Ladislav Jakl: Eurokomisař? Na co nám kdy byl?

Autor: Redakce | Publikováno: 7.10.2009 | Rubrika: Rozhovory
Jakl

Nervózně "podupávat" kolem Pražského hradu je nyní zbytečné. Václav Klaus se nenechá k podpisu Lisabonské smlouvy ničím tlačit, říká jeho tajemník Ladislav Jakl. A už vůbec se nenechá zastrašit výhrůžkami.

HN: Co prezident říká na irské ano?

Bere to jako fakt. Ale má-li být budoucnost evropské integrace stavěna na metodách, při kterých budou země nuceny tak dlouho opakovat své procedury, dokud neřeknou to, co se tvůrcům nových zítřků líbí, tak to asi nejsou dobré základy.

HN: Pokud český Ústavní soud řekne, že Lisabonská smlouva je v pořádku, podepíše prezident? A kdy?

Tato otázka je zbytečná, předčasná. Nyní je na tahu Ústavní soud a můžeme jen doufat, že se k věci postaví stejně zodpovědně jako německý, který podobné podání velmi zevrubně posuzoval a trvalo mu to tři čtvrtě roku. Jsme zhruba ve stejné situaci, ve které bylo Německo celý minulý rok, a nějak si nevzpomínám, že by někdo kolem Německa podupával.

HN: Předseda Evropské komise Barroso prohlásil, že mu prezident slíbil, že "na konci proti ratifikaci nebude". Myslíte, že nakonec podepíše?

Já vůbec nebudu odpovídat na nějakou hypotetickou situaci. To mě v tuto chvíli nezajímá. Jsme v naprosto reálné situaci, kdy smlouva je napadena u českého Ústavního soudu. Teď je na tahu Ústavní soud.

HN: Šéf britských konzervativců David Cameron prý prezidentovi poslal dopis, že pokud zdrží podpis, že na jaře - pokud vyhraje volby - uspořádá v Británii referendum. Nebude tedy prezident čekat do jara?

Nevím, kde se ta fáma vzala. V tom dopise bylo jen potvrzení vážného odhodlání konzervativní strany, pokud by vyhrála volby, vyhlásit o Lisabonu referendum. Žádná žádost, výzva, prosba na prezidenta, aby nějak konal či nekonal, tam není.

HN: Někteří zastánci Lisabonu navrhují žalovat prezidenta u soudu či kanceláři zkrátit rozpočet...

To jsou metody vyhrožování, vydírání a nátlaku, které do demokracie nepatří. To téma nemá souvislost s aktuální situací, prezident nesmí ratifikovat mezinárodní smlouvu, napadenou u Ústavního soudu.

HN: Jak byste vnímali situaci, kdy by Česko kvůli zdržování Lisabonu přišlo o eurokomisaře?

To je nemístné vyhrožování. Ratifikace mezinárodní smlouvy je vnitřní záležitostí každé země. A ani nevím, k čemu nám byl do nynějška eurokomisař. Má zakázáno jednat v zájmu státu, který ho vyslal.


(zdroj:
http://hn.ihned.cz/c1-38535810-ladislav-jakl-eurokomisar-na-co-nam-kdy-byl)

2885 čtenářů | 
HodnoceníHodnoceníHodnoceníHodnoceníHodnocení
Tisknout článek Poslat článek e-mailem
Vaše hodnocení: 

Zde můžete nastavit své hodnoceníPodpořte nás
Čtěte také

euPortal.cz

Jak se točí peníze pro Člověka v tísni. Tomu neuvěříteReklama severského kartelu SAS přesvědčuje, že neexistuje nic takového jako skandinávská kulturaBritská okultisticky založená profesorka feminismu vyzývá k vyhynutí lidstva, aby se tak bojovalo proti klimatické změněPomozte nám, prosím, bez Vás to nedáme. Byla by škoda, kdybychom po 15 letech existence museli skončitVystoupení z Evropské unie je výhodné. Zde máte fakta

euServer.cz

Čeho všeho se chvilkaři budou muset ještě dopustit, než na ně padne zákon?Levice opustila pracující třídu a přeběhla k migrantům, k LGBT a posedlostí Gretou, hořekují švédští komunisté

ePortal.cz

V případě, že by se nepodařilo déle sehnat více peněz, činnost Eportalu bude ukončenaPropaganda na výbornou: Jak to funguje u ČT

Eurabia.cz

Šíření coronaviru uprchlíky české vládě nevadí, ale do českých občanů by klidně stříleliO NEOMARXISMU A FABIANISMU

FreeGlobe.cz

Italská mafie vyměkla. Bere i homosexuály a syn jednoho z šéfů je...Kolik zatím stála válka proti terorismu peněz i životů?

Nezdravi.cz

Co je podstatou stárnutí? Je to cílená autodestrukce? Proč se to vyvinulo? Jak ho zpomalit, anti-aging? Tímto si můžete prodloužit životVeganka tvrdí, vejce jsou pro vaše zdraví horší než kouření. Takto to prý zjistila

eOdborar.cz

Výsledek snahy EU zničit průmysl slaví úspěch. V českých firmách začalo masové propouštěníŠvédští policisté neumí číst a psát. Výsledek inkluze a úpadku vzdělání ....

ParlamentniListy.cz

Hřib řádil, že i Takáč kroutil hlavou: Rusům se to líbí, liberál Němcov byl jejich oblíbený politik. A pak ohlásil další šťouchy, které vůči Moskvě chystáPřes držku! Jiří Krampol o majoru Zemanovi, Miloši Zemanovi, Křečkovi a vtipech o Romech. Pozor, hrubé výrazy
Články autora
Doporučujeme
PLATFORMA PRO ZACHOVÁNÍ EVROPSKÝCH HODNOT

Byli jsme i před unií, budeme i po ní. Boj za samostatnost našeho státu bude probíhat i po Lisabonu

dixienet.org

Rádio Dixie

Václav Klaus

Mladá pravice

D.O.S.T.

Pat Buchanan

Ron Paul

Eretz.cz - zpravodajství z Izraele

Československo 2008 tour
Přihlášení uživatele
Jméno:
Heslo:

RSS feed Zasílání upozornění