Prezident EU van Rompuy nese odpovědnost za smrt desetitisíců nenarozených dětí

Autor: Michal Semín | Publikováno: 26.11.2009 | Rubrika: Kulturní válka
Novorozenec

Václav Havel a Herman Van Rompuy. Dvě listopadové mediální hvězdy. Oba prezidenti, i když se zcela rozdílnými předpoklady a životními zkušenostmi. Přesto si myslím, že toho mají mnoho společného. Oba stáli v čele států, jejichž vznik a složení nelze považovat za zcela přirozené. V případě Československa se alespoň jednalo o útvar, pojící v jeden celek dva příbuzné slovanské národy, zatímco konstitutivní složky „belgického národa“ o sebe nikdy příliš nestály. Belgii, vzniklou v roce 1830 z rozhodnutí cizích mocí, tvoří z 60% Holanďané (Vlámové) a z 40% Francouzi (Valoni). Jejich soužití nebylo nikdy jednoduché a ještě před dvěma lety se rozpad Belgie zdál téměř nevyhnutelný. V této zemi jste buď Vlám či Valon, Belgičanů vyznáním je jen malý počet. Snad i proto byl „prezidentem EU“ určen (nikoli zvolen!) představitel státu, o jehož umělém udržování při životě snad nemůže být sporu.

Co by též mohlo V. Havla s H. Van Rompuyem sbližovat, je i snaha legitimizovat evropský integrační proces odkazem na vyšší, mimolidskou instanci. Zatímco V. Havel se nedostal dále, než k jakýmsi blíže neurčeným „horizontům bytí“, Van Rompuy se již v osmdesátých letech profiloval jako křesťansky orientovaný politik, odvolávající se na důležitost náboženských hodnot ve veřejném životě či nedotknutelnost lidského života a transcendentně ukotvených mravních zásad. Čím výše však stoupal po žebříku moci, tím jeho duchovní portrét ztrácel jasné kontury. Znamením duchovního pádu a naopak upevněním si svých mocenských pozic je událost z roku 1990. Toho roku schválil belgický parlament, na návrh vlády s křesťanským demokratem v čele, liberální potratový zákon. Belgický král Baudouin (1930 – 1993), nikoli jen matrikový katolík, na uzavřeném jednání s představiteli vlády i parlamentu oznámil, že spíše abdikuje, než aby zákon, legalizující potraty, podepsal. A tak se také stalo. Potratový zákon vstoupil v platnost podpisem Rady ministrů, zastupující krále v situaci uprázdněného trůnu. Načež byl Baudouin hned následujícího dne opět uveden do úřadu… Bližší informace o tomto incidentu si můžete přečíst zde.

Belgická křesťanská demokracie, vedená „dobrým katolíkem“ Hermanem Van Rompuyem, nese plnou politickou zodpovědnost za smrt desetitisíců nenarozených dětí. Lidských bytostí, jež si už nikdy nepřečtou jediné Van Rompuyovo haiku.

Václav Havel i Herman van Rompuy jsou přesvědčenými europeisty. Lisabonská smlouva, aby zaplašila obavy euroskeptiků, že zakládá Spojené státy evropské, cudně mlčí o hymně. A kde není hymna, není prý ani stát. Její absence je však možná jen příležitostí, jak dosavadní neoficiální hymnu EU, totiž Ódu na radost, nahradit skladbou, jež by ducha Nové a Nerozborně Sjednocené Evropy dobře vyjádřila i textem.

Píseň, jež by se pro tento účel nanejvýš hodila, zazněla na Havlově sametovém koncertu v bývalém chrámu sv. Anny. Když jsem s dojetím četl, jak nám při poslechu Joan Baezové slzel Jiří Peňáz (Joan Baezová začala Lennonovou Imagine a člověk si řekl, že je to pech, že se John Lennon nedožil, že by možná byl tady taky, protože by se jistě chtěl kamarádit s Havlem), jal jsem se kontrolovat, zda si v důsledku svého rozrušení nepopletl název sklady, kterou v původně sakrální prostoře americká levicová aktivistka zapěla. Nemýlil se. V žádné recenzi koncertu jsem však nezaznamenal pochybnost nad vhodností zvolené písně. Snad proto, že tak dobře vystihuje realitu, v níž dnes žijeme. Ideál, ke kterému se budovatelé šťastných evropských zítřků přinejmenším podvědomě vztahují. Již žádné nebe, žádné peklo, jen svět bez majetku, hranic, států a náboženství… Imagine… Syntéza nic neříkajících horizontů bytí a potratových zákonů, šance pro velké vize i zákulisní mocenskou politiku. To vše s razítkem Bilderbergu, na jehož nedávném zasedání vystoupil do té doby neznámý (haha) Herman Van Rompuy s návrhem na zavedení přímé evropské daně.

 

Imagine (John Lennon, 1971)

 

Představ si, že není nebe
Je to lehké, když se snažíš
Pod námi není žádné peklo
A nad námi pouze obloha
Představ si, jak všichni lidé
žijí tímto dnem…

Představ si, že nejsou státy
Není to tak obtížné
Není pro co zabíjet nebo umírat
Ani žádné náboženství
Představ si, jak všichni lidé
žijí spolu v míru…

Možná řekneš, že jsem snílek
Ale nejsem jediný
Snad se k nám jednou dáš i ty
A celý svět bude takový

Představ si, že není majetek
Nejsem si jist, zda to dokážeš
Žádný důvod pro chamtivost nebo hlad
Bratrství všech lidí
Představ si, jak tento svět
patří všem…

Možná řekneš, že jsem snílek
Ale nejsem jediný
Snad se k nám jednou dáš i ty
A celý svět bude takový

 

http://blog.ihned.cz/index.php?p=YSemin

/titulek EUportal/

 

4379 čtenářů | 
HodnoceníHodnoceníHodnoceníHodnoceníHodnocení
Tisknout článek Poslat článek e-mailem
Vaše hodnocení: 

Zde můžete nastavit své hodnoceníPodpořte nás
Čtěte také

euPortal.cz

Viktor Orbán prohlásil, že středoevropské národy by se měly semknout, aby zachovaly své křesťanské kořeny v době, kdy západní Evropa experimentuje s homosexualismem, přistěhovalectvím a ateismemDalší buzerace z Bruselu...‚Bílé privilegium‘? Bílé děti z pracující třídy jsou v britském školském systému nejznevýhodněnější, jelikož systém upřednostňuje menšinyPodpořte prosím EUportal.czDnes je snadné prohlásiti se v souladu s vlastními pocity za osobu opačného pohlaví, případně některého z dalších 57 neopačných pohlaví. I my můžeme respektovat, že se pan Vystrčil cítí být Taiwancem...

euServer.cz

Nepodmíněný příjem? – Cesta do pekelÚtok na Navalného nebo na naši první signální soustavu?

ePortal.cz

Pomozte nám, prosímPovinná solidarita: Necháme se raději podplatit - nebo donutit? Orwellův newspeak. Bude EU kšeftovat s "bílým" masem?

Eurabia.cz

Džihádisté najatí Ázerbajdžánem se prý vzbouřili...Dánské premiérce se už zajídá šaría

FreeGlobe.cz

Italská mafie vyměkla. Bere i homosexuály a syn jednoho z šéfů je...Kolik zatím stála válka proti terorismu peněz i životů?

Nezdravi.cz

Co je podstatou stárnutí? Je to cílená autodestrukce? Proč se to vyvinulo? Jak ho zpomalit, anti-aging? Tímto si můžete prodloužit životVeganka tvrdí, vejce jsou pro vaše zdraví horší než kouření. Takto to prý zjistila

eOdborar.cz

Miláček Západu Navalný je lhář a skončil v exekuci za své lži ...Mýtus malé produktivity Čechů aneb jak český otrok dře na německý blahobyt

ParlamentniListy.cz

Minář končí v čele Milionu chvilek a chce dělat politiku. Podívejte se, koho ale pořádně zvedl ze židleExpert hodnotí kampaně: Vyzdvihl ČSSD. A jednu důležitou věc čeká od Hamáčka těsně před volbami
Články autora
Průzkum
Měla by Česká republika vystoupit z EU?
Hlasovat můžete kliknutím na odpověď
Doporučujeme
PLATFORMA PRO ZACHOVÁNÍ EVROPSKÝCH HODNOT

Byli jsme i před unií, budeme i po ní. Boj za samostatnost našeho státu bude probíhat i po Lisabonu

dixienet.org

Rádio Dixie

Václav Klaus

Mladá pravice

D.O.S.T.

Pat Buchanan

Ron Paul

Eretz.cz - zpravodajství z Izraele

Československo 2008 tour
Přihlášení uživatele
Jméno:
Heslo:

RSS feed Zasílání upozornění