Umožněte nám vyhnat Klause z Hradu!

Autor: Rudolf Polanecký | Publikováno: 3.11.2009 | Rubrika: Zamyšlení
Klaus_2

"Umožněte nám vyhnat Klause z Hradu!", vyzývají signatáři švédského premiéra v dopise, který měl být na Státní svátek předán švédské velvyslankyni v Praze. 

Dopisem se prolíná nenávist vůči Václavu Klausovi a jeho krokům ohledně ratifikace Lisabonské smlouvy. Česká republika je obviňována z nerespektování zákonů a lidských práv, přičemž jediným viníkem má být prezident Václav Klaus.

"Jistě si uvědomujete, že od pádu komunismu před dvaceti lety funguje v této zemi PARLAMENTNÍ demokracie. A v parlamentních demokraciích po celém světě, ať již se jedná o republiky či monarchie, platí, že vláda se zodpovídá parlamentu, orgánu přímo volenému lidem. Zatímco hlava státu, ať už je to panovník či prezident, tuto odpovědnost nemá a je tím pádem jen figurkou, které přísluší ve výkonu exekutivní moci role spíše podřadná," píší signátáři švédskému premiérovi.

"Nejenže odmítá podepsat Lisabonskou smlouvu již schválenou oběma komorami parlamentu, k čemuž jej jeho úřad zavazuje, on dokonce zcela bezprecedentně podmiňuje svůj podpis přijetím jakýchsi podmínek," stěžují si dále. Jenže stejně jako mnoho dalších zapomínají na jeden podstatný fakt. Obě komory parlamentu Lisabonskou smlouvu neschválily, pouze daly souhlas k její ratifikaci, přičemž tento souhlas je sice k ratifikaci nutný, ale není příkazem, protože samotná ratifikace je čistě prezidentovou pravomocí.

"Představte si, že by se takto zachoval Váš král Carl Gustav XVI.! Neznamenalo by to snad jeho konec? Nerozzuřil by Vás až k nepříčetnosti? Jakožto premiér byste byl jistě první, kdo by se zasazoval o jeho abdikaci," píše se v dopise a text pokračuje: "Představte si proto naše zděšení, když se ukázalo, že byl hozen přes palubu i náš jediný zbývající záchranný kruh (tedy Evropská unie a Kodaňská kritéria). A právě Vaší rukou, pane! Ústa nám poklesla po přečtení Vašeho výroku z 21. října 2009: „Žádají o výjimku a my pracujeme na tom, aby vznikla“. Pane Reinfeldte, nemělo tam spíše stát, že to ON si žádá výjimku, a vy že pracujete tím směrem, abyste vyhověli JEMU, nikoliv českým občanům zastupovaným oběma komorami parlamentu?"

Prý vyhověním Klausově požadavku ze strany EU na výjimku "do samotných základů Evropské unie pronikl duch diktatury a neúcty k zákonu". Zajímavé, přitom je zaděláno na totalitu právě uvnitř EU, obzvláště po vejití Lisabonské smlouvy v platnost. Vždyť co jiného než totalita je neuznávání jiné odpovědi než "ano", obejití lidu jednotlivých států, aby se nehlasovalo v referendech a totalitou zavání i většinové rozhodování, které bude v režii tří velkých států a které bude v několika málo následujících letech zavedeno prakticky ve všech oblastech, kromě pár výjimečných případů, kdy bude povoleno právo veta?

Není snad totalita, když budeme muset proti své vůli dělat věci, které nám třeba budou i škodit jen proto, že si to EU většinově odsouhlasila? Česká republika vejitím Lisabonské smlouvy v platnost ztratí prakticky úplně svou suverenitu, stejně, jako ostatní členské státy. Tento stav ale bude vyhovovat těm státům, které budou de facto celou EU řídit, Německu a Francii.

Pisatelé nového zvacího dopisu se zjevně nezastaví před ničím a možná by se dalo uvažovat i o trestném činu vlastizrady: "Vměšujete se do našich vnitřních záležitostí. Jak se můžete paktovat s tímto zrádcem českého národa! Dejte nám čas, abychom mohli přesvědčit vládu a parlament. Umožněte nám vyhnat Klause z Hradu!"

Helena Lochmanová (žena v domácnosti), Otakar van Gemund (překladatel), Barbora Vilímová (korektorka), Štěpán Hlavsa (dokumentarista), Hilda Hearne (překladatelka) a Jakub Richters (kovář). Těchto šest jmen je uvedeno pod dopisem. Jsou to noví vlastizrádci jako Biľak nebo je to jen nějaká nepovedená recese?

Vzhledem k tomu, že někteří ze signatářů už měli konflikt s policií a byli zadrženi na pražském Hradě, kde protestovali proti krokům Václava Klause ohledně Lisabonské smlouvy, tak to asi nějaký nepovedený žert nejspíš nebude. Kam až je ochotno eurohujerství a EUvlezdoprdelství dospět, když už dnes je vyzývána cizí moc, i když spřátelená, k umožnění "vyhnání" řádně zvoleného prezidenta z jeho postu?

http://polanecky.blog.idnes.cz/

 

3377 čtenářů | 
HodnoceníHodnoceníHodnoceníHodnoceníHodnocení
Tisknout článek Poslat článek e-mailem
Vaše hodnocení: 

Zde můžete nastavit své hodnoceníPodpořte nás
Čtěte také

euPortal.cz

Řekové našli pod Aténami tunel plný zbraní, zatýkají turecké teroristyČR nezíská dodatečnou víc než miliardu eur z rozpočtu EU, nejedná se o nové prostředkyPomozte nám, prosím, bez Vás to nedáme. Byla by škoda, kdybychom po 15 letech existence museli skončitVirus totálního blbství: USA se zničí samy. Učit se budete jen o islámu a černoších. Pryč s hnusnou evropskou rasistickou klasikou! Na sever Čech přichází stále více Romů ze Slovenska. Za stěhováním jsou hlavně výrazně vyšší sociální dávky a pro muže dostupná práce načerno

euServer.cz

Podpora migrace na západě Evropy kvůli zjevné neochotě migrantů podrobit se omezením, zkomplikuje průběh epidemie. Co se stane, až následná hospodářská krize omezí jejich sociální podporu...Přežije EU pandemii?

ePortal.cz

Ještě v pátek 6. března demonstrovalo v Bruselu několik tisíc mladých lidí v čele s Gretou Thunbergovou za účinnější boj proti klimatickým změnám. Přitom již ke 2. březnu bylo v Evropě hlášeno již 2199 nakažených... Koronavirus jako chřipka, neomarxismus jako mor

Eurabia.cz

Koronavirus: USA vyzývají lékaře všech zemí světa, ať v pandemii Covid19 opustí svoji vlast a urychleně jdou léčit AmeričanyNerozumím tomu. EU na nás kašle, NATO na nás kašle, a my stále "plníme závazky vůči spojencům"

FreeGlobe.cz

Italská mafie vyměkla. Bere i homosexuály a syn jednoho z šéfů je...Kolik zatím stála válka proti terorismu peněz i životů?

Nezdravi.cz

Co je podstatou stárnutí? Je to cílená autodestrukce? Proč se to vyvinulo? Jak ho zpomalit, anti-aging? Tímto si můžete prodloužit životVeganka tvrdí, vejce jsou pro vaše zdraví horší než kouření. Takto to prý zjistila

eOdborar.cz

Výsledek snahy EU zničit průmysl slaví úspěch. V českých firmách začalo masové propouštěníŠvédští policisté neumí číst a psát. Výsledek inkluze a úpadku vzdělání ....

ParlamentniListy.cz

Primář Brančík: Koronavirus. Jde o vážnou věc! Je zcela nesmyslné v této situaci vykřikovat něco o lidských právech a právu na volný pohybPolitickým neziskovkám už ani korunu! Padla výzva premiérovi. A je zde otevřený dopis
Články autora
Doporučujeme
PLATFORMA PRO ZACHOVÁNÍ EVROPSKÝCH HODNOT

Byli jsme i před unií, budeme i po ní. Boj za samostatnost našeho státu bude probíhat i po Lisabonu

dixienet.org

Rádio Dixie

Václav Klaus

Mladá pravice

D.O.S.T.

Pat Buchanan

Ron Paul

Eretz.cz - zpravodajství z Izraele

Československo 2008 tour
Přihlášení uživatele
Jméno:
Heslo:

RSS feed Zasílání upozornění