Bobošíková kritizuje preferování TOP 09 Českou televizí

Autor: Lukáš Petřík | Publikováno: 28.8.2009 | Rubrika: Politika
bobo

Bývalá europoslankyně a lídr strany Suverenita Jana Bobošíková se ohradila proti tomu, že Česká televize opomíjí ve svém zpravodajství její stranu Suverenita, která kandiduje ve všech 14 krajích, zatímco informuje o straně TOP 09. Podle ní navíc veřejnoprávní média ať již úmyslně nebo neúmyslně informují o její straně chybně.

„Ve středu Česká televize poskytla ve zpravodajství informaci, že do voleb se ve všech krajích registrovaly pouze současné strany, zastoupené v Poslanecké sněmovně a nově vzniklá TOP 09. Informaci o tom, že Suverenita má ve všech krajích rovněž už několik dní zaregistrovány kandidátky, ČT zcela pominula a zařadila ji až poté, co ji na nedostatek Suverenita upozornila,“ zlobí se Bobošíková.

„Stalo se tak poté, co minulý týden neodvysílala ČT ze čtvrteční zahajovací tiskové konference z 20. srpna Suverenity vůbec nic. Ve stejném čase vysílala v přímém přenosu tiskovou konferenci TOP 09. A do třetice – ve středu odpoledne Radiožurnál Českého rozhlasu informoval v souvislosti s volbami do Poslanecké sněmovny, že Suverenitu Jany Bobošíkové najdou občané jen ve čtyřech krajích,“ dodala Bobošíková.

Po intervenci Suverenity byla odvysílána omluva zkráceného znění a správná informace, že Suverenita kandiduje v celé České republice. Ačkoliv bylo podle Bobošíkové přislíbeno, že tato informace bude odvysílána i v hlavní zpravodajské relaci Radiožurnálu v 18 hodin, nestalo se.

„Suverenita nebude hodnotit, zda se jedná o neuvěřitelný amatérismus nebo záměr. Pokud bychom ale Českou televizi a Radiožurnál nesledovali a okamžitě nežádali o nápravu, bylo by koncesionářům zatajeno, že Suverenita kandiduje v celé republice nebo by žili v tom, že kandidujeme jen ve čtyřech krajích. Apelujeme proto na tato média, aby plnila zákon a poskytovala objektivní, vyvážené a pravdivé informace,“ uzavřela Bobošíková.
 


Euro 27. 8. 2009

10364 čtenářů | 
HodnoceníHodnoceníHodnoceníHodnoceníHodnocení
Tisknout článek Poslat článek e-mailem
Vaše hodnocení: 

Zde můžete nastavit své hodnoceníPodpořte nás
Čtěte také

euPortal.cz

Islamizace západní Evropy probíhá v plném prouduPůl století rozkladu: Umíral světec z Osvětimi za jinou víru? Světec by se z papeže Františka zhrozilArabská strana Švédska: Nemáte tu co dělat, vaše země už neexistuje!Chvála hranice: Děti už ani nevěděly, že jsme je měli. Průšvih znovu oživil "čáru". Nepohodlné, komplikující. Zážitek od Mikulova. Když ještě bylo kam odsunout Němce. Nic není navždy. Hlídejme si domovKnihy Rowlingové se kvůli jejímu osobnímu názoru na gender po celém světě pálí či zakazují

euServer.cz

Nepodmíněný příjem? – Cesta do pekelÚtok na Navalného nebo na naši první signální soustavu?

ePortal.cz

Pomozte nám, prosímPovinná solidarita: Necháme se raději podplatit - nebo donutit? Orwellův newspeak. Bude EU kšeftovat s "bílým" masem?

Eurabia.cz

Dánské premiérce se už nelíbí šaríaDal imigrantovi práci. Ten ho po neshodě zabil

FreeGlobe.cz

Italská mafie vyměkla. Bere i homosexuály a syn jednoho z šéfů je...Kolik zatím stála válka proti terorismu peněz i životů?

Nezdravi.cz

Co je podstatou stárnutí? Je to cílená autodestrukce? Proč se to vyvinulo? Jak ho zpomalit, anti-aging? Tímto si můžete prodloužit životVeganka tvrdí, vejce jsou pro vaše zdraví horší než kouření. Takto to prý zjistila

eOdborar.cz

Miláček Západu Navalný je lhář a skončil v exekuci za své lži ...Mýtus malé produktivity Čechů aneb jak český otrok dře na německý blahobyt

ParlamentniListy.cz

Koho ohrožuje covid? Média šíří strach. Profesor Špičák vnáší jasnoDěsivá náhoda. Po zhasnutí kamer TV Nova. Týká se moci Prymuly
Články autora
Průzkum
Měla by Česká republika vystoupit z EU?
Hlasovat můžete kliknutím na odpověď
Doporučujeme
PLATFORMA PRO ZACHOVÁNÍ EVROPSKÝCH HODNOT

Byli jsme i před unií, budeme i po ní. Boj za samostatnost našeho státu bude probíhat i po Lisabonu

dixienet.org

Rádio Dixie

Václav Klaus

Mladá pravice

D.O.S.T.

Pat Buchanan

Ron Paul

Eretz.cz - zpravodajství z Izraele

Československo 2008 tour
Přihlášení uživatele
Jméno:
Heslo:

RSS feed Zasílání upozornění