Skupinu musela uklidnit až speciální jednotka operativního zásahu brněnské městské policie.

Kromě nevhodného chování navíc do areálu zdravotnického zařízení vjela dvě  vozidla s dalšími návštěvníky, kteří odmítali opustit areál. Jedno z aut, jimiž přijeli, nemělo ani registrační známku ani potřebné doklady.

Nemohu si pomoci, ale tento způsob chování je pro mne nepochopitelný. Jsem ochoten akceptovat určitou kulturní odlišnost. Jsem ochoten snažit se chápat určité dannosti projevující se v hygienických návycích a kulturu  bídy. Jsem ochoten snažit se chápat nestandardní návyky, pokud tím není obtěžováno okolí.

Ale promiňte, aby 20 hlučných osob se snažilo vniknout během operace na sál, to se vymyká z rámce mého chápání.

Člověk se pak ani nediví, že diskuze pod takovou zprávou je taková, jaká je. Až se ji potom nedaří zvládnout mazat jednotlivě a je zrušena. Tím se ovšem vůbec nic nevyřeší.

Pane Kocábe. Dokud nedokážete  dostat VŠECHNY romské děti do škol, kde se naučí chování většinové populace ( která se určitě nedobývá na operační sál když jim operují příbuzného) mohou se  potom ti civilisovaní Romové  třeba zbláznit aby ukázali okolí,že jsou schopni žít normálním způsobem života. Stačí 20 Romů co se asi zbláznili, když chtějí na operační sál  a všechny prostředky které jsme vložili do obskurních agentur a neziskových organizací vyletěly oknem.

Zkuste prosím všechno své úsilí vrazit do relizace hesla: Každý malý Rom do školy. Jak to udělat to už je Váš problém. Vy jste ministr pro tuto oblast. Až to dokážete, uznám, že jste muž na svém místě.

 

http://paulczynski.blog.idnes.cz/