Je švédský útok na svobodu vzdělávání předzvěstí evropské školské kazajky?

Autor: Michal Semín | Publikováno: 14.9.2009 | Rubrika: Kulturní válka
Che Guevara

 

Zdá se, že švédská vládní pravice je z téže líhně, jako byla ještě nedávno ta naše. Topolánkův kabinet, zastřešující nejrůznější levičácké „kocáboviny“, se zvláště „proslavil“ podporou a prosazením antidiskriminačního zákona a souhlasem s ratifikací Lisabonské smlouvy. Švédská vláda, předsedající nyní Evropské unii, má ve svém legislativním plánu podobně „pravicová“ opatření. Exemplárním příkladem ideové dezorientace tzv. evropsky orientované občanské pravice je úsilí švédské vlády o faktickou likvidaci domácího vzdělávání.
Návrh zákona vychází z přesvědčení, že vzdělání dětí má být všeobecné a objektivní a že má být vedeno v takovém duchu, aby se jí mohlo účastnit každé švédské dítě, bez ohledu na filosofické a náboženské přesvědčení jeho rodičů. Návrh výslovně uvádí, že v takovém případě nebude domácí vzdělávání potřebné a proto bude umožněno jen ve zcela výjimečných případech, navíc pod přísným dohledem úřadů. Povolení vyučovat svoje děti doma bude muset být každým rokem obnovováno. Zákon má být poslancům předložen k projednání na jaře příštího roku a bude-li přijat, vstoupí v platnost v roce 2011.
Jak již jsem o tom psal ve více příspěvcích, škola je bojištěm o duše dětí. Po svobodném nadechnutí se v 90. letech po desetiletích komunistické indoktrinace se i české školství vrací k neblahé praxi ideologizace výuky. Do jednotlivých vyučovacích předmětů a pojetí výuky obecně se vkrádají uměle a na politickou objednávku z evropských grantů financované programy multikulturalismu, dětských práv, europeismu, ekologismu, genderismu a sexuální výchovy.
Takto pojatá výuka je ve Švědsku již dlouhou dobu samozřejmostí. Rodiče, členové Švédské asociace pro domácí vzdělávání (ROHUS), jako nejčastější důvod svého rozhodnutí učit děti svépomocí uvádějí ideologickou indoktrinaci dětí ve škole v duchu výše uvedených pojmů. Vzhledem k tomu, že současná švédská vláda nehodlá v této věci nic měnit, je tvrzení, že je místní státní školství vhodným prostředím pro formaci dětí, bez ohledu na filosofické a náboženské přesvědčení rodičů, poněkud liché.
Levice ani europeistická „pravice“ v jednotlivých státech EU domácímu vzdělávání nepřejí. Až se školská politika dostane beze zbytku pod kuratelu Bruselu, máme se my, doma školou svobodní, nejspíš na co těšit.
 

2770 čtenářů | 
HodnoceníHodnoceníHodnoceníHodnoceníHodnocení
Tisknout článek Poslat článek e-mailem
Vaše hodnocení: 

Zde můžete nastavit své hodnoceníPodpořte nás
Čtěte také

euPortal.cz

Evropu čeká další a mnohem větší vlna migrace. Do pohybu se dá miliarda lidíÚtoky proti bílým lidem se neomezují pouze na USA. Například v Anglii vzniklo nové černošské hnutí, jehož vůdce tvrdí, že cílem je udělat z bílých lidí jejich otrokyBoj o hodnoty včera a dnes: U Vídně jsme na čas slavně zvítězili. Řádění Turků na Moravě a zánik na dosah. Dnešní nepřítel je silnějšíPodpořte prosím EUportal.czDnes je snadné prohlásiti se v souladu s vlastními pocity za osobu opačného pohlaví, případně některého z dalších 57 neopačných pohlaví. I my můžeme respektovat, že se pan Vystrčil cítí být Taiwancem...

euServer.cz

Už i ta žárovka zčernalaZápadní civilizace prochází inkluzí

ePortal.cz

Pomozte nám, prosímJsme hákliví, když si na nás otevřou ústa Čínani a Rusové. Ale když von der Lejnová hovoří o tom, že nám Brusel nařídí přijetí uprchlíků a nemáme na vybranou, kde jsou hrdinové Hřib, Kolář, Novotnej, Vystrčil...

Eurabia.cz

NOVINKA: AMERICKÉ VÁLKY - FAKTA A REALITAZlatá generace dostává hustou sodu

FreeGlobe.cz

Italská mafie vyměkla. Bere i homosexuály a syn jednoho z šéfů je...Kolik zatím stála válka proti terorismu peněz i životů?

Nezdravi.cz

Co je podstatou stárnutí? Je to cílená autodestrukce? Proč se to vyvinulo? Jak ho zpomalit, anti-aging? Tímto si můžete prodloužit životVeganka tvrdí, vejce jsou pro vaše zdraví horší než kouření. Takto to prý zjistila

eOdborar.cz

Miláček Západu Navalný je lhář a skončil v exekuci za své lži ...Mýtus malé produktivity Čechů aneb jak český otrok dře na německý blahobyt

ParlamentniListy.cz

Syn Jana Krause: Romové? Byla s nima sranda. A gádžové...Ticho před bouří? Václav Cílek varuje před velkou krizí
Články autora
Průzkum
Měla by Česká republika vystoupit z EU?
Hlasovat můžete kliknutím na odpověď
Doporučujeme
PLATFORMA PRO ZACHOVÁNÍ EVROPSKÝCH HODNOT

Byli jsme i před unií, budeme i po ní. Boj za samostatnost našeho státu bude probíhat i po Lisabonu

dixienet.org

Rádio Dixie

Václav Klaus

Mladá pravice

D.O.S.T.

Pat Buchanan

Ron Paul

Eretz.cz - zpravodajství z Izraele

Československo 2008 tour
Přihlášení uživatele
Jméno:
Heslo:

RSS feed Zasílání upozornění