Ve Francii vyrůstají muslimská města

Autor: Redakce | Publikováno: 13.7.2009 | Rubrika: Islám
Arábia

Kolosální převážně muslimská imigrace do západoevropských zemí v posledních desetiletích dnes rodilým občanům přináší poněkud trpké plody. Imigrovaná muslimská pospolitost je – byť na nedemokratických základech - daleko více soudržnější než původní obyvatelstvo evropských zemí, a tak v sociálním rohování dochází k postupnému vytěsňování rozvolněné individualistické domorodé pospolitosti původních evropských národů. Navíc toto vytěsňování graduje tím více, čím větší slaví úspěchy. A ty jsou arci nemalé. Městysy na periferiích francouzských velkoměst jsou namnoze z drtivé většiny islámské. Z původních obyvatel zůstali jen ti, kteří neměli sdostatek ekonomických sil se vystěhovat.

Jedním z mnoha případů postupující islámské kolonizace Francie je městečko Vénissieux na předměstí Lyonu. Toto šedesátitisícové předměstí je jedním z nejislámštějších v zemi. Staví se mešity, navazuje se stále těsnější družba s institucemi a krajany v muslimských domovinách. Odcházející komunistický starosta Anré Gérin vzpomíná, že na začátku zde žila jen asi stovka muslimů. Tehdy se dožadovali, že se chtějí stát úplnými Francouzi. Pak přišli jejich příbuzní, rodiče; slibovali, že se budou integrovat, a tehdejší levicová vláda jim rozdala povolení k pobytu hned na deset let.

Dnes starosta Gérin varuje před sžírající islamizací, která stravuje francouzské vesnice a města. A je to právě on, kdo požádal, ať se burkou a islamizací zabývá parlamentní komise. Za pětadvacet let starostování ví své. Dnes muslimky na městském úřadě při vydávání dokladů, imatrikulaci manželství a narozených dětí nechtějí sundávat burku, často se to neobejde bez velkého křiku jich samých nebo ještě jejich manželů, obviňování úředníků z rasizmu a vyhrožování jim. Přitom existuje spoustu fingovaných uzavírání manželství, aby imigranti dostali do země další a další své příbuzné. Fyzické ověřování totožnosti s fotografií je proto nanejvýš zapotřebí.

Rovněž v nemocnicích je problém. Přivezou na pohotovost ženu ve vážném stavu, ale její manžel nedovolí, aby ji prohlédl lékař-muž a domáhá se lékařky-ženy. Děti se odmítají stravovat ve školních jídelnách, kde se dnes ostatně vepřové podává stejně jen pomálu, prostě proto, že maso není z rituálně islámsky podřezaných zvířat. Jak si posteskla jedna učitelka „šílenosti jsou na vzestupu“. Islám se všude vzmáhá, prakticky všichni jsou jím kontrolováni. Narůstá otrávenost a zhrzení na obou stranách – u Francouzů proto, že dali imigrantům prakticky všechno, a oni jimi stejně pohrdají, u muslimských imigrantů proto, že žijí pod nevěreckou správou bezbožné Republiky.

Pro umírněnější muslimy není situace rovněž jednoduchá. Francouzská předměstí a města dobývá salafistický islám – rigorozní a nepřátelský všemu západnímu. Přitom však se neštítí tučných západních sociálních dávek. Předseda Národní asociace cizineckých předměstí Mustafa Ghujla sám konstatuje: „nemůžeme se přece k Francii obrátit zády a zavrhnout její tradice a ostentativně provokovat burkou“.

V západních zemích se dnes imigrace, od které si mnozí kdysi bláhově slibovali, že sociálně, demograficky i ekonomicky společnost posílí, stala těžkým sociálně-krizovým fenoménem. Nastal těžko řešitelný paradox. Miliony muslimů chtějí žít v západním světě, ale rezolutně odmítají západní tradice, řád a způsob života jako zavrženíhodný, kafírský. Je to něco, co přesahuje lidské plánování a chápání. Kalkul, že blahobyt muslimy „pozápadní“ nevyšel. Vyjde snad muslimský kalkul, že zápaďany „pomuslimští“? Zatím vychází, a s jídlem roste chuť.

zdroj

-bj-

www.eurabia.cz

5652 čtenářů | 
HodnoceníHodnoceníHodnoceníHodnoceníHodnocení
Tisknout článek Poslat článek e-mailem
Vaše hodnocení: 

Zde můžete nastavit své hodnoceníPodpořte nás
Čtěte také

euPortal.cz

Evropu čeká další a mnohem větší vlna migrace. Do pohybu se dá miliarda lidíÚtoky proti bílým lidem se neomezují pouze na USA. Například v Anglii vzniklo nové černošské hnutí, jehož vůdce tvrdí, že cílem je udělat z bílých lidí jejich otrokyBoj o hodnoty včera a dnes: U Vídně jsme na čas slavně zvítězili. Řádění Turků na Moravě a zánik na dosah. Dnešní nepřítel je silnějšíPodpořte prosím EUportal.czDnes je snadné prohlásiti se v souladu s vlastními pocity za osobu opačného pohlaví, případně některého z dalších 57 neopačných pohlaví. I my můžeme respektovat, že se pan Vystrčil cítí být Taiwancem...

euServer.cz

Už i ta žárovka zčernalaZápadní civilizace prochází inkluzí

ePortal.cz

Pomozte nám, prosímJsme hákliví, když si na nás otevřou ústa Čínani a Rusové. Ale když von der Lejnová hovoří o tom, že nám Brusel nařídí přijetí uprchlíků a nemáme na vybranou, kde jsou hrdinové Hřib, Kolář, Novotnej, Vystrčil...

Eurabia.cz

NOVINKA: AMERICKÉ VÁLKY - FAKTA A REALITAZlatá generace dostává hustou sodu

FreeGlobe.cz

Italská mafie vyměkla. Bere i homosexuály a syn jednoho z šéfů je...Kolik zatím stála válka proti terorismu peněz i životů?

Nezdravi.cz

Co je podstatou stárnutí? Je to cílená autodestrukce? Proč se to vyvinulo? Jak ho zpomalit, anti-aging? Tímto si můžete prodloužit životVeganka tvrdí, vejce jsou pro vaše zdraví horší než kouření. Takto to prý zjistila

eOdborar.cz

Miláček Západu Navalný je lhář a skončil v exekuci za své lži ...Mýtus malé produktivity Čechů aneb jak český otrok dře na německý blahobyt

ParlamentniListy.cz

Syn Jana Krause: Romové? Byla s nima sranda. A gádžové...Ticho před bouří? Václav Cílek varuje před velkou krizí
Články autora
Průzkum
Měla by Česká republika vystoupit z EU?
Hlasovat můžete kliknutím na odpověď
Doporučujeme
PLATFORMA PRO ZACHOVÁNÍ EVROPSKÝCH HODNOT

Byli jsme i před unií, budeme i po ní. Boj za samostatnost našeho státu bude probíhat i po Lisabonu

dixienet.org

Rádio Dixie

Václav Klaus

Mladá pravice

D.O.S.T.

Pat Buchanan

Ron Paul

Eretz.cz - zpravodajství z Izraele

Československo 2008 tour
Přihlášení uživatele
Jméno:
Heslo:

RSS feed Zasílání upozornění