Razie Komise v ČEZu

Autor: Petr Mach | Publikováno: 7.12.2009 | Rubrika: Ekonomika
EU befehl

Absurdnost antimonopolní politiky ilustruje tento ekonomický vtip:

(kresba J. Bachora)

 

Inspektoři Evropské komise vtrhli do české soukromé firmy. Je to poprvé, kdy Evropská komise využila tuto svoji pravomoc.

Většina lidí v České republice asi ani netušila, že Evropská komise takovou pravomoc má. „Podniky a sdružení podniků se musí podřídit kontrolám nařízeným na základě rozhodnutí Komise. Komise přijímá taková rozhodnutí po konzultaci s orgánem pro hospodářskou soutěž členského státu, na jehož území se má kontrola provést,“ praví Nařízení Evropské komise č. 1 z roku 2003 v článku 20, odst. 4.

Komise může udělovat gigantické pokuty, které vždy v konečném důsledku dopadnou na zákazníky nebo akcionáře pokutované firmy. Komise může vyměřit jednorázovou pokutu až 10% ročního obratu a penále ve výši až 5% obratu firmy denně.

V květnu udělila Evropská komise rekordní pokutu 1,06 miliardy euro (27 miliard korun) firmě Intel – za „zločin“, že Intel nabízel slevy výrobcům počítačů na své počítačové čipy. Kdyby komise pokutovala ČEZ, může stát přijít o podstatnou část dividendy a státní rozpočet může skončit v ještě hlubším schodku.

Celá antitrustová politika je sporná. V rukou EU se ale stává nebezpečným a zneužitelným politicko-obchodním nástrojem v rukou nevolené skupinky byrokratů.

3831 čtenářů | 
HodnoceníHodnoceníHodnoceníHodnoceníHodnocení
Tisknout článek Poslat článek e-mailem
Vaše hodnocení: 

Zde můžete nastavit své hodnoceníPodpořte nás
Čtěte také

euPortal.cz

Americký zánik je blízko. Amerika již neexistujeGlobalistická média nás označují za dezinformátory...Jak se bude žít v zemi s pirátskou vládou a premiérem Ivanem Batošem?Planetární diktatura nastupuje přes finance: BlackRock ovládne svět. Nahradí dolar nová měna? Peníze už jen digitální. Konec národních státůSrbský prezident Vučič pomohl Rusku vyhnout se plynovému vydírání Ukrajiny

euServer.cz

Socialistické pekloVolby budou soubojem konzervativních zastánců národního státu a progresivistů v čele s Piráty usilujících o „více Evropy“ a podporu imigrace a islamizace

ePortal.cz

“Prasečinky” v poštěDaně nás dusí

Eurabia.cz

Rakousko příkladné v boji proti islámizmuUž je to tu befélem: Do léta naočkovat 70% populace!

FreeGlobe.cz

Budou nám taky měřit penisy?Italská mafie vyměkla. Bere i homosexuály a syn jednoho z šéfů je...

Nezdravi.cz

Co je podstatou stárnutí? Je to cílená autodestrukce? Proč se to vyvinulo? Jak ho zpomalit, anti-aging? Tímto si můžete prodloužit životVeganka tvrdí, vejce jsou pro vaše zdraví horší než kouření. Takto to prý zjistila

eOdborar.cz

Proč musel zemřít/spáchat sebevraždu generál Lučanský?Proč Česká republika má nakoupit údajně předražené vakcíny proti koronaviru?

ParlamentniListy.cz

Šlachta do Sněmovny. Jména, odposlechy, nezalepené obálky plné peněz. Ještě pět dnů a řada poslanců může zažít to nejhorší ránoHrdina Navalný a Kalousek v plakátu Václava Havla. Vyoral bilancuje zfušované propagandy, kterým už nikdo normální nevěří
Články autora
Průzkum
Měla by Česká republika vystoupit z EU?
Hlasovat můžete kliknutím na odpověď
Doporučujeme
PLATFORMA PRO ZACHOVÁNÍ EVROPSKÝCH HODNOT

Byli jsme i před unií, budeme i po ní. Boj za samostatnost našeho státu bude probíhat i po Lisabonu

dixienet.org

Rádio Dixie

Václav Klaus

Mladá pravice

D.O.S.T.

Pat Buchanan

Ron Paul

Eretz.cz - zpravodajství z Izraele

Československo 2008 tour
Přihlášení uživatele
Jméno:
Heslo:

RSS feed Zasílání upozornění