Dětinský protest nikým nevolených levičáckých elitářů před Hradem

Autor: Ivana Haslingerová | Publikováno: 24.6.2009 | Rubrika: Politika
Che Guevara

Na Hradčanském náměstí v Praze mělo být 17. června 2009 podle jakýchsi zvláštních lidiček, kteří si říkali intelektuálové a odpůrci prezidenta Václava Klause, rušno. Přičinlivá protiklausovaká média již několik dnů předem avizovala, že superintelektuálové Michal Viewegh či Martin C. Putna chystají v předvečer narozenin prezidenta Klause protestní happening. Mělo to proběhnout tak slavnostně, že pan Putna měl přednést gratulační řeč dokonce v převlečení za samotného ruského prezidenta Putina. Protestní akcí chtěli tito představitelé Pravdy a lásky, tedy nikým nevolení levicoví elitáři, zesměšnit prezidenta, zesměšnili ale sami sebe.Vše vyznělo jako narcistní pokus o zviditelnění několika bezvýznamných umělců. Již jen to, že se spletli v datu a byli tam již dva dny před narozeninami, svědčí o jejich popletenosti. A to, že na pomníku našeho prvního prezidenta Masaryka odhalili svůj "pomník", který současného prezidenta zpodobňuje jako trpaslíka s tenisovou raketou a narcisem, svědčí o jejich neúctě k oběma těmto osobnostem. Je typické, že takto omezenému happeningu poslal zdravici Tomáš Halík, profesor na Karlově univerzitě! Není se pak čemu divit, že jakýsi student UK Matěj Spurný vyzýval Václava Klause, aby uznal, že jako reprezentant okrajového politického postoje ztratil legitimitu nadále vykonávat prezidentskou funkci a aby ze své funkce odstoupil. Kde vzal informaci, že prezident republiky, který má dlouhodobě přes 60 % podpory národa, nemá legitimitu, to ví jen Bůh a asi i jeho zástupce na zemi, farář Halík.

 

Počínání těchto lidiček nejlépe vystihla jedna protidemonstrantka slovy: "Bóže, kdyby to bylo aspoň vtipné, ale tohleto?! To mne ale zklamalo!"

Na Hradčanech bylo ale i přes nudu protestujících uschovaných za Masarykovým pomníkem veselo a živo. Bylo to díky občanům, kteří se přišli za prezidenta postavit. A to nejen organizovanizovaným kolem platformy D.O.S.T. a strany Svobodných! Pokud jde o Svobodné a D.O.S.T. tak obě tato politická seskupení bojují mj. proti Lisabonské smlouvě, antidiskriminačnímu zákonu a za zachování konzervativních hodnot našeho života. Na Hradčanské náměstí se to v důsledku toho hemžilo transparenty jako "Podporujeme a propagujeme svého prezidenta", "Buduj EU, posílíš mír!", "S Evropským svazem na věčné časy a nikdy jinak!", "Dost bylo Havla", "Svobodní podporují svého prezidenta", "Lisabonská smlouva je zlo". A to vše podporované sborovým skandováním "Ať žije Klaus!", pískáním a řechtáním na dětské píšťalky a řechtačky. Projevy Klausových odpůrců nebyly prakticky pro pískot a skandování slyšet.

 

 

"Na panu prezidentovi si cením, že se nepodvolil domácímu i mezinárodnímu tlaku, že mu jsou zájmy českého národa a státu přednější než zájmy úzké skupiny elit usilujících o zánik suverénních evropských států a o podřízení jejich politických reprezentací centrálním úřadům jednotného evropského státu," řekl našemu listu Michal Semín, strůjce iniciativy D.O.S.T., který kandidoval za stranu Svobodných v evropských volbách. (obr. vlevo uprostřed)

 

Na pravém obrázku předseda pražské organizace Svobodných David Hulínský (vpravo) a tisková mluvčí starny Kateřina Kašparová (vlevo) přicházejí na Hrad protestovat proti skandálnímu osočování prezidenta naší republiky

Mezi pískotem se dalo zaslechnout, že odpůrci hlavy státu ji v projevech kritizovali za odmítavý postoj k Lisabonské smlouvě, vyčetli jí i názory na ekologické otázky. Zřejmě musí být hodně bohatí, když jim nevadí, že díky Havlem podporovaným ekologistům máme drahou elektřinu, uhlí, benzín a v důsledku toho vlastně vše ostatní.

Pikantní bylo, že Klausovi odpůrci se shromáždili u sochy T. G. Masaryka před Pražským hradem s transparenty "Už DOST!" takže jsem mezi nimi začala hledat pana Bahníka z iniciativy D.O.S.T. a oni mi s klidem odpověděli, že to nejsou oni, že jsou na akci pozvaní z Divadla Loutka a neznají ho a vlastně nevědí přesně o co jde, mají jen rozdávat květiny, ozvučit okolí a přednést vše, co jim bude předáno. Takže jsem se nechtíc dozvěděla, že účastníci happeningu si pronajali svoje zastánce, zatímco Klausovi příznivci vyjádřili svůj odpor proti propagandistickému happeningu havlistické elity útočícímu na prezidenta sami, zcela spontánně a s gustem.

Smutné bylo, že na žádost pořadatelské služby, která vyzvala policisty, aby zasáhli, byla policie nucena zasahovat poprvé od revoluce proti těm, kteří skandovali podporu legálně zvolenému prezidentovi. Pana Františka Červenku z iniciativy D.O.S.T. vyvedla z davu jen za to, že skandoval "Ať žije prezident Klaus" a postavila ho na vykázané místo. Michal Semín se poté k němu ze solidarity postavil. Obrázky hovoří za vše:

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Zaslechla jsem strážníka městské policie, jak pořadatelské službě druhé strany radil, aby záměrně vyvolala fyzický konflikt, pokud chce, aby policie mohla zasáhnout. Mladík na dolní pravé fotogtrafii byl vyslán, aby se o to pokusil. Šel na to od lesa. Začal obtěžovat ženy, vnucoval jim narcisky a zval je mezi protestující. Zejména se mu zalíbila jedna z členek Svobodných, která jeho obtěžování nakonec nesnesla a odtrčila ho, načež upadl a přivedl na ní polici, že ho inzultovala. Fešná pani Lucie Kubíková na dotaz přivedené police jak na mladíka zaútočila, odvětila, že na něj neútočila, jen když na ni příliš naléhal, tak ho svými ňadry odsunula vzad a on neudržel rovnováhu. Po předvedení ukázky svého bojového umění přivedený policista zavrávoral a jen konstatoval: "Vy ale máte prsa! To je opravdu zbraň!" a místo avizované pokuty 5 000 korun vše ku zklamání provokatéra skončilo hurónským smíchem přihlížejících. Svobodní tedy mohou být hrdi na nový způsob obrany, kterou zavedli na jinak nudné havlovské mítinky.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Podle pořadatelů happeningu současný prezident pohrdá občanskou společností, považuje neziskové organizace za nositele extremistických názorů a svojí aktivitou v EU izoluje ČR.

Pořadatelé protiakce naopak prezidenta chválí. "Vzhledem k tomu, že Lisabonská smlouva mění právní i politický status České republiky, je nepřípustné, aby byl prezident republiky vydírán svými oponenty pod pohrůžkou, že pokud smlouvu urychleně neratifikuje, poškodí tím zájmy České republiky," sdělil naší revui předseda pražské organizace Svobodných David Hulínský (obr. vpravo druhý zprava)

Předseda Svobodných Petr Mach dokonce podepsal memorandum "Podporujeme svého prezidenta", pochlubil se předseda středočeské organizace Svobodných Petr Zavadil (obr. vlevo uprostřed)

 

Po skončení akce se vydali happpeninčíci (obr. vlevo) na Hrad a kupodivu je tam policie klidně vpustila, zatímco jejich oponenty ne. Zůstali stát na Hradčanském náměstí.

 

 

 

 

Mluvčí Svobodných Katřina Kašparová vyhledala proto vedoucího zásahů (pán v červeném tričku) a podala ústní trestní oznámení, že přihlíží se založenýma rukama, zatímco mohou extrémisté ohrozit hlavu státu. Vedoucí zásahu reagoval tak, že ji odvětil, že ji dá vyvést a že to není jeho věc, ale hradní stráže. Jsme zvědavi, jak celý spor dopadne a budeme o něm informovat.

I když jsem kdysi na přednášce pana Viewegha slyšela již mnohé, tak jsem nemohla uvěřit vlastním uším, že klesne pod úrověň doktora Ratha a i on se zařadí mezi ty, kteří mají neúctu ke starším osobám. I když jim nemohou vyčíst nic, protože není co, tak zesměšňují aspoň jejich vyšší věk. A to vše u sochy prezidenta Masaryka, který vedl naši zem ještě v pozdějším věku. Dovedete si představit noblesního Karla Čapka, aby pronesl něco tak nechutného jako pan Viewegh?:

"Proč jsme tady, když víme, že i tenhle happening označí Klaus buďto za dětinský protest nikým nevolených elitářů nebo za levičácký útok na svobodu a demokracii? Záleží na tom, zda mu poradí Jakl, který pochází z pravicové opice, nebo Hájek, který je dítětem Božím; pokud prezident tohle shromáždění výjimečně označí za narcistní pokus o zviditelnění několika bezvýznamných umělců, pak mu radil Knížák. Proč jsme tady, když všichni víme, co se o sobě zase dočteme v novinách? Proč jsme tady - když všichni víme, co se o sobě zase dočteme na internetu? Ale jsme tu. Stojíme tady, pod prezidentovými okny, a dokonce na něho nepřímo mluvíme - jako příbuzní starce v kómatu nebo v blázinci, kteří, ať už z pouhého pocitu povinnosti, nebo vedeni iracionální nadějí, nepřestávají tatíčka navštěvovat. Proč? Protože i tohle zoufalé málo nám připadá lepší než nic. A ještě jeden dobrý důvod máme: s obrovskou úlevou si tu připomínáme, že nejsme zdaleka jediní, kdo má příbuzného v kómatu nebo v blázinci. Že jsou nás naopak statisíce - a pořád nás přibývá, takže se v péči o zešílevšího tatíčka můžeme dokonce i střídat. I proto jsme tady. Až příště český prezident pomůže svrhout českou vládu, až jako jediný nepodepíše něco, co už v Evropě podepsali všichni, až napříště od Klause uslyšíme, že kouření neškodí zdraví, že alpské ledovce netají, že špinavé peníze neexistují nebo že Evropská unie je obdoba RVHP, budeme už vědět, že na to šílenství nejsme sami. Až náš pacient udělá v době vycházek téhle zemi ve světe další ostudu, budeme aspoň vědět, že je nás na něj víc".

I kdybyste vystál na Hradě důlek a pronášel ještě urážlivější lži, tak Vám to není pane Vieweghu nic platné. Právě dnes, 22. června 2009, přebírá pan prezident na Pražském hradě mezinárodní cenu Legion of Liberty Award, která mu bude udělena za celosvětové šíření myšlenek na obranu svobod jednotlivce. Cenu mu uděluje mexický Instituto de Pensamiento Estratégico Ágora A.C. A tuto cenu by mu jistě tato prestižní organizace neudělila, kdyby byl "starcem v kómatu či v blázinci" a dělal naší zemi po světě jenom ostudu, pane Vieweghu.

www.fragmenty.cz

4664 čtenářů | 
HodnoceníHodnoceníHodnoceníHodnoceníHodnocení
Tisknout článek Poslat článek e-mailem
Vaše hodnocení: 

Zde můžete nastavit své hodnoceníPodpořte nás
Čtěte také

euPortal.cz

Česká republika je ekonomickou kolonií západní Evropy a především Německa a globalismus a globalisté vykastrovali základní funkce státu, který pro případné pandemie či jiné krize není soběstačnýTito čeští politici hájí zájmy sudeťáků...V Řecku dochází k průlomové obžalobě členů nevládních organizací, zaměřených na pašování lidí do EvropyPodpořte prosím EUportal.czDnes je snadné prohlásiti se v souladu s vlastními pocity za osobu opačného pohlaví, případně některého z dalších 57 neopačných pohlaví. I my můžeme respektovat, že se pan Vystrčil cítí být Taiwancem...

euServer.cz

Nepodmíněný příjem? – Cesta do pekelÚtok na Navalného nebo na naši první signální soustavu?

ePortal.cz

Povinná solidarita: Necháme se raději podplatit - nebo donutit? Orwellův newspeak. Bude EU kšeftovat s "bílým" masem?Pomozte nám, prosím

Eurabia.cz

Francouzský soud chrání muslimského uprchlíka, který před pár dny terorizoval PařížSoužití křesťanů a muslimů nemůže být pokojné! Orbán odmítl nový pakt Leyenové EU na relokaci imigrantů

FreeGlobe.cz

Italská mafie vyměkla. Bere i homosexuály a syn jednoho z šéfů je...Kolik zatím stála válka proti terorismu peněz i životů?

Nezdravi.cz

Co je podstatou stárnutí? Je to cílená autodestrukce? Proč se to vyvinulo? Jak ho zpomalit, anti-aging? Tímto si můžete prodloužit životVeganka tvrdí, vejce jsou pro vaše zdraví horší než kouření. Takto to prý zjistila

eOdborar.cz

Miláček Západu Navalný je lhář a skončil v exekuci za své lži ...Mýtus malé produktivity Čechů aneb jak český otrok dře na německý blahobyt

ParlamentniListy.cz

Rouškami virus nezničíme. Rektor UK Zima pro PL: O čem se příliš nemluvíNechtějí dělat! Babiš se naštval na lidi. Migrace? Jasně k Bruselu
Články autora
Průzkum
Měla by Česká republika vystoupit z EU?
Hlasovat můžete kliknutím na odpověď
Doporučujeme
PLATFORMA PRO ZACHOVÁNÍ EVROPSKÝCH HODNOT

Byli jsme i před unií, budeme i po ní. Boj za samostatnost našeho státu bude probíhat i po Lisabonu

dixienet.org

Rádio Dixie

Václav Klaus

Mladá pravice

D.O.S.T.

Pat Buchanan

Ron Paul

Eretz.cz - zpravodajství z Izraele

Československo 2008 tour
Přihlášení uživatele
Jméno:
Heslo:

RSS feed Zasílání upozornění