Prezidentu ČR byl zaslán dopis s výzvou na zrušení potratů

Autor: Redakce | Publikováno: 29.6.2009 | Rubrika: ShortNews
mimino

 
 
 
Šéfredaktor EUportal.CZ, Lukáš Petřík, zaslal prezidentu Václavu Klausovi dopis, ve kterém ho žádá, aby podal Ústavnímu soudu Návrh na zrušení části zákona o umělém přerušení těhotenství.

Odvolává se přitom na Listinu základních práv a svobod, ve které se v čl. 6 píše, že každý má právo na život, dále že lidský život je hoden ochrany již před narozením a že nikdo nesmí být zbaven života.

Oceňuje v něm, že prezident se snaží hájit českou ústavnost v případě tzv. Lisabonské smlouvy, a vyjadřuje přesvědčení, že bychom však neměli zapomínat na další základní atribut naší ústavnosti, kterým je ochrana lidského života.

Ve svém dopise argumentuje právně jako klasický liberál odvolávajíc se na lidská práva a ústavnost, i když je si vědom, že potrat má také morální rozměr. Připomíná prezidentu jeho kandidátský projev, ve kterém řekl: "Pokud nechcete dbát tisíciletých tradic naší civilizace, jejich křesťanských hodnot, důrazu na klasickou rodinu a úctu ke každému lidskému životu, nevolte mne, neboť já tyto hodnoty ctím."

Přílohou dopisu je již koncept Návrhu na zrušení části zákona o umělém přerušení těhotenství, jenž připravili Tomáš Hromek, Mgr. Jakub Hromek a Mgr. David Heppner. Konkrétně je navrhováno zrušení § 4 a části ustanovení § 5, "nebo zdravý vývoj plodu nebo jestliže jde o geneticky vadný vývoj plodu", zákona č. 66/1986 Sb., o umělém přerušení těhotenství.

Právní argumentace obsažená v tomto návrhu je logická a zdařilá. Vychází z Listiny základních práv a svobod a vyrovnává se také s různými námitkami proti důsledné aplikaci jejího článku 6.

Hnutí Pro život ČR tuto iniciativu vítá a podporuje. Prezident Hnutí Pro život ČR, Radim Ucháč, zdůraznil: "Pozitivní zkušenosti z Polska ukázují, že plné právní ochraně člověka od početí je možná a vede k celkové lepší péči o matky i jejich děti. Legislativní změně ale brání strach pramenící ze zakořeněných předsudků a ideologie sociálního darwinismu degradující člověka na chytré zvíře."

Text dopisu s přílohou obsahující návrh na zrušení části zákona o umělém přerušení těhotenství viz.: http://www.euportal.cz.

Napsal(a): www.prolife.cz

http://cs.christiantoday.com/article/prezidentu-cr-byl-zaslan-dopis-s-vyzvou-na-zruseni-potratu/14778.htm

 

 

Strana: 1 | 2

7. týden
7. týden
8. týden
8. týden
8. týden
8. týden
8. týden
8. týden
8. týden
8. týden
8. týden
10. týden
Foto: © Copyright The Center for Bio-Ethical Reform

10. týden
10. týden
10. týden
11. týden
11. týden
11. týden
24. týden - legální z genetických důvodů
24. týden - legální z genetických důvodů
24. týden - legální z genetických důvodů

poisoned baby

 
24. týden - legální z genetických důvodů
  PŘEDCHOZÍ      Umělý potrat - 24. týden - legální z genetických důvodů

3993 čtenářů | 
HodnoceníHodnoceníHodnoceníHodnoceníHodnocení
Tisknout článek Poslat článek e-mailem
Vaše hodnocení: 

Zde můžete nastavit své hodnoceníPodpořte nás
Čtěte také

euPortal.cz

Strašné. 88letý Rolf je ve Švédsku bezdomovcem, ač migranti dostanou všechno zdarma. Podívejte se Jeden muž blízký papeži – a tolik zlaArabština je hlavním jazykem v některých švédských školkáchPomozte nám, prosím, bez Vás to nedáme. Byla by škoda, kdybychom po 15 letech existence museli skončitVystoupení z Evropské unie je výhodné. Zde máte fakta

euServer.cz

Čeho všeho se chvilkaři budou muset ještě dopustit, než na ně padne zákon?Levice opustila pracující třídu a přeběhla k migrantům, k LGBT a posedlostí Gretou, hořekují švédští komunisté

ePortal.cz

V případě, že by se nepodařilo déle sehnat více peněz, činnost Eportalu bude ukončenaNulová tolerance pro vydírání ekoteroristů. U mne je tolerance vůči těmto šílencům na bodě nula. Ustupovat jim znamená jejich trestné činy legitimizovat

Eurabia.cz

Imigrantská mafie si udělala z Británie harémProč Babiš neposlal armádu na ilegální imigranty, ale posílá jí na Čechy? A budou do nás střílet?

FreeGlobe.cz

Italská mafie vyměkla. Bere i homosexuály a syn jednoho z šéfů je...Kolik zatím stála válka proti terorismu peněz i životů?

Nezdravi.cz

Co je podstatou stárnutí? Je to cílená autodestrukce? Proč se to vyvinulo? Jak ho zpomalit, anti-aging? Tímto si můžete prodloužit životVeganka tvrdí, vejce jsou pro vaše zdraví horší než kouření. Takto to prý zjistila

eOdborar.cz

Výsledek snahy EU zničit průmysl slaví úspěch. V českých firmách začalo masové propouštěníŠvédští policisté neumí číst a psát. Výsledek inkluze a úpadku vzdělání ....

ParlamentniListy.cz

V kanceláři ombudsmana to pořádně vře. Šimůnková veřejně sestřelila Křečka. A toto následovaloGenerál Šedivý varuje: Nedáváme dvě procenta HDP na obranu jako jiné státy NATO. Takže pokud bude naše země napadena...
Články autora
Doporučujeme
PLATFORMA PRO ZACHOVÁNÍ EVROPSKÝCH HODNOT

Byli jsme i před unií, budeme i po ní. Boj za samostatnost našeho státu bude probíhat i po Lisabonu

dixienet.org

Rádio Dixie

Václav Klaus

Mladá pravice

D.O.S.T.

Pat Buchanan

Ron Paul

Eretz.cz - zpravodajství z Izraele

Československo 2008 tour
Přihlášení uživatele
Jméno:
Heslo:

RSS feed Zasílání upozornění