A geniální Frantík se ozval. „Unie nebude Klausovu otálení nečinně přihlížet věčně,“ prohlásil francouzský prezident Nicolas Sarkozy. „Myslím, že je jasné, že v momentě, kdy Irové dokument schválí, tak už budou mít podobné průtahy nějaké následky,“ dodal. Jak ale uvedl server EUobserver – Sarkozy to téma před novináři otevřel, aniž by se ho někdo ptal.

Nevím jak vám, ale mně už celá slavná EU přijde jako nedávno minulá RVHO (Rada vzájemného hospodářského okrádání). Evropou se rozlézá strašidlo islamismu a pánové v Bruselu řeší zásadní starosti ohybu banánu, rovnosti okurek a úsporných žárovek.

A za těmito směšnými kauzami vykukuje strašidlo mnohem horší. Jmenuje se Lisabonská smlouva, která je je krokem zpět k odmítnuté Evropské ústavě. Je dokumentem, který představuje výrazný posun od Evropy států k Evropě jednoho evropského státu. Znamená přesun od dobrovolné a stále znovu a znovu domlouvané a potvrzované spolupráce evropských států v tisících konkrétních záležitostech k jednou pro vždy platné dominanci orgánů a institucí unijních nad orgány a institucemi jednotlivých členských států. Vede k prohlubování demokratického deficitu.

Snižuje se hlasovací váha menších zemí, včetně České republiky, a posiluje se hlasovací váha větších zemí. Potlačuje se princip rovnosti států, větší význam dostává počet občanů. Proto se váha německého hlasu zhruba zdvojnásobí, zatímco váha našeho hlasu se naopak dvakrát sníží.

Je zavedena právní subjektivita EU, což je velmi blízké vzniku nového státu.

A celé to korunuje náš francouzský trpajzlík. Vyhrožuje nám trestem. Již jednou jsem napsal a musím to opakovat:
Tak tohle je ta slavná EU. Pane prezidente Klausi. Vykašlete se na útoky na Vaši osobu. Ukazuje se, že máte pravdu. A ten šéf žabožroutů svým vyhrožováním snad pomůže některým u nás otevřít oči.