EU: Back in the USSR aneb falešné Topolánkovo dilema

Autor: Michal Semín | Publikováno: 7.12.2009 | Rubrika: Zamyšlení
Bolšnac 19

Prý si musíme vybrat mezi Moskvou a Bruselem, vyhrožoval Mirek Topolánek v souvislosti s ratifikací Lisabonské smlouvy. Byla to samozřejmě pitomost a Topolánek to musel vědět - v případě nepřijetí „Lisabonu“ by se svět a tedy ani Evropská unie nezhroutily, jen by se pokračovalo v již dříve vyjetých kolejích.

To strašení Moskvou má však něco do sebe. Nikoli však Moskvou putinovskou, nýbrž brežněvovskou. Pamatujete si Brežněvovu doktrínu „omezené suverenity“? Právě ta má s „lisabonským režimem“ ledacos společného. Alespoň si to myslí významný ruský disident Vladimír Bukovský, pro něhož je Evropská unie EUSSR. Tvrdí, že jako se ruský bolševik pokoušel narušit přirozené vazby k národům SSSR umělým konceptem „sovětského lidu“, tak se dnešní eurobolševik pokouší o vytvoření nadnárodního lidu evropského. A vzhledem k tomu, že vznikající eurostát nevychází z přirozených zájmů a loajalit příslušníků historických evropských národů, Bukovský očekává jeho rozpad. Jde jen o to, zda to bude cestou československou či jugoslávskou.

Bukovský navíc není sám, kdo si myslí, že Evropská unie po Lisabonu připomíná Sovětský svaz. Srovnání tohoto typu dokonce vycházejí i v deníku Pravda!

Většina z čtenářů tohoto blogu jistě ví, že i z těch nejvyšších pater jevropeistické politiky nedávno zavanul pověstný kremelský mráz. To když výše zmíněný Bukovský z archivních dokumentů, jež má k dispozici, vynesl na světlo, že „ministryně zahraničí EU“ Catherine Ashtonová pracovala pro CND, usilující o jednostranné jaderné odzbrojení v dobách, kdy na západní Evropu mířily sovětské SS 20. CND byla s velkou pravděpodobností expoziturou KGB a ze Sovětského svazu byla také financována.

Nuže, takřka dvacet let po rozpadu „říše zla“ bude stát v čele evropské a tedy i české zahraniční politiky bývalá (?) marxistka. Není to poprvé co si kladu otázku, kdo že to vlastně tu studenou válku vyhrál.

Čeští politici, až na pár vzácných výjimek, k této pohoršující „volbě“ mlčí. Topolánek má co chtěl. Tak dlouho hrozil Putinem, až nám sem zavlekl Brežněva.

Už se těším, až soudružku baronku Ashtonovou bude při schvalování eurokomisařů grilovat nepřekonatelný Nigel Farage. Soudě dle jeho posledního vystoupení na plénu Evropského parlamentu, kdy slíbil, že si na „politické trpaslíky“ Van Rompuye a Ashtonovou políčí, to pro ni nebude procházka růžovým sadem. Což se neobešlo bez napomenutí a předvolání N. Farage na kobereček předsedy Evropského parlamentu Jerzyho Buzka, kde mu bylo sděleno, že nebude-li o europapaláších hovořit uctivě, nevyhne se blíže nespecifikovaným „disciplinárním opatřením“. Back in the USSR?

http://blog.ihned.cz/index.php?p=YSemin

3968 čtenářů | 
HodnoceníHodnoceníHodnoceníHodnoceníHodnocení
Tisknout článek Poslat článek e-mailem
Vaše hodnocení: 

Zde můžete nastavit své hodnoceníPodpořte nás
Čtěte také

euPortal.cz

Tato věc podle mého názoru dokazuje, že elity Evropské unie prosazují, aby Česká republika i Evropa byla osídlena imigranty...V čele OSN pomatený feminista: Pořád je tu patriarchát. Hrdé stvůry usilují o likvidaci civilizace. Pandemie nerovnosti? Svět vybudovaný muži musí být zničen. Jsou na to v Africe a Asii zvědavi? Loď se potápí: Z finančníků nemocní gambleři a spekulanti. Nikdo neví, co bude dál. Po nás potopa? Elity dočista ztratily rozum. Jaderný reaktor před výbuchem?Podpořte prosím EUportal.czDnes je snadné prohlásiti se v souladu s vlastními pocity za osobu opačného pohlaví, případně některého z dalších 57 neopačných pohlaví. I my můžeme respektovat, že se pan Vystrčil cítí být Taiwancem...

euServer.cz

Už i ta žárovka zčernalaZápadní civilizace prochází inkluzí

ePortal.cz

Pomozte nám, prosímJsme hákliví, když si na nás otevřou ústa Čínani a Rusové. Ale když von der Lejnová hovoří o tom, že nám Brusel nařídí přijetí uprchlíků a nemáme na vybranou, kde jsou hrdinové Hřib, Kolář, Novotnej, Vystrčil...

Eurabia.cz

NOVINKA: AMERICKÉ VÁLKY - FAKTA A REALITAŘídí vedení EU agenti turecké tajné služby MIT?

FreeGlobe.cz

Italská mafie vyměkla. Bere i homosexuály a syn jednoho z šéfů je...Kolik zatím stála válka proti terorismu peněz i životů?

Nezdravi.cz

Co je podstatou stárnutí? Je to cílená autodestrukce? Proč se to vyvinulo? Jak ho zpomalit, anti-aging? Tímto si můžete prodloužit životVeganka tvrdí, vejce jsou pro vaše zdraví horší než kouření. Takto to prý zjistila

eOdborar.cz

Mýtus malé produktivity Čechů aneb jak český otrok dře na německý blahobytMajdan na Ukrajině slaví úspěch, už z ni uteklo 13 milionu lidí a porodnost klesla o 40%

ParlamentniListy.cz

Ven z EU! velí Okamura. Slova Leyenové o migrantech a penězích ho vytočilaZkušený doktor: Ten virus musel někdo připravit, pak to uniklo. Šmucler je žvanil, Babišovi chtějí přišít, co není jeho vina
Články autora
Průzkum
Měla by Česká republika vystoupit z EU?
Hlasovat můžete kliknutím na odpověď
Doporučujeme
PLATFORMA PRO ZACHOVÁNÍ EVROPSKÝCH HODNOT

Byli jsme i před unií, budeme i po ní. Boj za samostatnost našeho státu bude probíhat i po Lisabonu

dixienet.org

Rádio Dixie

Václav Klaus

Mladá pravice

D.O.S.T.

Pat Buchanan

Ron Paul

Eretz.cz - zpravodajství z Izraele

Československo 2008 tour
Přihlášení uživatele
Jméno:
Heslo:

RSS feed Zasílání upozornění