Topol je špatný, ale Gandalovič je ještě horší

Autor: Lukáš Petřík | Publikováno: 23.11.2009 | Rubrika: Politika
newODS

Mirek Topolánek je špatný, ale Petr Gandalovič je ještě horší. Tak by se dal zkráceně přeložit výsledek posledního, i přes snahu opozice, nevolebního kongresu občanských demokratů. Hned na začátku sjezdu opoziční skupina neuspěla s požadavkem, aby bylo možno na přání alespoň třetiny delegátů hlasovat tajně a aby se na nevolebním kongresu mimořádně volil předseda a první místopředseda strany.

Topolánka se chtěli zbavit především delegáti z Ústeckého, Jihočeského, ale podle informací Euro.cz i z Plzeňského regionu. Současný předseda má řadu odpůrců i v jiných krajích, ale ti v Petru Gandalovičovi nespatřovali alternativu.

Proslýchá se totiž, že Gandalovič je ve vleku severočeských lobbistických skupin pohybujících se v lepším případě na hraně zákona, které na něj mají mít dokonce i kompromitující údaje, kterými je místopředseda strany Gandalovič vydíratelný. Gandalovičovi rovněž neprospěla aféra s černými dušemi v jeho regionu, ač se od ní ve svém projevu distancoval.

Řada silných kritiků Mirka Topolánka tedy považuje Gandaloviče za mnohem horší alternativu – ještě více ideově vyprázdněného politika a na lobbistické skupiny mnohem více napojeného člověka, než je Topolánek se svým Markem Dalíkem. Topolánek je podle nich špatný, ale Gandalovič je ještě horší.

Na kongresu došlo k významné změně stanov, kdy o zániku členství nerozhoduje pouze místní sdružení, ale i Výkonná rada na základě návrhu regionální rady. Vedení strany se tak pojistilo proti tomu, aby místní sdružení blokovala vyloučení vedení nepříjemných rebelů.

Kongres rovněž uložil předsedovi ODS svolat do konce února 2010 ideovou konferenci s programem Vize 2020 a programové teze pro volební období 2010 – 2014.

Nejvyšší orgán ODS také potvrdil současné kandidátky do sněmovny. Výjimku pro změnu může udělit Výkonná rada ODS na základě návrhu regionálního sněmu.

Delegáti uložili Výkonné radě, aby do konce února 2010 pro nominaci delegátů na kongres ODS v roce 2010 stanovila klíč, který by zohlednil počet hlasů získaných pro ODS v jednotlivých oblastech ve volbách do Poslanecké sněmovny, což by mělo částečně zabránit náboru černých duších, protože dosud se počet delegátů odvozuje od počtu členů jednotlivých sdružení.
 
Euro 22. 11. 2009

4240 čtenářů | 
HodnoceníHodnoceníHodnoceníHodnoceníHodnocení
Tisknout článek Poslat článek e-mailem
Vaše hodnocení: 

Zde můžete nastavit své hodnoceníPodpořte nás
Čtěte také

euPortal.cz

Virus totálního blbství: USA se zničí samy. Učit se budete jen o islámu a černoších. Pryč s hnusnou evropskou rasistickou klasikou! Na sever Čech přichází stále více Romů ze Slovenska. Za stěhováním jsou hlavně výrazně vyšší sociální dávky a pro muže dostupná práce načernoPomozte nám, prosím, bez Vás to nedáme. Byla by škoda, kdybychom po 15 letech existence museli skončitNa co myslel Bugnini, když ničil katolickou mšiSnaha oslabit historickou vinu tehdejšího a donedávna jednoznačně vnímaného agresora, totiž Německa

euServer.cz

Podpora migrace na západě Evropy kvůli zjevné neochotě migrantů podrobit se omezením, zkomplikuje průběh epidemie. Co se stane, až následná hospodářská krize omezí jejich sociální podporu...Přežije EU pandemii?

ePortal.cz

Celonárodní karanténa je cestou do pekel. Apelujme i v této pozdní hodině na politiky, aby okamžitě otevřeli školy, obchody i restauraceKoronavirus jako chřipka, neomarxismus jako mor

Eurabia.cz

Byla to ministryně za KDU-ČSL, kdo zrušil českou civilní obranu a proto jsme dnes bez ochranyKorona: Došlo na imigranstké čtvrti. "Tyranie menšiny"! Povolat armádu !

FreeGlobe.cz

Italská mafie vyměkla. Bere i homosexuály a syn jednoho z šéfů je...Kolik zatím stála válka proti terorismu peněz i životů?

Nezdravi.cz

Co je podstatou stárnutí? Je to cílená autodestrukce? Proč se to vyvinulo? Jak ho zpomalit, anti-aging? Tímto si můžete prodloužit životVeganka tvrdí, vejce jsou pro vaše zdraví horší než kouření. Takto to prý zjistila

eOdborar.cz

Výsledek snahy EU zničit průmysl slaví úspěch. V českých firmách začalo masové propouštěníŠvédští policisté neumí číst a psát. Výsledek inkluze a úpadku vzdělání ....

ParlamentniListy.cz

Politickým neziskovkám už ani korunu! Padla výzva premiérovi. A je zde otevřený dopisUznávaný biolog burcuje: V přírodě není nic náhodného. Ani nynější koronavirus. Příroda se nebrání, ona útočí!
Články autora
Doporučujeme
PLATFORMA PRO ZACHOVÁNÍ EVROPSKÝCH HODNOT

Byli jsme i před unií, budeme i po ní. Boj za samostatnost našeho státu bude probíhat i po Lisabonu

dixienet.org

Rádio Dixie

Václav Klaus

Mladá pravice

D.O.S.T.

Pat Buchanan

Ron Paul

Eretz.cz - zpravodajství z Izraele

Československo 2008 tour
Přihlášení uživatele
Jméno:
Heslo:

RSS feed Zasílání upozornění