Brepta Havel v europarlamentu kydal špínu na Klause

Autor: Dušan Streit | Publikováno: 12.11.2009 | Rubrika: Politika
Havel

Ten člověk nepřestane škodit do smrti. Odjel do Brusele okopávat kotníky nepřítomného prezidenta. Zejména protičesky založení poslanci z toho měli integrační orgasmus.

 

Evropa prý je vlast našich vlastí. A co je potom Zeměkoule a Mléčná dráha? Proč se vymezovat proti ostatním světadílům? Je to umělé byrokratické vymezování, jak se to právě hodí. Vlast, založená na historickém území a národním jazyku, je po rodině další přirozenou jednotkou, která sdílí své zájmy. Další pozitivní nebo negativní vymezování je vlastně ustrašenou reakcí a jde proti neodvratnému globalizačnímu trendu.

Havel také řekl, že cítí-li se Evropanem, neznamená to, že se necítí být Čechem. Nějak přehodil v té větě akcenty. Čím se já, jako Čech, cítím, mi nikdo nesmí byrokraticky nadekretovat. Jako Čech se mohu více než Evropanem cítit třeba polárníkem, rockerem nebo milovníkem ruské literatury. Jak kdo. A pochybuji, že na mistrovství světa, třeba ve fotbale, budeme fandit podle kontinentů.

Prý „význam či jedinečnost v utváření pospolitosti nezískáme křikem o svých blíže nespecifikovaných národních zájmech, maskujících jen nedostatek sebedůvěry." Co to je za nesmyslný paskvil? EU není žádný vánoční dýchánek, kde pěstujeme nějakou sounáležitost. Je to legislativně i byrokraticky přebujelý moloch, který si uzurpuje vlastní identitu.

Nedostatek sebedůvěry má naopak ten, kdo se choulí do klubíčka k ostatním a platí za to větší částí své suverenity, nikoliv ten, kdo sice chce bourat bariéry, ale nebojí se vzít odpovědnost za vlastní rozhodnutí na sebe. V tomto smyslu je Havel „otcem všech zaprděných čecháčků".

Havel jako autor absurdních dramat ze sebe nezapomněl udělat roztomilého pitomce, když prohlásil: „Dokonce si myslím, že ta pověstná doporučení či normy týkající se vaření guláše - tento obvyklý důvod euroskeptického posměchu - jsou míněny spíš jako ochrana něčeho českého či maďarského než jako útok na dotyčný členský stát a jeho identitu."

Takže Brusel nám musí chránit svíčkovou a maďarům guláš. Bez Barrosa s Poetteringem bychom asi nevěděli, jak vařit hotovky. A není hergot ten camembert nějaký moc uleželý a přezrálý? Není, protože je francouzský.

Mám před očima bajku. Havel v čele malých zvířátek šel lvu, tygru a orlovi vyprávět, že se omlouvá za toho jezevce, co posledně tak kousal, když ho chtěli sežrat. Když vyprávěl o pospolitosti, šelmám se to velmi líbilo. A některé začaly přímo slintat.

Ceterum autem censeo, EU esse delendam!

http://streit.blog.idnes.cz/

6632 čtenářů | 
HodnoceníHodnoceníHodnoceníHodnoceníHodnocení
Tisknout článek Poslat článek e-mailem
Vaše hodnocení: 

Zde můžete nastavit své hodnocení



Podpořte nás
Čtěte také

euPortal.cz

Černoši se tedy podílejí na vraždách z 85%, ačkoli tvoří 13% populace. Mají vysoký podíl i v ostatních kategoriích trestných činůArabští imigranti už útočí i v naší zemiVážení čtenáři, pomozte nám prosímFrancie vyhrožuje Polsku, že přijde o peníze z EU, pokud nezavede genderovou totalitu do svého zákonodárstvíNelegální imigrant, který znásilnil nezletilou českou dívku u Lukavce, dostal dva roky, muži, který při Prague Pride spálil vlajku symbolizující homosexualistickou ideologii LGBT, můžou hrozit tři roky vězení!

euServer.cz

Nová ruská ústava Kalousek ví stejně dobře jak to ví generál Flynn, že hnutí Blak Lives Matter je jen dočasnou zástěrkou toho, co má přijít po něm. Což je nová barevná revoluce fašistického střihu

ePortal.cz

Prosíme o pomoc. Buď se budeme bránit, nebo náš svět zanikneIstanbulská pirueta Andreje Babiše

Eurabia.cz

LGBT: Poskvrnili státní vlajku duhouOpravdu musí čeští vojáci být součásti francouzské okupace Afriky?

FreeGlobe.cz

Italská mafie vyměkla. Bere i homosexuály a syn jednoho z šéfů je...Kolik zatím stála válka proti terorismu peněz i životů?

Nezdravi.cz

Co je podstatou stárnutí? Je to cílená autodestrukce? Proč se to vyvinulo? Jak ho zpomalit, anti-aging? Tímto si můžete prodloužit životVeganka tvrdí, vejce jsou pro vaše zdraví horší než kouření. Takto to prý zjistila

eOdborar.cz

Ruská armáda má technologií, kterou nemají Američané. Armáda USA je zděšenaByl zprovozněn nový most mezi Ruskem a Čínou

ParlamentniListy.cz

Mafie z Kavčích hor? Drsná slova z Hradu, doplněná osobní zkušenostíNaštvaný zemědělec: Ať pan Prouza lidem řekne, kolik peněz zůstává u nich v supermarketech. Aby to stálo osmkrát více, než za kolik nakoupí?
Články autora
Průzkum
Měla by Česká republika vystoupit z EU?
Hlasovat můžete kliknutím na odpověď
Doporučujeme
PLATFORMA PRO ZACHOVÁNÍ EVROPSKÝCH HODNOT

Byli jsme i před unií, budeme i po ní. Boj za samostatnost našeho státu bude probíhat i po Lisabonu

dixienet.org

Rádio Dixie

Václav Klaus

Mladá pravice

D.O.S.T.

Pat Buchanan

Ron Paul

Eretz.cz - zpravodajství z Izraele

Československo 2008 tour
Přihlášení uživatele
Jméno:
Heslo:

RSS feed Zasílání upozornění