Topolánkův rival Bém bude mluvit před Hradem o Lisabonu

Autor: Lukáš Petřík | Publikováno: 3.10.2009 | Rubrika: Politika
bem

Pražský primátor a stranický rival Mirka Topolánka z ODS Pavel Bém promluví v sobotu po irském referendu na akci odpůrců Lisabonské smlouvy před Pražským hradem. Pochod na Hrad pořádá iniciativa D.O.S.T. Záměrem organizátorů je přesvědčit prezidenta republiky Václava Klause, aby nepodlehl nátlaku a neratifikoval Lisabonskou smlouvu. Účast prezidenta na akci se v Kanceláři prezidenta republiky nadále zvažuje a bude záležet na výsledku irského referenda o Lisabonské smlouvě.

Předseda ODS Mirek Topolánek po schůzce s předsedou Evropské komise José Manuelem Barrosem řekl, že svou politickou kariéru spojí s osudem Lisabonské smlouvy a že udělá vše pro její schválení. Zároveň kritizoval senátory ODS za to, že podali k Ústavnímu soudu další stížnost. Senátora Jiřího Oberfalzera, který stížnost inicioval, označil Topolánek za Tlustého nohsleda.

To vyvovalo v řadách ODS řadu kritických ohlasů. Na Topolánkvo prohlášení senátor Jaroslav Kubera reagoval, že to vypadá spíše tak, že Toplánek je zase nohsledem Barrosa.

Kritika obratu Mirka Topolánka v otázce evropské integrace byla hlavním Bémovým tématem při minulém volebním kongresu ODS, na kterém kandidoval proti předsedovi strany Topolánkovi.

„Lisabonská smlouva je politický projekt, ve kterem nespatřuji pro Českou republiku žádnou výhodu. Nezaručuje nám nic kromě ztráty suverenity a omezení našeho vlivu. Negarantuje nám ani lepší, ani bezpečnější, ani svobodnější Evropu, ani řešení hospodářské krize. Na to dlouhodobě poukazují všichni kritici Lisabonské smlouvy včetně mě. Tato kritika je v ODS velmi slyšitelná, vždyť proti přijetí Lisabonu hlasovalo 37 ze 78 poslanců ODS. To není vůbec zanedbatelné číslo symbolizujicí názorovou různorodost uvnitř občanskych demokratů,“ sdělil Euro.cz primátor Bém.

„Prohlášení Mirka Topolánka vnímám jako jeho soukromou věc, o jejímž smyslu nechci příliš diskutovat. Pro mě není postoj předsedy ODS, se kterým nesouhlasím, překvapivý a reprezentuje tu část ODS, která naopak považuje Lisabon za prospešný. Za krokem senátorů nevidím nic jineho než oprávněnou obavu z toho, ze pokud dojde k ratifikaci Lisabonské smlouvy, bude výrazným způsobem omezena naše suverenita a dojde k pošlapáni liberalnich principů, na nichž byla Evropská unie budována,“ dodal Bém.

Poslankyně ODS Eva Dundáčková a Eva Páralová shánějí podpisy pro další žalobu na Lisabonskou smlouvu, tentokrát ze strany poslanců. Potřebují sehnat podpisy 41 poslanců. Ty by mohli získat právě mezi poslanci ODS, kteří hlasovali proti Lisabonu a dále mezi poslanci KSČM. Právní zpracování stížnosti má zajistit tým bývalé europoslankyně Jany Bobošíkové.

Na shromáždění před Pražským hradem promluví za ODS europoslanci Ivo Strejček a Hynek Fajmon, senátor Jiří Oberfalzer a dorazit by měla i poslankyně Eva Dundáčková. Na akci se objeví i předsedkyně Suverenity Jana Bobošíková.
 
 
Euro 2. 10. 2009

3630 čtenářů | 
HodnoceníHodnoceníHodnoceníHodnoceníHodnocení
Tisknout článek Poslat článek e-mailem
Vaše hodnocení: 

Zde můžete nastavit své hodnoceníPodpořte nás
Čtěte také

euPortal.cz

Prezidentka Slovenska Zuzana Čaputová je spjata s podnikatelem Mariánem Kočnerem, který je obviněn z objednávky vraždy novináře Jána KuciakaPokus o puč ve Spojených státech: Kriminalizace politického soupeře. FBI v čele spiknutí s Hillary. Horší metody než v salemském procesu s čarodějnicemiPrvní americké tanky se valí po německých silnicích. Očekávají se desítky tisíc vojáků a tisíce tankůMédia bojující za zájmy globalistů na nás hází špínu. Pomozte nám prosímVystoupení z Evropské unie je výhodné. Zde máte fakta

euServer.cz

Nechť nám ČT sdělí, jakou to nestrannost a svobodu má vlastně na mysliBritové vyšli ze „Žaláře národů" – Středně jedovatý fejeton

ePortal.cz

Ti, kteří v této volbě prohráli, spustili spolu s Milionem chvilek na dr. Křečka a na výsledek této volby neskutečně agresivní útokČtenáři a přátelé Eportalu, podpořte nás prosím, nebo ukončíme činnost

Eurabia.cz

Evropa v koutku, po Sýrii a Libyi dělá Turecko "pořádek“ ve střední ÁziiKatolická církev otočila - podpořila referendum o eutanázii

FreeGlobe.cz

Italská mafie vyměkla. Bere i homosexuály a syn jednoho z šéfů je...Kolik zatím stála válka proti terorismu peněz i životů?

Nezdravi.cz

Co je podstatou stárnutí? Je to cílená autodestrukce? Proč se to vyvinulo? Jak ho zpomalit, anti-aging? Tímto si můžete prodloužit životVeganka tvrdí, vejce jsou pro vaše zdraví horší než kouření. Takto to prý zjistila

eOdborar.cz

Výsledek snahy EU zničit průmysl slaví úspěch. V českých firmách začalo masové propouštěníŠvédští policisté neumí číst a psát. Výsledek inkluze a úpadku vzdělání ....

ParlamentniListy.cz

„Jsme za kašpary.“ Milion chvilek? Už i ODS se směje. Plus varování, o co Minářovi skutečně jde. A vážné informaceBabiš se smál Milionu chvilek. A pivo: Toto nikdo nenapsal!
Články autora
Doporučujeme
PLATFORMA PRO ZACHOVÁNÍ EVROPSKÝCH HODNOT

Byli jsme i před unií, budeme i po ní. Boj za samostatnost našeho státu bude probíhat i po Lisabonu

dixienet.org

Rádio Dixie

Václav Klaus

Mladá pravice

D.O.S.T.

Pat Buchanan

Ron Paul

Eretz.cz - zpravodajství z Izraele

Československo 2008 tour
Přihlášení uživatele
Jméno:
Heslo:

RSS feed Zasílání upozornění