Brepta Havel v europarlamentu kydal špínu na Klause

Autor: Dušan Streit | Publikováno: 12.11.2009 | Rubrika: Politika
Havel

Ten člověk nepřestane škodit do smrti. Odjel do Brusele okopávat kotníky nepřítomného prezidenta. Zejména protičesky založení poslanci z toho měli integrační orgasmus.

 

Evropa prý je vlast našich vlastí. A co je potom Zeměkoule a Mléčná dráha? Proč se vymezovat proti ostatním světadílům? Je to umělé byrokratické vymezování, jak se to právě hodí. Vlast, založená na historickém území a národním jazyku, je po rodině další přirozenou jednotkou, která sdílí své zájmy. Další pozitivní nebo negativní vymezování je vlastně ustrašenou reakcí a jde proti neodvratnému globalizačnímu trendu.

Havel také řekl, že cítí-li se Evropanem, neznamená to, že se necítí být Čechem. Nějak přehodil v té větě akcenty. Čím se já, jako Čech, cítím, mi nikdo nesmí byrokraticky nadekretovat. Jako Čech se mohu více než Evropanem cítit třeba polárníkem, rockerem nebo milovníkem ruské literatury. Jak kdo. A pochybuji, že na mistrovství světa, třeba ve fotbale, budeme fandit podle kontinentů.

Prý „význam či jedinečnost v utváření pospolitosti nezískáme křikem o svých blíže nespecifikovaných národních zájmech, maskujících jen nedostatek sebedůvěry." Co to je za nesmyslný paskvil? EU není žádný vánoční dýchánek, kde pěstujeme nějakou sounáležitost. Je to legislativně i byrokraticky přebujelý moloch, který si uzurpuje vlastní identitu.

Nedostatek sebedůvěry má naopak ten, kdo se choulí do klubíčka k ostatním a platí za to větší částí své suverenity, nikoliv ten, kdo sice chce bourat bariéry, ale nebojí se vzít odpovědnost za vlastní rozhodnutí na sebe. V tomto smyslu je Havel „otcem všech zaprděných čecháčků".

Havel jako autor absurdních dramat ze sebe nezapomněl udělat roztomilého pitomce, když prohlásil: „Dokonce si myslím, že ta pověstná doporučení či normy týkající se vaření guláše - tento obvyklý důvod euroskeptického posměchu - jsou míněny spíš jako ochrana něčeho českého či maďarského než jako útok na dotyčný členský stát a jeho identitu."

Takže Brusel nám musí chránit svíčkovou a maďarům guláš. Bez Barrosa s Poetteringem bychom asi nevěděli, jak vařit hotovky. A není hergot ten camembert nějaký moc uleželý a přezrálý? Není, protože je francouzský.

Mám před očima bajku. Havel v čele malých zvířátek šel lvu, tygru a orlovi vyprávět, že se omlouvá za toho jezevce, co posledně tak kousal, když ho chtěli sežrat. Když vyprávěl o pospolitosti, šelmám se to velmi líbilo. A některé začaly přímo slintat.

Ceterum autem censeo, EU esse delendam!

http://streit.blog.idnes.cz/

6573 čtenářů | 
HodnoceníHodnoceníHodnoceníHodnoceníHodnocení
Tisknout článek Poslat článek e-mailem
Vaše hodnocení: 

Zde můžete nastavit své hodnoceníPodpořte nás
Čtěte také

euPortal.cz

Prezidentka Slovenska Zuzana Čaputová je spjata s podnikatelem Mariánem Kočnerem, který je obviněn z objednávky vraždy novináře Jána KuciakaPokus o puč ve Spojených státech: Kriminalizace politického soupeře. FBI v čele spiknutí s Hillary. Horší metody než v salemském procesu s čarodějnicemiPrvní americké tanky se valí po německých silnicích. Očekávají se desítky tisíc vojáků a tisíce tankůMédia bojující za zájmy globalistů na nás hází špínu. Pomozte nám prosímVystoupení z Evropské unie je výhodné. Zde máte fakta

euServer.cz

Nechť nám ČT sdělí, jakou to nestrannost a svobodu má vlastně na mysliBritové vyšli ze „Žaláře národů" – Středně jedovatý fejeton

ePortal.cz

Ti, kteří v této volbě prohráli, spustili spolu s Milionem chvilek na dr. Křečka a na výsledek této volby neskutečně agresivní útokČtenáři a přátelé Eportalu, podpořte nás prosím, nebo ukončíme činnost

Eurabia.cz

Evropa v koutku, po Sýrii a Libyi dělá Turecko "pořádek“ ve střední ÁziiKatolická církev otočila - podpořila referendum o eutanázii

FreeGlobe.cz

Italská mafie vyměkla. Bere i homosexuály a syn jednoho z šéfů je...Kolik zatím stála válka proti terorismu peněz i životů?

Nezdravi.cz

Co je podstatou stárnutí? Je to cílená autodestrukce? Proč se to vyvinulo? Jak ho zpomalit, anti-aging? Tímto si můžete prodloužit životVeganka tvrdí, vejce jsou pro vaše zdraví horší než kouření. Takto to prý zjistila

eOdborar.cz

Výsledek snahy EU zničit průmysl slaví úspěch. V českých firmách začalo masové propouštěníŠvédští policisté neumí číst a psát. Výsledek inkluze a úpadku vzdělání ....

ParlamentniListy.cz

„Jsme za kašpary.“ Milion chvilek? Už i ODS se směje. Plus varování, o co Minářovi skutečně jde. A vážné informaceBabiš se smál Milionu chvilek. A pivo: Toto nikdo nenapsal!
Články autora
Doporučujeme
PLATFORMA PRO ZACHOVÁNÍ EVROPSKÝCH HODNOT

Byli jsme i před unií, budeme i po ní. Boj za samostatnost našeho státu bude probíhat i po Lisabonu

dixienet.org

Rádio Dixie

Václav Klaus

Mladá pravice

D.O.S.T.

Pat Buchanan

Ron Paul

Eretz.cz - zpravodajství z Izraele

Československo 2008 tour
Přihlášení uživatele
Jméno:
Heslo:

RSS feed Zasílání upozornění