Návštěva hostů z Čech v Polsku

Autor: Bartosz Bekier | Publikováno: 26.11.2005 | Rubrika: Politika
Vlajka - Polsko

Skončila návštěva, jíž poctili Všepolskou mládež představitelé občanského sdružení Mladá pravice z České republiky dne 7. listopadu 2005.

Mladá pravice sdružuje ve svých řadách zástupce nejmladší generace české politiky, hlavně studenty prestižní Univerzity Karlovy v Praze a ekonomických škol. Cílem její činnosti, spočívající mimo jiné v provozu celých tří vlastních internetových portálů a časopisu Portál, je boj s hrozbami, jež pro evropské národy představuje projekt budování centralizovaného superstátu, který prosazují některé vlivy uvnitř Evropské unie.

Organizace prosazuje sjednocení obyvatel České republiky na základě tradičních hodnot západní civilizace, jako jsou vlastenectví, silná rodina, národní suverenita, nedotknutelnost osobního vlastnictví. Jejich euroskepticismus pramení ze stejně tak i pro nás znepokojujícího jevu zavlékání tzv. projektu integrace prostřednictvím vůdců výlučně dvou států, Německa a Francie, které ostatním zemím EU často vnucují své nebezpečné úmysly. Mladá pravice usuzuje, že spolupráce evropských národů je povinna se opírat o rovnocennost, volný trh, ale i o trvalou spolupráci se Spojenými státy, jako garantem mírového řešení sporů.

V euroskeptické činnosti spolupracují také s Vladimírem Železným, poslancem evropského parlamentu za uskupení Nezávislost a demokracie, ve které se nachází, nutno podotknout, také poslanci Ligy polských rodin. Dále podporují euroskeptické křídlo Občanské demokratické strany (ODS), z níž pochází prezident České republiky Václav Klaus.

Činnost Mladé pravice pak nejlépe vystihuje její heslo: „Evropa svobodných národů a národních států svobodných obyvatel“.

Během své návštěvy v Polsku si naši hosté Lukáš Petřík, 24-tiletý předseda Mladé pravice, a Vladislav Nejedlý, 21-tiletý místopředseda, prohlédli polský Sejm a seznámili se s tradicí parlamentarismu v naší zemi. Sešli se s médii, kterým představili svoji činnost i cíl příjezdu do Polska a mimo jiné si prohlédli Varšavu. Večer se objevili i v televizních novinách.

Nejzávažnějším bodem jejich návštěvy byla účast na pondělním Sjezdu Všepolské mládeže (cca 300 účastníků). Během svého vystoupení naši přátelé z Čech nejprve nastínili společné dějiny obou národů, umístěných mezi dvěma agresivními sousedy, kteří si v minulosti nárokovali právo koloniálního panství nad touto částí Evropy. Také dnes, se před námi nachází ta samá hrozba a my jsme povinni se jí společně postavit. Poznamenali, že se můžeme těšit z krachu evropské ústavy, ale na obzoru je ještě mnoho stejně znepokojujících projektů, jako například zavedení společné měny – eura. Hosté z Prahy popsali další nebezpečí stojící před Evropu – problém nadměrného přistěhovalectví, které se mění, jako ve Francii, v trvalé ohrožení života a zdraví obyvatel těchto zemí, které dopustily takovýto nebezpečný vývoj.

Během multimediální prezentace jsme se také mohli seznámit s programem a akcemi Mladé pravice. Mnoho z nich se setkalo s nadšením u delegátů Všepolské mládeže, kteří vyjádřili velkou chuť navštívit Prahu a zahájit společné činnosti po obou stranách česko-polské hranice.

Návštěva zástupců občanského sdružení Mladá pravice je první etapou projektu Všepolské mládeže, který se zakládá na konsolidaci a sjednocování euroskeptických a konzervativních mládežnických organizací středo-východní Evropy v jedno společné hnutí, které zajistí protiváhu Evropě škodícím úmyslům bruselské byrokracie.

Bartosz Bekier
Všepolská mládež

Přeložil Michael Anděl

3041 čtenářů | 
HodnoceníHodnoceníHodnoceníHodnoceníHodnocení
Tisknout článek Poslat článek e-mailem
Vaše hodnocení: 

Zde můžete nastavit své hodnocení

Podpořte nás
Čtěte také

euPortal.cz

Švédsko je díky gangům imigrantů ve válce... Čtěte děsivá faktaPřátelé, pomozte, prosím, a přispějte na dobrou věc...Tehdy se Havel dozvěděl, že se stane prezidentem… George Soros hovoří o svých setkáních s Václavem Havlem a Karlem Schwarzenbergem…Skutečný necenzurovaný životopis Tomáše Halíka. No to si tedy počtete. FaktItalský premiér Giuseppe Conte po jednání s šéfem Evropské rady Donaldem Tuskem v Bruselu novinářům řekl, že požaduje přerozdělování migrantů, protože plánuje, že už lodě s migranty odmítat nebude

euServer.cz

Lubomír Zaorálek, jedna z nejchmurnějších postav ČSSD, kterého v době jeho ministrování zahraničních věcí nazval lid oranžovým Schwarzenbergem...Otázka nejen pro pražskou smečku: Co je demokratičtější?

ePortal.cz

Glosy: O zahraniční politice a Andrejově beztrestnostiNaděje pro Izrael? Švédská ministryně zahraničí Margot Wallström odstupuje

Eurabia.cz

Přednáška Lhoťana o rozdílech mezi křesťanstvím a islámem v beskydských Starých Hamrech - GruňiVzdělání ve Švédsku rapidně upadá. Například mnozí švédští policisté neumějí psát

FreeGlobe.cz

Špiclovali Židi Trumpa a nasadili na něj odposlechy?Tyranie pánů sociálních sítí

Nezdravi.cz

Co je podstatou stárnutí? Je to cílená autodestrukce? Proč se to vyvinulo? Jak ho zpomalit, anti-aging? Tímto si můžete prodloužit životVeganka tvrdí, vejce jsou pro vaše zdraví horší než kouření. Takto to prý zjistila

eOdborar.cz

Agent CIA promluvil: Šokující informace o tom, jak globální elita týrá děti a zneužívá je na satanistické rituályNová šéfová Evropské centrální banky Christine Lagardeová je součást zkorumpované mafie státních úředníků

ParlamentniListy.cz

Tomio Okamura předvídá, co rozpoutá v Evropě nová italská vláda bez Salviniho. Jde o migrantyČeští právní experti jsou na nohou: Určovat, co se smí říkat a co ne? Velmi nebezpečné! Není divu, že s tím přichází zrovna Čaputová
Články autora
Doporučujeme
PLATFORMA PRO ZACHOVÁNÍ EVROPSKÝCH HODNOT

Byli jsme i před unií, budeme i po ní. Boj za samostatnost našeho státu bude probíhat i po Lisabonu

dixienet.org

Rádio Dixie

Václav Klaus

Mladá pravice

D.O.S.T.

Pat Buchanan

Ron Paul

Eretz.cz - zpravodajství z Izraele

Československo 2008 tour
Přihlášení uživatele
Jméno:
Heslo:

RSS feed Zasílání upozornění