Lisabon v Evropském parlamentu, zasedání XV. sjezdu KSČ a hvězda Ivan Lendl

Autor: Ivo Strejček | Publikováno: 7.10.2009 | Rubrika: Zamyšlení
Bolšnac 19

 

Tento text píši právě v době, kdy na plénu Evropského parlamentu probíhá "debata" o výsledcích irského referenda.
Sál ječí nadšením, potlesk, poslanci vstávají. Dávají si frenetickým nadšením odvahu k poslednímu kroku: požadují od svých vlád a předsedy Evropské komise vyvinutí bezprecedentního tlaku na českého prezidenta Václava Klause.
Atmosféra je strašlivá. Připomíná záběry ze zasedání XV.sjezdu KSČ. Jenom ten rytmus potlesku ještě není sjednocený. Je málo aklamační!
Vystupují předsedové politických uskupení a formulují své názory bez obalu a na plné pecky. Už jim nic a nikdo v jejich slovech nebrání. Podpis prezidenta České republiky už berou jenom jako povinnou přítěž.
Různí předsedové, stejná slova.
Daniel Cohn-Bendit (Evropská strana zelených): "...to bylo poslední referendum v některé z členských zemí. Teď už budou jenom evropská referenda, kde se občané vyjádří jednotně...".
Daniel Cohn-Bendit (Evropská strana zelených): "...ne vlády členských zemí budou rozhodovat, kdo bude budoucím prezidentem Evropské rady, ale Evropská komise a Evropský parlament..."
Guy Verhofstadt (Evropská liberální strana) : "...pane předsedo Evropské komise, začněte rychle sestavovat novou komisi. Změnu na prezidenta Evropské rady a změnu vysokého představitele pro zahraniční politiku můžeme udělat až potom. Jednejte, jako by Lisabon byl už schválen..."
Martin Schultz (Evropská socialistická strana) : "...Evropa má 500 milionů obyvatel, Čína 1,3 miliardy, Indie 1,1 miliardy obyvatel. Potřebujeme jednat jako celek. Prezident 10 milionů obyvatel tomu nebude bránit...".
Daniel Cohn-Bendit (Evropská strana zelených) : "...pane Barroso, začněte rychle sestavovat Evropskou komisi. Pokud Češi neratifikují, nebudou mít komisaře! Pokud ratifikují, komisaře jim dáme...".
Nigel Farage (Nezávislá demokracie): "...K čemu budou vítězství v domácích volbách, když pánem nad ministerskými předsedy bude prezident Evropské rady volený na 2,5 roku? K čemu budou národní ministři zahraničních věcí, když jim bude nadřízen evropský ministr zahraničí s vlastním evropským diplomatickým sborem? .... Václav Klaus je silný muž a věřím, že Lisabonskou smlouvu nepodepíše."
Pískot a posměch. Posledních pár odvážlivců tleskáme Nigelu Faragemu. Jsme předmětem úšklebků a obecného opovržení. Jsme považováni za extremisty a lidi z minulého století beznadějně za okrajem politiky.
Smutné. Ale ještě není konec.
Ještě je ve hře poslední (český) míček. Soupeř podává na mečbol a všechno nasvědčuje tomu, že i na vítězství.
I v politice jsou tenisté kteří vědí, že zápas je definitivně ztracen, až i ten poslední míč padne za lajnu. Ale i poslední míč umí otočit zápas.
Ve svém prvním grand slamovém zápase hrál Ivan Lendl proti Joe McEnroovi. První dva sety jasně prohrál a McEnroe podával na vítězství. Komentátor rakouské televize se podivoval nad neschopností mladého Lendla.
Lendl vyhrál 3 : 2 a šokoval tenisový svět.
Tehdy se zrodila tenisová hvězda!
 
jednací sál Evropského parlamentu, 16, 24 hod., 7.října 2009,

 

9481 čtenářů | 
HodnoceníHodnoceníHodnoceníHodnoceníHodnocení
Tisknout článek Poslat článek e-mailem
Vaše hodnocení: 

Zde můžete nastavit své hodnoceníPodpořte nás
Čtěte také

euPortal.cz

Řekové našli pod Aténami tunel plný zbraní, zatýkají turecké teroristyČR nezíská dodatečnou víc než miliardu eur z rozpočtu EU, nejedná se o nové prostředkyPomozte nám, prosím, bez Vás to nedáme. Byla by škoda, kdybychom po 15 letech existence museli skončitVirus totálního blbství: USA se zničí samy. Učit se budete jen o islámu a černoších. Pryč s hnusnou evropskou rasistickou klasikou! Na sever Čech přichází stále více Romů ze Slovenska. Za stěhováním jsou hlavně výrazně vyšší sociální dávky a pro muže dostupná práce načerno

euServer.cz

Podpora migrace na západě Evropy kvůli zjevné neochotě migrantů podrobit se omezením, zkomplikuje průběh epidemie. Co se stane, až následná hospodářská krize omezí jejich sociální podporu...Přežije EU pandemii?

ePortal.cz

Ještě v pátek 6. března demonstrovalo v Bruselu několik tisíc mladých lidí v čele s Gretou Thunbergovou za účinnější boj proti klimatickým změnám. Přitom již ke 2. březnu bylo v Evropě hlášeno již 2199 nakažených... Koronavirus jako chřipka, neomarxismus jako mor

Eurabia.cz

Koronavirus: USA vyzývají lékaře všech zemí světa, ať v pandemii Covid19 opustí svoji vlast a urychleně jdou léčit AmeričanyNerozumím tomu. EU na nás kašle, NATO na nás kašle, a my stále "plníme závazky vůči spojencům"

FreeGlobe.cz

Italská mafie vyměkla. Bere i homosexuály a syn jednoho z šéfů je...Kolik zatím stála válka proti terorismu peněz i životů?

Nezdravi.cz

Co je podstatou stárnutí? Je to cílená autodestrukce? Proč se to vyvinulo? Jak ho zpomalit, anti-aging? Tímto si můžete prodloužit životVeganka tvrdí, vejce jsou pro vaše zdraví horší než kouření. Takto to prý zjistila

eOdborar.cz

Výsledek snahy EU zničit průmysl slaví úspěch. V českých firmách začalo masové propouštěníŠvédští policisté neumí číst a psát. Výsledek inkluze a úpadku vzdělání ....

ParlamentniListy.cz

Primář Brančík: Koronavirus. Jde o vážnou věc! Je zcela nesmyslné v této situaci vykřikovat něco o lidských právech a právu na volný pohybPolitickým neziskovkám už ani korunu! Padla výzva premiérovi. A je zde otevřený dopis
Články autora
Doporučujeme
PLATFORMA PRO ZACHOVÁNÍ EVROPSKÝCH HODNOT

Byli jsme i před unií, budeme i po ní. Boj za samostatnost našeho státu bude probíhat i po Lisabonu

dixienet.org

Rádio Dixie

Václav Klaus

Mladá pravice

D.O.S.T.

Pat Buchanan

Ron Paul

Eretz.cz - zpravodajství z Izraele

Československo 2008 tour
Přihlášení uživatele
Jméno:
Heslo:

RSS feed Zasílání upozornění