Současná nepřehledná politická situace i obavy z dalšího hospodářského vývoje bohužel odsouvají ze zorného pole české veřejnosti mimořádně závažnou otázku tzv. Lisabonské smlouvy, jejíž případné přijetí by omezilo suverenitu České republiky a definitivně nasměrovalo evropský integrační proces k nebezpečné vizi utopického superstátu.

Evropská integrace a členství v Evropské unii právem patří k nejdiskutovanějším tématům dnešní České republiky. Evropská unie směřuje k centralistickému, federalistickému modelu, a tím sílí i otazníky nad budoucností národních států.  Nevěřme fatalismu konstruktérů evropského superstátu. Osud dalšího směřování Evropy a Evropské unie zůstává v rukou nás – Evropanů.

O tom, jak by to vypadalo vypovídá  můj blog kde jsem  popsal nepřípustné vměšování a vyhrožování České republice ze strany Nicolase Sarkozyho.
http://paulczynski.blog.idnes.cz/c/102459/Zabozrout-zase-v-akci-aneb-at-zije-Eurosajuz.html#t2
Pan Sarkozy by se měl omluvit a respektovat ratifikační proces v České republice. Česká republika také respektovala NE francouzských voličů v referendu o euroústavě.

Zpráva Daily Mailu mi "nalila" trochu optimismu do žil. Chtělo by to se spojit ještě s polským prezidentem. Ustát palbu všech (a ten výčet by byl hodně dlouhý, od Merkelové, Sarkozyho, socialistů, různých tajných služeb a spolků) která bude obrovská. Výkřiky na téma impíčment (promiňte fonetický přepis, lépe vyjadřuje podstatu toho požadavku) který žádala senátorka Gajdůšková už  před časem jistě také přijdou.  Vezměte si jen mnou o pár řádků výš popsané nepřípustné vměšování a vyhrožování České republice ze strany Nicolase Sarkozyho.Pokud náš prezident najde tu sílu a odvahu ještě chvíli počkat, odčiní selhání bývalých prezidentů Beneše a Háchy. Čas ukáže, zda bude pan prezident hodnocen jako hrdina či měkkýš.

http://paulczynski.blog.idnes.cz/