Fotoreportáž: Pochod na Hrad

Autor: Ivo Strejček | Publikováno: 4.10.2009 | Rubrika: Politika
Standarda

 V sobotu 3. října 2009 uspořádala iniciativa D.O.S.T. akci s názvem „Pochod na Hrad“.

Tato akce, které se zúčastnilo nejméně 600 demonstrantů, se konala vzápětí poté, co byly v Irsku vyhlášeny výsledky referenda, které oznámily, že irští voliči (napodruhé a pod tlakem z Bruselu!!!) vyslovili souhlas s ratifikací tzv. Lisabonské smlouvy.

Pochod na Hrad měl symbolicky připomenout pochod studentů z roku 1948, kteří šli demonstrativně vybídnout prezidenta Edvarda Beneše, aby přijetím demise některých ministrů neumožnil nástup komunistů k moci.

Dnešní situace je v mnohé podobná té z roku 1948: i dnes hrozí České republice ztráta suverenity a svobodného rozhodování. Lisabonská smlouva umožňuje velmocím svévolně zacházet s osudem naší země.

Lisabonská smlouva urychluje předávání pravomocí české vlády a českého parlamentu do rukou nevolených (a tedy nekontrolovatelných) bruselských byrokratů a politických elit.

Pochod začal symbolicky před budovou irského velvyslanectví a pokračoval (stejně jako v roce 1948 studenti) Nerudovou ulicí na Hradčanské náměstí.

S paní poslankyní Dundáčkovou a hlavním organizátorem celé akce Michalem Semínem jsme se nejprve v prostorách Pražského hradu setkali s panem prezidentem Václavem Klausem. Přivedli jsme jej na Hradčanské náměstí, kde byl za mohutného aplausu přijat všemi účastníky shromáždění.

Prezident Klaus přednesl krátký projev. Zdůraznil, že sdílí naše obavy a že současnou situaci vidí velmi podobně – i pro něho je nepřípustné dopustit ztrátu nezávislosti České republiky a i on se obává dominance bruselské politiky.

Panu prezidentovi jsme předali podpisové archy, které jej vybízejí k důsledné ochraně národní suverenity a nezávislosti a podporují jej v odhodlání tzv. Lisabonskou smlouvu za Českou republiku neratifikovat.

Výborně připravené akce, na které jsme vystoupili s kolegyní Evou Dundáčkovou (ODS) společně s Petrem Machem (Svobodní), Janou Bobošíkovou (Suverenita) a dalšími.

Ve svém projevu jsem se snažil zdůraznit, že hlavním poselstvím Pochodu na Hrad je podpořit prezidenta Klause a společně se pokusit zabránit podstatné ztrátě nezávislosti naší země.

Celá akce byla výborně zorganizována. Klidné a odhodlané shromáždění vyposlechlo sérii projevů i výbornou živou hudbu.

Předpokládám, že podobné akce na podporu prezidenta Václava Klause budou pokračovat.

Vybízím každého z vás, komu je osud České republiky vzácný, aby se každé z další akcí zúčastnil. Čím více nás na náměstí bude, tím pevnější bude prezidentova pozice.

Budu vás na stránkách mého webu o takových akcích průběžně informovat.

2365 čtenářů | 
HodnoceníHodnoceníHodnoceníHodnoceníHodnocení
Tisknout článek Poslat článek e-mailem
Vaše hodnocení: 

Zde můžete nastavit své hodnoceníPodpořte nás
Čtěte také

euPortal.cz

USA vyhrožují České republiceEtiopské aerolinie otvírají nové linky z Norska do Etiopie, aby falešní uprchlíci mohli navštěvovat země, ze kterých „uprchli“Neexistuje žádný důkaz, že by Rusko zasahovalo do amerických prezidentských voleb v roce 2020, aby prosadilo opět TrumpaKriminální kauzy ČSSD. PřehledněPomozte nám, prosím, bez Vás to nedáme. Byla by škoda, kdybychom po 15 letech existence museli skončit

euServer.cz

Čeho všeho se chvilkaři budou muset ještě dopustit, než na ně padne zákon?Levice opustila pracující třídu a přeběhla k migrantům, k LGBT a posedlostí Gretou, hořekují švédští komunisté

ePortal.cz

V případě, že by se nepodařilo déle sehnat více peněz, činnost Eportalu bude ukončenaNulová tolerance pro vydírání ekoteroristů. U mne je tolerance vůči těmto šílencům na bodě nula. Ustupovat jim znamená jejich trestné činy legitimizovat

Eurabia.cz

Proč Babiš neposlal armádu na ilegální imigranty, ale posílá jí na Čechy? A budou do nás střílet?Petr Hampl doporučuje: Kniha o zklamání bývalého stoupence radikální levice

FreeGlobe.cz

Italská mafie vyměkla. Bere i homosexuály a syn jednoho z šéfů je...Kolik zatím stála válka proti terorismu peněz i životů?

Nezdravi.cz

Co je podstatou stárnutí? Je to cílená autodestrukce? Proč se to vyvinulo? Jak ho zpomalit, anti-aging? Tímto si můžete prodloužit životVeganka tvrdí, vejce jsou pro vaše zdraví horší než kouření. Takto to prý zjistila

eOdborar.cz

Výsledek snahy EU zničit průmysl slaví úspěch. V českých firmách začalo masové propouštěníŠvédští policisté neumí číst a psát. Výsledek inkluze a úpadku vzdělání ....

ParlamentniListy.cz

Kiska se bude třást, hodně třást. Fico v háji? Nahoru letí rebelOdbojář Václav Havel. Už je to černé na bílém. Celé zdůvodnění zde
Články autora
Doporučujeme
PLATFORMA PRO ZACHOVÁNÍ EVROPSKÝCH HODNOT

Byli jsme i před unií, budeme i po ní. Boj za samostatnost našeho státu bude probíhat i po Lisabonu

dixienet.org

Rádio Dixie

Václav Klaus

Mladá pravice

D.O.S.T.

Pat Buchanan

Ron Paul

Eretz.cz - zpravodajství z Izraele

Československo 2008 tour
Přihlášení uživatele
Jméno:
Heslo:

RSS feed Zasílání upozornění