Antikomunista Hučín varuje před Kalouskem a TOP 09

Autor: Lukáš Petřík | Publikováno: 17.11.2009 | Rubrika: Ostatní
kalousek

Někdejší disident Vladimír Hučín, který byl v předlistopadovém období vězněn komunisty, varuje před stranou TOP 09 Miroslava Kalouska, protože ten se podle něj obklopuje podivnými strukturami navázanými na komunistický režim a StB. Hučín na Kalouskovy vazby upozornil i předsedu strany TOP 09 Karla Schwarzenberga, který podpořil Hučínovu kandidaturu do Senátu v roce 2006.

Hučín byl počátkem roku 2001 propuštěn z BIS, 7. března téhož roku zatčen a jeden rok vězněn na základě vykonstruovaných obvinění z levicového extremismu. Po letech neveřejných soudních procesů byl zproštěn veškerých obvinění, která byla podle samotného Hučína vypracována z iniciativy vlády ČSSD za pomocí bývalých spolupracovníků StB a lidí z řad někdejšího SNB.

„K mému zatčení a uvěznění přispěl značnou měrou bývalý ředitel BIS Jiří Růžek, který je dlouholetým přítelem zakladatele nové strany TOP 09 Miroslava Kalouska,“ tvrdí Hučín.

Z iniciativy Miroslava Kalouska se Jiří Růžek po svém odchodu z BIS stal dokonce expertem na bezpečnostní problematiku v KDU-ČSL. Po dobu téměř deseti let Hučín v BIS pracoval na problematice extremismu. Jiří Růžek byl do vedení BIS instalován za vlády ČSSD a krátce po svém nástupu začal podle Hučína výrazně narušovat operativní činnost týkající se problematiky levicového extremismu.

Podle Hučína jeho zásluhou také prošlo bezpečnostními prověrkami několik naprosto nedůvěryhodných státních úředníků z oblasti Policie ČR, státního zastupitelství, a to i těch, kteří se později přímo angažovali v kauze předsedy KDU-ČSL Jiřího Čunka.

„Dovolím si prohlásit, že pokud bych nebyl v roce 2001 odstraněn z BIS a následně zatčen, tak například přerovský okresní státní zástupce Radim Obst by dnes neměl bezpečnostní prověrku, nebyl by náměstek Okresního státního zastupitelství v Přerově a neřešil by s podezřele svéráznou zarputilostí kauzu Jiřího Čunka,“ řekl Hučín.

„Působení Jiřího Růžka ve vedení BIS bych shrnul jako činnost na ochranu bývalých příslušníků StB, komunistických exponentů a jejich komunistických kolaborantů. Jiří Růžek je dle mého názoru jako bývalý ředitel BIS odpovědný za neobjasnění bombových útoků v Přerově, včetně teroristického útoku na kancelář přerovské pobočky Konfederace politických vězňů,“ řekl o Kalouskově příteli Hučín.

„Byl to on, který schvaloval mimořádně podlé zpravodajské operace Odboru vnitřní bezpečnosti BIS a akce Inspekce BIS proti mé osobě a také inicioval spolu s dalšími zastavení mé operativní činnost v době, kdy na základě několika důkazů bylo zřejmé, že za bombovými útoky v Přerově stojí osoby s úzkými vazbami na KSČM,“ dodal Hučín.

Jiří Růžek přišel do BIS z prostředí Vojenského obranného zpravodajství, které bylo podle Hučína doslova prošpikováno bývalými estébáckými intrikány.

Prvního května v roce 2006 se dle svých slov Hučín v Praze na Letné na velké protikomunistické demonstraci setkal s Miroslavem Kalouskem a za přítomnosti svědků ho varoval před Jiřím Růžkem a popsal mu jeho činnost. Tato manifestace, která se konala před volbami do sněmovny, byla de facto spolupořádána Konfederací politických vězňů, ODS a KDU-ČSL a vyzněla jako varování před návratem komunistů k moci.

Miroslav Kalousek bez ohledu na to, jak v předvolební kampani útočil na komunisty, po volbách uzavřel dohodu s předsedou sociální demokracie Jiřím Paroubkem o tom, že ČSSD a lidovci vytvoří vládní koalici s tichou podporou komunistů. Díky odporu členské základny KDU-ČSL tato dohodla padla a Kalouska to stálo předsednictví ve straně. Nicméně ani toto nevadilo předsedovi ODS Mirku Topolánkovi, aby ho nominoval jako ministra financí do své druhé vlády.

„Již na počátku tohoto rozhovoru Miroslav Kalousek přiznal, že Jiří Růžek je jeho dobrý kamarád a bylo zřejmé, že moje svědectví bylo pro něj velice nepříjemné, což on tenkrát kompenzoval intenzivním popíjením červeného vína. Výsledkem mého snažení v podstatě bohužel bylo, že bývalý ředitel BIS Jiří Růžek si díky Miroslavu Kalouskovi upevnil postavení jako bezpečnostní expert KDU-ČSL, což u některých členů KDU-ČSL vyvolávalo nesouhlas, ba přímo i zděšení,“ uvedl k tomu bývalý kapitán BIS Hučín.

Když se Hučín dozvěděl, že předsedou strany TOP 09 založené Kalouskem bude senátor Karel Schwarzenberg, rozhodl se Hučín Schwarzenberga před Kalouskem varovat.

„Senátor Karel Schwarzenberg mi není rozhodně lhostejný, neboť mne na podzim v roce 2006 přijel osobně podpořit do Prostějova při mé kandidatuře do Senátu, a já mám za to, že by měl mít informace o úzkých kontaktech Miroslava Kalouska s bývalým ředitelem BIS Jiřím Růžkem,“ řekl o Schwarzenbergovi Hučín.

Hučín Růžka nepřímo obviňuje z toho, že je odpovědný za rok Hučínova „vazebního vyšetřování v nejtěžších podmínkách, léta tajných soudů, rozpad rodiny a mnoho dalších strastiplných prožitků, včetně smrti mého kamaráda – spoluobviněného Jana Chmelaře, kterého vyšetřování v podstatě dohnalo do hrobu“.

„Já si myslím, že veřejnost by měla dokonale znát vazby Miroslava Kalouska i na takové figury, jakou je například osoba bývalého ředitele BIS Jiřího Růžka. A také mám za to, že pokud má někdo kamaráda, který v zájmu ČSSD osnuje sledování, odposlouchávání a další zločinné praktiky s cílem nevinného člověka zatknout a uvěznit, tak potom by se to mělo vědět, a to tím spíše, že se v daném případě jedná o politika, který se zaštiťuje Pánem Bohem a zakládá stranu se záhadným názvem TOP 09,“ varuje před Kalouskem a TOP 09 Hučín.

O Vladimíru Hučínovi, který v současnosti dělá konzultanta náměstku ministra vnitra Jiřímu Komorousovi, se uvažuje také jako o možném členovi expertní skupiny pro boj s extremismem.
 
Euro 9. 9. 2009

7055 čtenářů | 
HodnoceníHodnoceníHodnoceníHodnoceníHodnocení
Tisknout článek Poslat článek e-mailem
Vaše hodnocení: 

Zde můžete nastavit své hodnocení

Podpořte nás
Čtěte také

euPortal.cz

Další multikulturní obohacení imigranty... Chcete je tady?Dnes bojujeme za naše přežití. A největšími hrozbami pro naše přežití a naši svobodu jsou Evropská unie, masová migrace a islamistická ideologie podmanění a násilíPřichází nová migrační krize a tyto informace přicházejí z více stranPodpořte nás prosím a bojujte společně s námi za to, aby naše země byla opět naše, aby se tu dalo dobře a bezpečně žít a abychom tuto zemi ubránili pro nás i pro naše děti a vnuky a další generacePapež František je vinen tím, že kryl a chránil pedofilní kněze. Urážel jejich oběti. Zde jsou šokující informace i o jeho lžích

euServer.cz

Zběsilému úsilí téměř všech našich oficiálních médií, aby všichni naši lidé proklínali Rusko, do nebes vynášeli Ameriku a byli náruživými fandy EU a NATOBezradnost KSČM podporující v čele vlády oligarchu a současně se tvářící jako sociálně, ekologicky, a kdoví jak ještě starostlivou politickou stranu

ePortal.cz

Mediální mainstream vědomě zamlčuje islámský antisemitismusAbsolutní prokurátorská blamáž

Eurabia.cz

Neomarxisté v státní správě Itálie poslechli rozkazu vedení EU a vypustili do Itálie další uprchlíky z AfrikyBritská policie pasivně podpořila útok muslimů na shromáždění Tommyho Robinsona

FreeGlobe.cz

Digitální vražda a vymazání ze světa. Ukázkový případ nepohodlného novináře Alexe JoneseLidé ve Švýcarsku se obohatili! Tedy alespoň osmdesát procent těch, co pocházejí ze Somálska

Nezdravi.cz

Co je podstatou stárnutí? Je to cílená autodestrukce? Proč se to vyvinulo? Jak ho zpomalit, anti-aging? Tímto si můžete prodloužit životHliník sa nachádza v mnohých vakcínach/vysoká hladina jedovatého hliníku v mozgu autistov

eOdborar.cz

Britští dělníci tleskají stoupencům Brexitu, které by před třiceti roky hnali klackyČeši jsou zase pro smích a za totální idioty aneb sankce proti Rusku dodržujeme asi jenom my ...

ParlamentniListy.cz

Profesor, který nesnáší politickou korektnost: Drahoš těžce poškodil renomé vědců, kteří chtějí jít do politiky. Výzva Hřebejka? Drzost, měl by se stydět. A veřejnoprávní média...Ubožáci, kteří Jágrovi nesahají ani po kotníky. Politici chrání zloděje a gaunery a slušní lidé je nezajímají... Půvabná kandidátka do europarlamentu od Okamury promlouvá
Články autora
Průzkum
Volby do Evropského parlamentu 24. a 25. května Koho budete volit ve volbách do Evropského parlamentu?
Hlasovat můžete kliknutím na odpověď
Doporučujeme
PLATFORMA PRO ZACHOVÁNÍ EVROPSKÝCH HODNOT

Byli jsme i před unií, budeme i po ní. Boj za samostatnost našeho státu bude probíhat i po Lisabonu

dixienet.org

Rádio Dixie

Václav Klaus

Mladá pravice

D.O.S.T.

Pat Buchanan

Ron Paul

Eretz.cz - zpravodajství z Izraele

Československo 2008 tour
Přihlášení uživatele
Jméno:
Heslo:

RSS feed Zasílání upozornění