídu a přeběhla k migrantům, k LGBT a posedlostí Gretou, hořekují švédští komunisté

ePortal.cz

V případě, že by se nepodařilo déle sehnat více peněz, činnost Eportalu bude ukončenaPropaganda na výbornou: Jak to funguje u ČT

Eurabia.cz

Šíření coronaviru uprchlíky české vládě nevadí, ale do českých občanů by klidně stříleliO NEOMARXISMU A FABIANISMU

FreeGlobe.cz

Italská mafie vyměkla. Bere i homosexuály a syn jednoho z šéfů je...Kolik zatím stála válka proti terorismu peněz i životů?

Nezdravi.cz

Co je podstatou stárnutí? Je to cílená autodestrukce? Proč se to vyvinulo? Jak ho zpomalit, anti-aging? Tímto si můžete prodloužit životVeganka tvrdí, vejce jsou pro vaše zdraví horší než kouření. Takto to prý zjistila

eOdborar.cz

Výsledek snahy EU zničit průmysl slaví úspěch. V českých firmách začalo masové propouštěníŠvédští policisté neumí číst a psát. Výsledek inkluze a úpadku vzdělání ....

ParlamentniListy.cz

Emanuel Moravec by zatleskal, Jasánku Šídlo. Havlérka jásá nad atomovým Hřibem. Martin Koller zírá nad hloupostí a sprostotou bruselské propagandyHřib řádil, že i Takáč kroutil hlavou: Rusům se to líbí, liberál Němcov byl jejich oblíbený politik. A pak ohlásil další šťouchy, které vůči Moskvě chystá
Články autora
Doporučujeme
PLATFORMA PRO ZACHOVÁNÍ EVROPSKÝCH HODNOT

Byli jsme i před unií, budeme i po ní. Boj za samostatnost našeho státu bude probíhat i po Lisabonu

dixienet.org

Rádio Dixie

Václav Klaus

Mladá pravice

D.O.S.T.

Pat Buchanan

Ron Paul

Eretz.cz - zpravodajství z Izraele

Československo 2008 tour
Přihlášení uživatele
Jméno:
Heslo:

RSS feed Zasílání upozornění