Záruky v Lisabonu pro Klause nezabrání žalobám sudetských Němců

Autor: LP | Publikováno: 29.10.2009 | Rubrika: Politika
klaus_eu

 

Podle dosavadních informací je prezident Václav Klaus připraven přistoupit na takzvané záruky, které mají zajistit výjimku z platnosti Listiny základních práv EU pro Českou republiku. To by kromě jiného mělo zamezit, aby odsunutí Němci mohli na základě Listiny práv EU podávat žaloby na navrácení majetku k Evropskému soudnímu dvoru v Lucemburku (soudní orgán EU).
 
Avšak háček je v tom, že na Evropské radě mají hlavy vlád členských států pouze přislíbit, že opt out z Listiny bude parlamenty členských států EU schválen (+ratifikován) v přístupové smlouvě s Chorvatskem. Avšak ta se bude schvalovat někdy v roce 2010 či 2011 (pokud bude vůbec uzavřena).
 
Když ty výjimky budou ratifikovány až s přístupovou smlovou s Chorvatskem, mohou do té doby sudetští Němci přece normálně podávat žaloby do Lucemburku, protože do té doby bude Listina právně závazná i pro Českou republiku. Nebo si pan prezident myslí, že sudetští Němci budou slušní a počkají až na ratifikaci toho dodatku?
 
Kde je zaručeno, že se a) nezmění do té doby vlády ve státech, které se ČR zaručily, a že nové vlády od záruk neodstoupí, b) kde je zaručeno, že to parlamenty těchto zemí potom odsouhlasí? Cožpak všechny parlamenty se poslušně řídí tím, co jim řeknou vlády?
 
Pokud prezident přistoupí na právně nezávazné deklarace a přísliby právně závazných dodatků až ve smlouvě s Chorvatskem, vystavuje tím české občany nebezpečí žalob, protože Listina základních práv EU bude do doby přístupové smlouvy s Chorvatskem platit. Navíc deklarace nezaručuje, že požadované dodatky budou nakonec ratifikovány.
 
Dokážu si představit, že maďarský či rakouský premiér něco na Evropské radě slíbí, ale národní parlamenty na to nebudou brát ohled. A oba premiéři se vymluví, že nemohou poroučet parlamentům. Také přece není vyloučeno, že se do té doby změní vlády a že třeba nová vláda nějakého posthaiderovce od závazku odstoupí.    
 
Nechá se prezident opít rohlíkem, nebo chce opít rohlíkem i nás?

5844 čtenářů | 
HodnoceníHodnoceníHodnoceníHodnoceníHodnocení
Tisknout článek Poslat článek e-mailem
Vaše hodnocení: 

Zde můžete nastavit své hodnoceníPodpořte nás
Čtěte také

euPortal.cz

To je nehorázné. Evropský soudní dvůr rozhodl, že zákon, kterým si chce Maďarsko posvítit na politické neziskovky financované ze zahraničí a chce docílit toho, aby byly transparentní, je diskriminační…Švédský premiér zavrhuje jakékoliv limity na žadatele o azyl a velikost migraceMetropolitní policie Khanova pokrokového Londýna najímá ‚vyhledávače rasistů‘, aby prověřovali uchazeče o místo u policieUž to jede: Zničit bílé jako třídu! Slavné univerzity líhní katastrofy. Indická profesorka chce bílou rasu vymýtitChcete, aby imigranti a suníčkářská lůza rabovali i v našich městech?

euServer.cz

Koněvobijci a churchillobijci vyvolávají dojem fašistů. Na které straně stály za okupace a protektorátu rodiny pana Hřiba, Koláře a Novotného?Evropská komise vypracovala další dokument, jenž počítá s rozmísťováním migrantů do členských zemí, které bude možno provádět i bez jejich souhlasu. Solidaritu si v EU prostě rozvracet nedáme

ePortal.cz

Sluníčkáři chtějí vyvolat anarchii a urychlují svou revoluci a totální převzetí moci. Buď se budeme bránit, nebo náš svět zanikneTurečtí Šedí vlci ve vídeňských ulicích

Eurabia.cz

Německo se vrací k praktikám nacistů a komunistů. Novodobé GESTAPO začne nejprve na internetuVeřejnoprávní media ovládá skupina, která šíří propagandu proti většině obyvatel České republiky

FreeGlobe.cz

Italská mafie vyměkla. Bere i homosexuály a syn jednoho z šéfů je...Kolik zatím stála válka proti terorismu peněz i životů?

Nezdravi.cz

Co je podstatou stárnutí? Je to cílená autodestrukce? Proč se to vyvinulo? Jak ho zpomalit, anti-aging? Tímto si můžete prodloužit životVeganka tvrdí, vejce jsou pro vaše zdraví horší než kouření. Takto to prý zjistila

eOdborar.cz

Byl zprovozněn nový most mezi Ruskem a ČínouTakže když potřebují zničit Trumpa, tak kvůli tomu zničí i USA?

ParlamentniListy.cz

Proč odchází Kalousek? Nůž na krku od Pirátů, zaznělo. Foldyna, Okamura a další se s tím už vůbec nepáraliKalousek nemluví pravdu, dokazuje poslanec Volný, kterému kradl transparent. Liberální demokraté dnes ve jménu jediného povoleného hesla neváhají vraždit
Články autora
Průzkum
Měla by Česká republika vystoupit z EU?
Hlasovat můžete kliknutím na odpověď
Doporučujeme
PLATFORMA PRO ZACHOVÁNÍ EVROPSKÝCH HODNOT

Byli jsme i před unií, budeme i po ní. Boj za samostatnost našeho státu bude probíhat i po Lisabonu

dixienet.org

Rádio Dixie

Václav Klaus

Mladá pravice

D.O.S.T.

Pat Buchanan

Ron Paul

Eretz.cz - zpravodajství z Izraele

Československo 2008 tour
Přihlášení uživatele
Jméno:
Heslo:

RSS feed Zasílání upozornění