Návštěva hostů z Čech v Polsku

Autor: Bartosz Bekier | Publikováno: 26.11.2005 | Rubrika: Politika
Vlajka - Polsko

Skončila návštěva, jíž poctili Všepolskou mládež představitelé občanského sdružení Mladá pravice z České republiky dne 7. listopadu 2005.

Mladá pravice sdružuje ve svých řadách zástupce nejmladší generace české politiky, hlavně studenty prestižní Univerzity Karlovy v Praze a ekonomických škol. Cílem její činnosti, spočívající mimo jiné v provozu celých tří vlastních internetových portálů a časopisu Portál, je boj s hrozbami, jež pro evropské národy představuje projekt budování centralizovaného superstátu, který prosazují některé vlivy uvnitř Evropské unie.

Organizace prosazuje sjednocení obyvatel České republiky na základě tradičních hodnot západní civilizace, jako jsou vlastenectví, silná rodina, národní suverenita, nedotknutelnost osobního vlastnictví. Jejich euroskepticismus pramení ze stejně tak i pro nás znepokojujícího jevu zavlékání tzv. projektu integrace prostřednictvím vůdců výlučně dvou států, Německa a Francie, které ostatním zemím EU často vnucují své nebezpečné úmysly. Mladá pravice usuzuje, že spolupráce evropských národů je povinna se opírat o rovnocennost, volný trh, ale i o trvalou spolupráci se Spojenými státy, jako garantem mírového řešení sporů.

V euroskeptické činnosti spolupracují také s Vladimírem Železným, poslancem evropského parlamentu za uskupení Nezávislost a demokracie, ve které se nachází, nutno podotknout, také poslanci Ligy polských rodin. Dále podporují euroskeptické křídlo Občanské demokratické strany (ODS), z níž pochází prezident České republiky Václav Klaus.

Činnost Mladé pravice pak nejlépe vystihuje její heslo: „Evropa svobodných národů a národních států svobodných obyvatel“.

Během své návštěvy v Polsku si naši hosté Lukáš Petřík, 24-tiletý předseda Mladé pravice, a Vladislav Nejedlý, 21-tiletý místopředseda, prohlédli polský Sejm a seznámili se s tradicí parlamentarismu v naší zemi. Sešli se s médii, kterým představili svoji činnost i cíl příjezdu do Polska a mimo jiné si prohlédli Varšavu. Večer se objevili i v televizních novinách.

Nejzávažnějším bodem jejich návštěvy byla účast na pondělním Sjezdu Všepolské mládeže (cca 300 účastníků). Během svého vystoupení naši přátelé z Čech nejprve nastínili společné dějiny obou národů, umístěných mezi dvěma agresivními sousedy, kteří si v minulosti nárokovali právo koloniálního panství nad touto částí Evropy. Také dnes, se před námi nachází ta samá hrozba a my jsme povinni se jí společně postavit. Poznamenali, že se můžeme těšit z krachu evropské ústavy, ale na obzoru je ještě mnoho stejně znepokojujících projektů, jako například zavedení společné měny – eura. Hosté z Prahy popsali další nebezpečí stojící před Evropu – problém nadměrného přistěhovalectví, které se mění, jako ve Francii, v trvalé ohrožení života a zdraví obyvatel těchto zemí, které dopustily takovýto nebezpečný vývoj.

Během multimediální prezentace jsme se také mohli seznámit s programem a akcemi Mladé pravice. Mnoho z nich se setkalo s nadšením u delegátů Všepolské mládeže, kteří vyjádřili velkou chuť navštívit Prahu a zahájit společné činnosti po obou stranách česko-polské hranice.

Návštěva zástupců občanského sdružení Mladá pravice je první etapou projektu Všepolské mládeže, který se zakládá na konsolidaci a sjednocování euroskeptických a konzervativních mládežnických organizací středo-východní Evropy v jedno společné hnutí, které zajistí protiváhu Evropě škodícím úmyslům bruselské byrokracie.

Bartosz Bekier
Všepolská mládež

Přeložil Michael Anděl

3146 čtenářů | 
HodnoceníHodnoceníHodnoceníHodnoceníHodnocení
Tisknout článek Poslat článek e-mailem
Vaše hodnocení: 

Zde můžete nastavit své hodnocení

Podpořte nás
Čtěte také

euPortal.cz

Konec Ukrajiny: Jak Rotschildové zničili „nezávislou“ během několika letStrašné. Afričtí imigranti prodávají na ulicích drogy a ještě se lidem vysmívají. Podívejte seNezletilí imigranti hromadně znásilnili 14-leté děvče. Máme tady děsivou ukázku toho, co by se mohlo stát, kdyby se europoslankyni KDU-ČSL Šojdrové podařilo prosadit přijetí „syrských sirotků“Pozadí manipulovaného převratu 17. listopadu 1989. Havel byl člověk, který vlastně nikdy nepracoval, který si rád užíval alkoholu a sexu a který se nechal manipulovat svými přáteli Clintonem a AlbrightovouImigrantské „děti" hromadně znásilnily 14-letou dívku. Inspirace pro "sirotky" Šojdrové?

euServer.cz

Presstituce není jen zaměstnání, ale také stav duchaPoliticko-rozvratná činnost „Člověka v tísni“

ePortal.cz

Kdyby stát nevyhazoval šest miliard do luftu, aby si někteří mohli vozit zadky zadarmo, a namísto toho jimi financoval ČT, měli bychom VŠICHNI tu příšernou televizi aspoň zadarmoZměny zákonů z dílny ministerstva vnitra prospívají ČSSD a nikoliv občanům

Eurabia.cz

Video: Napadení při akci pálení koránu v NorskuChorvatská policie na hranici zahájila na imigranty palbu

FreeGlobe.cz

Kolik zatím stála válka proti terorismu peněz i životů?Chtějí zrušit výuku hymny na základních školách

Nezdravi.cz

Co je podstatou stárnutí? Je to cílená autodestrukce? Proč se to vyvinulo? Jak ho zpomalit, anti-aging? Tímto si můžete prodloužit životVeganka tvrdí, vejce jsou pro vaše zdraví horší než kouření. Takto to prý zjistila

eOdborar.cz

Výsledek snahy EU zničit průmysl slaví úspěch. V českých firmách začalo masové propouštěníŠvédští policisté neumí číst a psát. Výsledek inkluze a úpadku vzdělání ....

ParlamentniListy.cz

Milion chvilek? Ovčáček překvapil: Vidím jasný plán. TOP 09 bude koukatKlaus to odpálil, Trikolóra je ve Sněmovně, ukázal průzkum. Sílí SPD a ANO. Zato Fialova ODS je v hrůzostrašné situaci
Články autora
Doporučujeme
PLATFORMA PRO ZACHOVÁNÍ EVROPSKÝCH HODNOT

Byli jsme i před unií, budeme i po ní. Boj za samostatnost našeho státu bude probíhat i po Lisabonu

dixienet.org

Rádio Dixie

Václav Klaus

Mladá pravice

D.O.S.T.

Pat Buchanan

Ron Paul

Eretz.cz - zpravodajství z Izraele

Československo 2008 tour
Přihlášení uživatele
Jméno:
Heslo:

RSS feed Zasílání upozornění