Perzekuce novinářů a PR pro jednu stranu (TOP 09)! Znovu po listopadu ´89

Autor: František Matějka | Publikováno: 9.12.2009 | Rubrika: Zamyšlení
top09

Tak jsem si přečetl článek od Jakuba Pokorného na idnes.cz s názvem „TOP 09 otevře „fan shop“ a la FC Barcelona, prodávat bude trička i propisky“. Jenže ta parta přeběhlých politiků bez mandátu v řádných volbách má svůj „fan shop“ již dávno. V současné mediokracii bohužel možná i na idnes.cz?

V TOP09 jsou podle mě lidé, kteří se osobně podíleli na deficitech v řádu stovek miliard, nadhodnocených veřejných zakázkách, jednali o možnosti „udělat zákon“ na zakázku za peníze a ještě mají tolik drzosti, že svou „novou“ politiku označují za pravicovou. Miliardy za jejich aktivního souhlasu utíkají lidem v naší zemi prostřednictvím rozpočtu. Přesto mají u novinářů a médií oblibu, o průšvizích se nepíše a vyzdvihují se téměř výhradně pozitiva a „fan shopy“. Kam nám zmizela například kauza Šustra, nejbližšího Kalouskova spolupracovníka za posledních dvacet let?

TOP09 se zdaleka neinspiruje v FC Barcelona. Tam by se divili, s čím jsou srovnáváni. Svobodní tu byli daleko dřív, ale proč psát nepohodlně. Vězte tedy, že Svobodné „opsali“ politici v TOP09 již několikrát. Koneckonců to je jejich styl. Vybrat pro tu svou „novou politiku“ jen to osvědčené a zcela vynechat to, na čem se tu dvacet let aktivně podíleli.

Podobný druh podpory politickým stranám tu byl již dříve, není to nic nového a netřeba se inspirovat u FC Barcelona, jakkoli jej mám rád. Například právě Svobodní mají svůj bohatě zpracovaný „fan shop“ již od doby svého založení. Najdete jej na adrese www.reformy.cz. I položek je tam daleko víc, ale to jistě TOP09 také následně zvládne…

Zajímavou paralelu tohoto PR článku na idnes.cz vidím bohužel například v tom, že jeho vedení před pár dny vyhodilo novináře za to, že z jeho článků příliš čišelo SKUTEČNÉ pravicové smýšlení a na rozdíl od řady dalších se snažil i nestranně psát o Hradu (pardon, odešel po „domluvě“ s vedením „dohodou“ z hodiny na hodinu, abych byl korektní a popsal po právní stránce skutečnost). Demokracie sedí po dvaceti letech opět v koutě a pláče.

Pevně věřím, že si idnes.cz  i její redaktoři dají tu práci, aby z PR článku o TOP09 udělali opravdu „článek“. Že si dají tu práci a pro čtenáře porovnají způsoby možné podpory politických stran napříč a nebudou psát „ódy na radost“ na jednu stranu. Tohle jsme tu totiž měli do roku 1989 a dnes, po dvaceti letech, se to zdá být až příliš podobné… Za chvíli jedu s celou rodinou do Prahy. Ne oslavovat „pád komunistů do sametu“, ale postavit se po dvaceti letech těm dnešním praktikám, kdy si politici za pomoci médií ze skutečné demokracie udělali pouze manuál pro naše ovládání.

Podělte se zde o Vaše názory na propojení dnešních médií s politickými stranami. Tedy pokud nám dá idnes.cz ještě šanci a najde odvahu nechat tento blog na webu alespoň chvíli. A pokud bude stát idnes.cz o opravdovou zpětnou vazbu, možná dá příležitost tomuto článku ke zviditelnění, aby pak mohlo vyhodnotit reakce čtenářů. Nechme se překvapit.


PS: Vážení novináři, pokud se sami proti takovým praktikám nepostavíte, nejenže ztratíte před očima čtenářů, ale jednou se takové praktiky mohou obrátit i proti Vám samotným.

http://frantisekmatejka.blog.idnes.cz/

2897 čtenářů | 
HodnoceníHodnoceníHodnoceníHodnoceníHodnocení
Tisknout článek Poslat článek e-mailem
Vaše hodnocení: 

Zde můžete nastavit své hodnoceníPodpořte nás
Čtěte také

euPortal.cz

Řekové našli pod Aténami tunel plný zbraní, zatýkají turecké teroristyČR nezíská dodatečnou víc než miliardu eur z rozpočtu EU, nejedná se o nové prostředkyPomozte nám, prosím, bez Vás to nedáme. Byla by škoda, kdybychom po 15 letech existence museli skončitVirus totálního blbství: USA se zničí samy. Učit se budete jen o islámu a černoších. Pryč s hnusnou evropskou rasistickou klasikou! Na sever Čech přichází stále více Romů ze Slovenska. Za stěhováním jsou hlavně výrazně vyšší sociální dávky a pro muže dostupná práce načerno

euServer.cz

Podpora migrace na západě Evropy kvůli zjevné neochotě migrantů podrobit se omezením, zkomplikuje průběh epidemie. Co se stane, až následná hospodářská krize omezí jejich sociální podporu...Přežije EU pandemii?

ePortal.cz

Ještě v pátek 6. března demonstrovalo v Bruselu několik tisíc mladých lidí v čele s Gretou Thunbergovou za účinnější boj proti klimatickým změnám. Přitom již ke 2. březnu bylo v Evropě hlášeno již 2199 nakažených... Koronavirus jako chřipka, neomarxismus jako mor

Eurabia.cz

Koronavirus: USA vyzývají lékaře všech zemí světa, ať v pandemii Covid19 opustí svoji vlast a urychleně jdou léčit AmeričanyNerozumím tomu. EU na nás kašle, NATO na nás kašle, a my stále "plníme závazky vůči spojencům"

FreeGlobe.cz

Italská mafie vyměkla. Bere i homosexuály a syn jednoho z šéfů je...Kolik zatím stála válka proti terorismu peněz i životů?

Nezdravi.cz

Co je podstatou stárnutí? Je to cílená autodestrukce? Proč se to vyvinulo? Jak ho zpomalit, anti-aging? Tímto si můžete prodloužit životVeganka tvrdí, vejce jsou pro vaše zdraví horší než kouření. Takto to prý zjistila

eOdborar.cz

Výsledek snahy EU zničit průmysl slaví úspěch. V českých firmách začalo masové propouštěníŠvédští policisté neumí číst a psát. Výsledek inkluze a úpadku vzdělání ....

ParlamentniListy.cz

Primář Brančík: Koronavirus. Jde o vážnou věc! Je zcela nesmyslné v této situaci vykřikovat něco o lidských právech a právu na volný pohybPolitickým neziskovkám už ani korunu! Padla výzva premiérovi. A je zde otevřený dopis
Články autora
Doporučujeme
PLATFORMA PRO ZACHOVÁNÍ EVROPSKÝCH HODNOT

Byli jsme i před unií, budeme i po ní. Boj za samostatnost našeho státu bude probíhat i po Lisabonu

dixienet.org

Rádio Dixie

Václav Klaus

Mladá pravice

D.O.S.T.

Pat Buchanan

Ron Paul

Eretz.cz - zpravodajství z Izraele

Československo 2008 tour
Přihlášení uživatele
Jméno:
Heslo:

RSS feed Zasílání upozornění