Návštěva hostů z Čech v Polsku

Autor: Bartosz Bekier | Publikováno: 26.11.2005 | Rubrika: Politika
Vlajka - Polsko

Skončila návštěva, jíž poctili Všepolskou mládež představitelé občanského sdružení Mladá pravice z České republiky dne 7. listopadu 2005.

Mladá pravice sdružuje ve svých řadách zástupce nejmladší generace české politiky, hlavně studenty prestižní Univerzity Karlovy v Praze a ekonomických škol. Cílem její činnosti, spočívající mimo jiné v provozu celých tří vlastních internetových portálů a časopisu Portál, je boj s hrozbami, jež pro evropské národy představuje projekt budování centralizovaného superstátu, který prosazují některé vlivy uvnitř Evropské unie.

Organizace prosazuje sjednocení obyvatel České republiky na základě tradičních hodnot západní civilizace, jako jsou vlastenectví, silná rodina, národní suverenita, nedotknutelnost osobního vlastnictví. Jejich euroskepticismus pramení ze stejně tak i pro nás znepokojujícího jevu zavlékání tzv. projektu integrace prostřednictvím vůdců výlučně dvou států, Německa a Francie, které ostatním zemím EU často vnucují své nebezpečné úmysly. Mladá pravice usuzuje, že spolupráce evropských národů je povinna se opírat o rovnocennost, volný trh, ale i o trvalou spolupráci se Spojenými státy, jako garantem mírového řešení sporů.

V euroskeptické činnosti spolupracují také s Vladimírem Železným, poslancem evropského parlamentu za uskupení Nezávislost a demokracie, ve které se nachází, nutno podotknout, také poslanci Ligy polských rodin. Dále podporují euroskeptické křídlo Občanské demokratické strany (ODS), z níž pochází prezident České republiky Václav Klaus.

Činnost Mladé pravice pak nejlépe vystihuje její heslo: „Evropa svobodných národů a národních států svobodných obyvatel“.

Během své návštěvy v Polsku si naši hosté Lukáš Petřík, 24-tiletý předseda Mladé pravice, a Vladislav Nejedlý, 21-tiletý místopředseda, prohlédli polský Sejm a seznámili se s tradicí parlamentarismu v naší zemi. Sešli se s médii, kterým představili svoji činnost i cíl příjezdu do Polska a mimo jiné si prohlédli Varšavu. Večer se objevili i v televizních novinách.

Nejzávažnějším bodem jejich návštěvy byla účast na pondělním Sjezdu Všepolské mládeže (cca 300 účastníků). Během svého vystoupení naši přátelé z Čech nejprve nastínili společné dějiny obou národů, umístěných mezi dvěma agresivními sousedy, kteří si v minulosti nárokovali právo koloniálního panství nad touto částí Evropy. Také dnes, se před námi nachází ta samá hrozba a my jsme povinni se jí společně postavit. Poznamenali, že se můžeme těšit z krachu evropské ústavy, ale na obzoru je ještě mnoho stejně znepokojujících projektů, jako například zavedení společné měny – eura. Hosté z Prahy popsali další nebezpečí stojící před Evropu – problém nadměrného přistěhovalectví, které se mění, jako ve Francii, v trvalé ohrožení života a zdraví obyvatel těchto zemí, které dopustily takovýto nebezpečný vývoj.

Během multimediální prezentace jsme se také mohli seznámit s programem a akcemi Mladé pravice. Mnoho z nich se setkalo s nadšením u delegátů Všepolské mládeže, kteří vyjádřili velkou chuť navštívit Prahu a zahájit společné činnosti po obou stranách česko-polské hranice.

Návštěva zástupců občanského sdružení Mladá pravice je první etapou projektu Všepolské mládeže, který se zakládá na konsolidaci a sjednocování euroskeptických a konzervativních mládežnických organizací středo-východní Evropy v jedno společné hnutí, které zajistí protiváhu Evropě škodícím úmyslům bruselské byrokracie.

Bartosz Bekier
Všepolská mládež

Přeložil Michael Anděl

3381 čtenářů | 
HodnoceníHodnoceníHodnoceníHodnoceníHodnocení
Tisknout článek Poslat článek e-mailem
Vaše hodnocení: 

Zde můžete nastavit své hodnoceníPodpořte nás
Čtěte také

euPortal.cz

Ve Španělsku letos narostly ilegální vstupy afrických migrantů o 700 %Evropská komise veřejně vyhlásila válku evropským zemědělcům: Jak zlikvidovat zbytky evropské výroby a vše dovážetBez Vás nepřežijeme...Nic takového se zatím ještě nestalo, Čína investuje přes bilion $ do nového plánu na technické předběhnutí USANáš blok by byl bez migrantů ochuzen, káže eurokomisařka . Jedinými lidmi, kteří popisují imigraci jako problém, jsou podle Johansson „pravicoví extremisté“

euServer.cz

Skryté záměry pomníkové válkyZdeněk Hřib by Emanueli Moravcovi udělal radost...

ePortal.cz

V případě, že by se nepodařilo déle sehnat více peněz, činnost Eportalu bude ukončenaGeorge Soros. Génius hybridní války

Eurabia.cz

Uprchlík v Německu znásilňoval a vraždil. Potrestán ovšem bude policista, který jej pomohl dopadnout ...Přímý přenos oslav Ramadánu: Norská televize

FreeGlobe.cz

Italská mafie vyměkla. Bere i homosexuály a syn jednoho z šéfů je...Kolik zatím stála válka proti terorismu peněz i životů?

Nezdravi.cz

Co je podstatou stárnutí? Je to cílená autodestrukce? Proč se to vyvinulo? Jak ho zpomalit, anti-aging? Tímto si můžete prodloužit životVeganka tvrdí, vejce jsou pro vaše zdraví horší než kouření. Takto to prý zjistila

eOdborar.cz

Ruska vláda zahájila rozsáhlý program finanční podpory pro rodiny postižené koronaviremPrezident Beneš: Nikdy nezapomeňme na to, co s námi Němci v této válce dělali a co zamýšleli s námi učinit

ParlamentniListy.cz

Babiš se ve sněmovně zcela mimořádně vytočil: Co to tady předvádíte? Takhle oblbovat lidi bych nedokázalBoj o ČT vrcholí. Xaver a jeho otevřená zpověď jen pro PL: lahvičky koňaku, byznys, ale i pochvala. Budete koukat
Články autora
Doporučujeme
PLATFORMA PRO ZACHOVÁNÍ EVROPSKÝCH HODNOT

Byli jsme i před unií, budeme i po ní. Boj za samostatnost našeho státu bude probíhat i po Lisabonu

dixienet.org

Rádio Dixie

Václav Klaus

Mladá pravice

D.O.S.T.

Pat Buchanan

Ron Paul

Eretz.cz - zpravodajství z Izraele

Československo 2008 tour
Přihlášení uživatele
Jméno:
Heslo:

RSS feed Zasílání upozornění