Vláda podvádí parlament i prezidenta!

Autor: Redakce | Publikováno: 17.6.2009 | Rubrika: ShortNews
EU da ruda

SVOBODNÍ KRITIZUJÍ VLÁDNÍ NÁVRH SMLOUVY PRO IRSKO

Strana svobodných občanů (Svobodní) ostře kritizuje českou vládu za to, že hledá způsoby, jak usnadnit přijetí Lisabonské smlouvy v Irsku (Irové LS odmítli před rokem v referendu). Vláda dnes na mimořádné schůzi projednává mezinárodní smlouvu, která by stanovila záruky pro Irsko. Tuto smlouvu by měli Irové podepsat s každou zemí EU.

„Vláda tímto způsobem podvádí český parlament i prezidenta. Náš parlament hlasoval pro jinou Lisabonskou smlouvu, než má začít platit pro Irsko,“ upozorňuje předseda Svobodných Petr Mach.

Uvedená mezinárodní smlouva by měla všechny státy EU (tedy i ČR) zavázat k tomu, aby vůči Irsku neuplatňovaly některá ustanovení Lisabonské smlouvy, takže by se v Irsku měla Lisabonská smlouva v opakovaném referendu snadněji prosadit.

Návrh smlouvy údajně vypracovala ještě Topolánkova vláda a záměrně ji sjednala jako smlouvu vládní, která obchází parlament i prezidenta. Přitom všechny zmiňované záruky pro Irsko k provedení potřebují souhlas Parlamentu ČR, takže se musí jednat o smlouvu prezidentskou.

Jestliže se pro jednotlivé státy sjednávají dodatečné úpravy Lisabonské smlouvy, pak by Česká republika měla také požadovat změny, které považuje za výhodné a správné. Například by mohla být pro ČR zrušena závaznost Listiny základních práv Evropské unie podobně, jako si to vyjednaly Polsko a Velká Británie. Zcela jistě by Česká vláda měla do smlouvy zahrnout záruky týkající se požadavků Sudetoněmeckého Landsmannschaftu.

Svobodní kategoricky odmítají protiprávní postup násilného prosazování Lisabonské smlouvy. „Měnit obsah schvalovaného multilaterálního dokumentu pro kteroukoli signatářskou zemi bez renegociace celého dokumentu je z právního hlediska nepřípustné. Pokud taková úprava neprojde stejným schvalovacím procesem, jako původní návrh Lisabonské smlouvy, bude celá smlouva neplatná.“ uvádí předseda Svobodných Petr Mach.

Svobodní vyzývají Poslaneckou sněmovnu Parlamentu ČR, aby v nejbližším termínu svolala mimořádnou schůzi, která by se této záležitosti věnovala.

Kateřina Bouda Kašparová

 

více info: http://zpravy.idnes.cz/vlada-chce-zaruky-pro-iry-do-specialni-smlouvy-obchazi-parlament-i-klause-1lw-/domaci.asp?c=A090616_180342_domaci_adb

http://zpravy.idnes.cz/klausovi-se-nelibi-zaruky-pro-iry-kvuli-lisabonu-napsal-fischerovi-1p8-/domaci.asp?c=A090617_131745_domaci_lpo
 

6010 čtenářů | 
HodnoceníHodnoceníHodnoceníHodnoceníHodnocení
Tisknout článek Poslat článek e-mailem
Vaše hodnocení: 

Zde můžete nastavit své hodnoceníPodpořte nás
Čtěte také

euPortal.cz

Islamizace západní Evropy probíhá v plném prouduPůl století rozkladu: Umíral světec z Osvětimi za jinou víru? Světec by se z papeže Františka zhrozilArabská strana Švédska: Nemáte tu co dělat, vaše země už neexistuje!Chvála hranice: Děti už ani nevěděly, že jsme je měli. Průšvih znovu oživil "čáru". Nepohodlné, komplikující. Zážitek od Mikulova. Když ještě bylo kam odsunout Němce. Nic není navždy. Hlídejme si domovKnihy Rowlingové se kvůli jejímu osobnímu názoru na gender po celém světě pálí či zakazují

euServer.cz

Nepodmíněný příjem? – Cesta do pekelÚtok na Navalného nebo na naši první signální soustavu?

ePortal.cz

Pomozte nám, prosímPovinná solidarita: Necháme se raději podplatit - nebo donutit? Orwellův newspeak. Bude EU kšeftovat s "bílým" masem?

Eurabia.cz

Dánské premiérce se už nelíbí šaríaDal imigrantovi práci. Ten ho po neshodě zabil

FreeGlobe.cz

Italská mafie vyměkla. Bere i homosexuály a syn jednoho z šéfů je...Kolik zatím stála válka proti terorismu peněz i životů?

Nezdravi.cz

Co je podstatou stárnutí? Je to cílená autodestrukce? Proč se to vyvinulo? Jak ho zpomalit, anti-aging? Tímto si můžete prodloužit životVeganka tvrdí, vejce jsou pro vaše zdraví horší než kouření. Takto to prý zjistila

eOdborar.cz

Miláček Západu Navalný je lhář a skončil v exekuci za své lži ...Mýtus malé produktivity Čechů aneb jak český otrok dře na německý blahobyt

ParlamentniListy.cz

Politika? Tohle Karla Gotta rozčílilo. Ale i to bude ve filmuKoho ohrožuje covid? Média šíří strach. Profesor Špičák vnáší jasno
Články autora
Průzkum
Měla by Česká republika vystoupit z EU?
Hlasovat můžete kliknutím na odpověď
Doporučujeme
PLATFORMA PRO ZACHOVÁNÍ EVROPSKÝCH HODNOT

Byli jsme i před unií, budeme i po ní. Boj za samostatnost našeho státu bude probíhat i po Lisabonu

dixienet.org

Rádio Dixie

Václav Klaus

Mladá pravice

D.O.S.T.

Pat Buchanan

Ron Paul

Eretz.cz - zpravodajství z Izraele

Československo 2008 tour
Přihlášení uživatele
Jméno:
Heslo:

RSS feed Zasílání upozornění