Antiislamista Wilders bude mluvit v českém Senátu

Autor: Redakce | Publikováno: 19.11.2009 | Rubrika: ShortNews
wilders

Na jednodenní návštěvu Prahy přicestuje nejoblíbenější holandský politik, který je díky svým názorům známý po celé Evropě. Předseda Strany pro svobodu (PVV) Geert Wilders na pozvání senátora Jiřího Oberfalzera (ODS) a serveru www.eurabia.cz navštíví v pondělí 30. listopadu Prahu a v Senátu Parlamentu České republiky přednese projev a uvede svůj snímek Fitna.

„Těším se na návštěvu Prahy a na to, že budu moci pronést v Senátu svoji řeč,“ uvedl Geert Wilders, zakladatel a předseda pravicové Strany za svobodu.

Přednáška na téma Svoboda projevu a islamizace Evropy proběhne v jednacím sále Senátu Parlamentu ČR za účasti zákonodárců a několika desítek pozvaných hostí. Po projevu uvede Geert Wilders svůj několikaminutový snímek Fitna, který před časem vzbudil rozruch po celém světě, když se stal terčem kritiky ze stran muslimů a politického establishmentu.

Svoboda slova

Holandskému politikovi byl letos v únoru zakázán vstup na území Velké Británie, kam přicestoval na pozvání lorda Malcolma Pearsona, aby Sněmovně lordů představil zmíněný snímek. Na londýnském letišti byl zadržen a poslán zpět do své země, což britské úřady odůvodnily obavami o údajné ohrožení národní bezpečnosti. Případ vedl k diplomatické roztržce mezi Británií a Holandskem a ukázal především na hlubokou krizi svobody slova v západní civilizaci.

Právě o svobodě slova chce Wilders v Česku mluvit. „Svoboda slova je nejdůležitější ze všech našich svobod, které musíme bránit,“ řekl nizozemský politik před svou návštěvou České republiky.

Wilders totiž dlouhodobě varuje před problémem islamizace Evropy, před imigrací a ideologií multikulturalismu. „Musíme zastavit islamizaci Evropy,“ uvedl Wilders serveru Eurabia.cz.

Kdo je Geert Wilders

Přestože z něj některá média činí extrémistu, především kvůli jeho vztahu k islámu, Wilders se distancuje od názorů politiků typu Le Pena či Haidera. Za svůj vzor považuje naopak Margaret Thatcherovou. Jeho kritika multikulturalismu není povrchní a populistická, ale promyšlená a vychází ze zkušeností, které Holandsko s přistěhovalectvím učinilo. Proto holandská veřejnost na Wildersova slova slyší a politik se ve své zemi těší velké oblibě.

Jeho strana má devět křesel v národním parlamentu, čerstvé průzkumy jí navíc přisuzují zisk až 32 mandátů. Kdyby se nyní konaly volby, stal by se Geert Wilders nejspíše předsedou vlády. V nedávných evropských volbách skončila PVV jako druhá, když získala 17 procent hlasů a čtyři křesla v Evropském parlamentu.

***

„Pan Wilders je velmi vyhraněný politik a říká věci možná kontroverzní, ale v jádru pravdivé. Problémy, které označuje, jsou vážnými výzvami Evropy. A má-li Evropa udržet svou identitu, bude se jimi muset zabývat. Wildersova rétorika se nemusí každému líbit, ale je v zájmu demokratické diskuse jeho slova slyšet,“ uvedl senátor Jiří Oberfalzer.

Senátor za Občanskou demokratickou stranu je znám svými odvážnými postoji. V poslední době na sebe strhl pozornost médií kvůli druhé stížnosti sedmnácti senátorů na Lisabonskou smlouvu k Ústavnímu soudu.

Návštěvu Geerta Wilderse po organizační stránce připravuje portál Eurabia.cz, který už pět let působí na české mediální scéně jako nezávislý server se zaměřením na téma islám v Evropě. Svým politicky nekorektním zpravodajstvím o tom, čemu se běžná média věnují spíše jen okrajově, si vydobyl respekt čtenářů. Pozváním významného kritika islámu chce portál Eurabia.cz rozpoutat i v České republice tolik potřebnou debatu o otázce imigrace a ztráty tradičních evropských hodnot.

„Česká republika se zatím s islámem nijak zásadně nepotýká, ale po přijetí Lisabonské smlouvy hrozí i naší zemi, že bude čelit masivnímu přílivu přistěhovalců muslimského vyznání. Proto jsou pro nás zkušenosti a poselství pana Wilderse cenné a chceme je zpřístupnit i české veřejnosti,“ uvedl šéfredaktor Eurabia.cz Edvard Steinský.

Kontakty:

Jiří Oberfalzer, senátor
Senát Parlamentu ČR, Valdštejnské nám 17/4, 118 01 Praha 1

Edvard Steinský, šéfredaktor Eurabia.cz
775 224 180, edvard.steinsky@eurabia.cz

2338 čtenářů | 
HodnoceníHodnoceníHodnoceníHodnoceníHodnocení
Tisknout článek Poslat článek e-mailem
Vaše hodnocení: 

Zde můžete nastavit své hodnoceníPodpořte nás
Čtěte také

euPortal.cz

USA vyhrožují České republiceEtiopské aerolinie otvírají nové linky z Norska do Etiopie, aby falešní uprchlíci mohli navštěvovat země, ze kterých „uprchli“Neexistuje žádný důkaz, že by Rusko zasahovalo do amerických prezidentských voleb v roce 2020, aby prosadilo opět TrumpaKriminální kauzy ČSSD. PřehledněPomozte nám, prosím, bez Vás to nedáme. Byla by škoda, kdybychom po 15 letech existence museli skončit

euServer.cz

Čeho všeho se chvilkaři budou muset ještě dopustit, než na ně padne zákon?Levice opustila pracující třídu a přeběhla k migrantům, k LGBT a posedlostí Gretou, hořekují švédští komunisté

ePortal.cz

V případě, že by se nepodařilo déle sehnat více peněz, činnost Eportalu bude ukončenaNulová tolerance pro vydírání ekoteroristů. U mne je tolerance vůči těmto šílencům na bodě nula. Ustupovat jim znamená jejich trestné činy legitimizovat

Eurabia.cz

Proč Babiš neposlal armádu na ilegální imigranty, ale posílá jí na Čechy? A budou do nás střílet?Petr Hampl doporučuje: Kniha o zklamání bývalého stoupence radikální levice

FreeGlobe.cz

Italská mafie vyměkla. Bere i homosexuály a syn jednoho z šéfů je...Kolik zatím stála válka proti terorismu peněz i životů?

Nezdravi.cz

Co je podstatou stárnutí? Je to cílená autodestrukce? Proč se to vyvinulo? Jak ho zpomalit, anti-aging? Tímto si můžete prodloužit životVeganka tvrdí, vejce jsou pro vaše zdraví horší než kouření. Takto to prý zjistila

eOdborar.cz

Výsledek snahy EU zničit průmysl slaví úspěch. V českých firmách začalo masové propouštěníŠvédští policisté neumí číst a psát. Výsledek inkluze a úpadku vzdělání ....

ParlamentniListy.cz

Pikoru vyzvali k reakci a ta přišla drtivá. Kádrujete mi ženu? A to teprve začínámeUž zítra. Pod Křečkovými okny se chystá brajgl. Milion chvilek si přizval posily
Články autora
Doporučujeme
PLATFORMA PRO ZACHOVÁNÍ EVROPSKÝCH HODNOT

Byli jsme i před unií, budeme i po ní. Boj za samostatnost našeho státu bude probíhat i po Lisabonu

dixienet.org

Rádio Dixie

Václav Klaus

Mladá pravice

D.O.S.T.

Pat Buchanan

Ron Paul

Eretz.cz - zpravodajství z Izraele

Československo 2008 tour
Přihlášení uživatele
Jméno:
Heslo:

RSS feed Zasílání upozornění