Jakl: S panem prezidentem se hádáme úplně běžně

Autor: odjinud | Publikováno: 31.12.2009 | Rubrika: Rozhovory
jakl2

Tajemník Václava Klause a hudebník Ladislav Jakl se v online rozhovoru se čtenáři serveru Českénoviny.cz při odhalování obou svých osobních rovin - profesní i zájmové - nevyhýbal ani nepříjemným otázkám.

 

Lada to uhodne.: Standardni otazka: vysazeni na 1 mesic na opusteny ostrov, s sebou mozne pouze 1 cd a 1 hektolitr piva (vody dostatek, zizen neresime, chlazeni piva mame). Co by to bylo?
Odpověď: Dobrý den, zdravím všechny čtenáře a těším se na vaše otázky. Pokud bych měl na tom ostrově na čem CD přehrát a čím pivo točit, bylo by to CD Physicall Graffiti od Led Zeppelin a pivo ovesný bock 16 z Pivovarského domu.

 

Tomáš Lachman: Máme některé společné přátele, za to, co bylo si Vás vážím, ale nechápu, čím Vás ten Euroseptik tak zhypnotizoval. Jste tam na tom hradě jak nějaká sekta, včetně pana Hájka, který se nevyvinul z opice? Máte v plánu si ještě někdy protřít oči?
Odpověď: Slovo sekta opakujete od těch hloupějších novinářů, kteří nedovedou pochopit, že může mít někdo sám od sebe názor, který se jim nelíbí. Nikdo mě nehypnotizuje, své názory mám opřené hluboko sám v sobě. Měl jsem je před Euroskeptikem, budu je mít i po něm.

 

Michal Krob: Je pravda, že bydlíte přímo na Hradě a jestli ano, dostal jste se tam až po nástupu do své funkce?
Odpověď: Těsně vedle Hradu. Je to služební byt.

 

Hanzlik: Integrita je vazba na minulost , rizeni statu bylo kdysi reseni nabozenskeho konfliktu vyberu desatku a lhani, prvni republika byla produkt intelectualni upstart vrstvy, druha republika urednicka, 3 republika ktera nebyla vlastne nasi identity,- 4 republika Popu a bigbeatu se zvrtla do ucetnickeho vyprodeje pausal do Evropy. Take Vy a Kalus neprimo representujete neco co nema VLASTNI koreny , jakous doughnut nadstavbu- ?mate odvahu a vzdelani rict tem co Na ten Vas uspech nemaji a jsou zavisli pravdu , ze zivot a stat je neco jineho nez dnesni blamaze a hovadiny. Co? Nu je krize to znamena ze to co bylo vcera OK,to sametove vitezstvi se musi platit produkty a spolecenskymi idealy z kterych zpronevery se tam v representaci jeden druhemu vinite. Mimochodem nechte s e vostrihat a umejt Predstirat ze ste pankac mne neni treba , vypadate na fotce pricmrdlej jak sklepni fetak . A to neni dobre jako priklad pro skolni mladez
Odpověď: Z téhle otázky jsem trochu zmatený. Ale mohu vás ujistit, že váš problém s mými vlasy už hodně rázně řeší čas a gravitace.

 

Daniel: Pane Jakle, jak vidíte budoucnost naší země po podpisu LS? Myslíte, že nás v dohledné době čeká další totalita, která bude horší než ta komunistická? Máte o tom nějakou reálnou představu?
Odpověď: Přišli jsme o velký kus politické svobody. Možnost ovlivnit poměry, ve kterých žijeme, se dramaticky sníží. Dějiny ale nekončí, pořád je za co bojovat.

 

kraitl v.v.: Vaše názory jsou z ranku muzikanta dechovky a ne rockera.
Odpověď: Váš názor chápu. Chcete mít svět pěkně srovnaný podle své představy. Například všichni rockeři musí mít přesně takové názory, jaké vy rockerům dovolíte.

 

František Novák: Vážený pane tajemníku! Jsem již v důchodu, ale stále se zajímám o to, co se v té naší zemi děje. Není mi její osud lhostejný! Velmi si vážím našeho pana presidenta. Mrzí mě ale, že se v poslední době odvrací od nás, prostých a slušných lidí. Vždy totiž patřil mezi hlavní zastánce regulovaného nájemného. Říkal, že jeho maminka by na vyděračské tržní nájemné neměla. A měl pravdu! Majitelé domů už nevědí, co by za nájemné chtěli. A stát je v tom ještě podporuje! Spoléhal jsem proto na pana Klause, který vždy vystupoval za zachování regulace nájemného. Jenomže on zradil své principy a proti zvyšování nájemného nevystoupil! A dokonce ten zákon podepsal!!! Znamená to, že hodil nás, slušné a poctivé lidi přes palubu? Kde jsou jeho zásady? Nevíte, jaké jsou pohnutky pana Klause, k tomuto asociálnímu kroku? Pan Křeček se nás zastává pořád, ale pan Klaus nás zradil?!?
Odpověď: Václav Klaus vás nájemníky zradit nikdy nemohl. Vždy mu bylo jasné, že nespravedlivá regulace nájemného musí skončit. Je nespravedlivá jak vůči majitelům domů, tak vůči těm, co za minulého režimu žádný dekret ke zvýhodněnému bydlení nedostali. Jediné, co Václav Klaus v polovině 90. let tvrdil, že deregulace by měla být postupná. A to se také děje, k žádnému jednorázovému skoku nedochází.

 

Xandros: Pane Jakle, to je ale smůla, že už si čeští politici a jejich kámoši nebudou moci rozkrádat a plundrovat zemi tak efektivně, jako dosud, co? Díky EU, než se poklonkovat primitivní úřednické a politické spodině, co nám tu vládne (včetně Hradu), tak to radši nechat si všechno diktovat z EU.
Odpověď: Máte hloupé iluze o tom, že bruselští andělé jsou lepší než pražští čerti. Kvůli korupci nedávno padla celá Evropská komise. Bruselské prostředí daleko mimo veřejnou kontrolu a u zdroje obrovských přesunů peněz je tím nejvhodnějším prostředím k rozkrádání.

 

wandas: Je nějaký důvod, proč si tu vaší knížku koupit?
Odpověď: Dozvíte se něco o mých názorech a o padesáti letech mého života. Je jasné, že jako důvod ke koupi to bude dostačující jen pro některé lidi. Tak už to u knih bývá.

 

Dr. Patrik Kutílek: Dobrý den, prosím jak je možné, že se na tak vysoké státní funkce dostávají, až na pár výjimek, nekvalifikovaní nebo méně kvalifikovaní lidé jako jste např. vy, a mohli hovořit do všeho co se jim zamane, ačkoliv nemají v daných odbornostech odpovídající vzdělání/kvalifikaci a nepatří ke špičkám odborníků ČR? děkuji za odpověď.
Odpověď: Jakou myslíte, že by měl mít kvalifikaci tajemník prezidenta republiky? Já neznám žádnou vysokou tajemnickou školu. Jsem absolventem Karlovy univerzity, ale mého šéfa určitě víc zajímají schopnosti, než diplomy.

 

Skutecny pravicak: Dobry den. Vaclav Klaus vyznamenal byvalou clenku KSC i soucasnou levicovou extremistku Andelu Dvorakovou - to Vam nevadi?
Odpověď: Nemyslím, že paní Anděla Dvořáková je extrémistka. To by si ji Svaz bojovníků za svobodu do svého čela nezvolil.

 

Skutecny pravicak: Nemel Vaclav Klaus vice bojovat za radar USA v Brdech?
Odpověď: Neměl. Jemu vždy šlo v této věci více o demonstraci spojenectví s USA než o vlastní vojenský smysl tohoto zařízení. A když nyní sami Američané toto zařízení nechtějí, tak jim ho přeci nebudeme vnucovat.

 

Skutecny pravicak: Vadi Vam neco na prez. Vaclavu Klausovi?
Odpověď: Že mě každou chvíli přepadne v mé pracovně a dá mi jinou práci, než kterou zrovna dělám.

 

Skutecny pravicak: Co si myslite o Klausove prihlasce do KSC, ktera je na webu humintel.com?
Odpověď: Že to je pěkná kravina.

 

Skutecny pravicak: Co si myslite o nazoru, ze Vaclav Klaus je karikaturou ceske pravice?
Odpověď: Že tento názor je sám svou karikaturou.

 

Skutecny pravicak: Co je podle Vas nejvetsi chybou Vaclava Klause?
Odpověď: O jedné obr chybě nevím. Vím o mnoha malých, jaké má každý člověk.

 

Skutecny pravicak: Kterou stranu budete volit? SSO?
Odpověď: Ano.

 

Skutecny pravicak: Nemel by cesky prezidente misto boje s EU a s ekologisty bojovat s islamskymi teroristy, komunisty, sovinisty vuci Nemcum, panslovanstvi a byt proti antiamerikanismu a podporovat NATO a USA?
Odpověď: Současná ekologická EU je současně ostře antiamerická. Tento boj se tedy nevylučuje, naopak.

 

Skutecny pravicak: Mam dojem, ze jste vystoupil v dokumentu Kde jsi byl kdyz hrmelo, jestli se nemylim. Jak vzpominate na tento dokument, na jeho nataceni, na Vasi roli v nem?
Odpověď: Ano. Popisoval jsem své zážitky z demonstrace 17. 11. 1989. Především z chvíle, kdy se proud lidí u Železničního mostu dělil na směr "nábřeží" a směr "Vyšehradská".

 

Skutecny pravicak: Pry jste velmi proamericky, coz je dobre, tak to poradte jeste V. Klausovi, chybi mu to...
Odpověď: To si vůbec nemyslím, že mu to chybí. Václav Klaus jezdí do Ameriky mnohokrát ročně, přednáší tam, publikuje, je účastníkem tamní odborné i veřejné diskuse jako žádný jiný český a možná evropský politik.

 

Skutecny pravicak: Neni Klaus prezidentem pro maleho ceskeho cloveka?
Odpověď: Český člověk není malý.

 

Skutecny pravicak: Jak reagoval prezident V. Klaus na tvrzeni E. Holubove o jeho homosexualite a jak vy?
Odpověď: On nijak, já ve svém blogu na iDnes.

 

Martina: Je pravda, že máte údajně dvojníka, jak v LN tvrdil pan MUDr. J.Hnízdil? Existuje jakýsi Borderline Jakl? Náhodou jsem četl člnek v Právu, kde paní redaktorka Mitrofanová reprodukovala, kterak se prý chováte na jevišti jako utržený ze řetězu. Prý řvete na dámy "ukažte kozy a ochlupení". Tak jak je s Vámi, pane Jakle?
Odpověď: Ano, existuje podvodník, který píše některým lidem z adresy jakl@volny.cz a současně mně z různých adres, kde se vydává za jiné lidi, např. Tomáše Halíka. Paní Mitrofanová na mém koncertě, pokud vím, nebyla. Cituje z mého textu pro kapelu Folimanka Blues z našeho webu www.folimankablues.cz. Zrovna tato píseň se jmenuje Fanynky a je to taková sranda ze siláckých "rockerů", kteří ze sebe dělají chlapy, co na každém koncertě skolí zástupy dívek.

 

Otto Klímek: Po vašem "sportovním" komentáři mám dojem že (tak jako váš šéf) rozumíte skutečně všemu . Mohl by jste v této souvislosti zeptak jaké výhody by jste viděl v použití symbolické konstanty místo literální v jazyku C# ? Děkuji za odpověď .
Odpověď: Rozhodně nerozumím všemu a nikdy v životě jsem si na to nehrál. O češtině toho ale vím dost na to, abych věděl, že "by jste" je hrubá chyba. Správně musíte psát "byste".

 

Mila B.: Jak by podle vašeho gusta měla vypadat politická strana? Průhledné financování, nebo neprůhledné, jako třeba praktikoval Klaus u ODS? Jaké by měly být její cíle v každodenní politice? Výše daní, reforma důchodů, poplatky u lékaře, nájemné... Děkuji za odpovědi.
Odpověď: Václav Klaus rozhodně nepraktikoval neprůhledné financování. Každá politická strana má desítky a stovky různých pochybných zdrojů, jemu se pořád dokola vyčítá jeden jediný. Strana podle mého gusta přeje svobodě každého člověka a nesnaží se mu násilím vnutit pod nos dobro podle své představy a za jeho peníze.

 

Cibulenka: Václa Klaus prý není podle vás spojen s žádnou zájmovou skupinou... To je dobrý vtip!!! Rusko a KGB, kterejm jde furt a hodně viditelně na ruku, nejsou zájmový skupiny :-D
Odpověď: Václav Klaus v žádném ohledu nejde na ruku Rusku ani žádné jiné cizí moci. Plky o KGB jsou nedůstojné dospělých lidí.

 

Souchal Václav: Jak se vy díváte na neprůhledné a korupční kauzy, kterými se současná politika jen hemží - například Bémova Praha (Opencard, prodej Nádraží Střed, Výstaviště a další a další podrazy) - je to podle vás ideální pravicová politika?
Odpověď: Podrobnosti o těchto kauzách neznám.V každém případě pravicová ale i levicová politika nemá být spojena s nahráváním úzkým zájmovým skupinám.

 

Frantavrana: Kdo je u vás slušným a poctivým členem ODS? Abych si udělal obrázek. Prosím, jmenujte je konkrétně. Podle mě v ODS slušný a poctivý člověk není, když jsem viděl ty mafiány na sjezdu...
Odpověď: To se pletete. Mohl bych jich jmenovat mnoho, ale nechci nikoho urazit ani z něj udělat terč. Jen tito lidé nejsou v současné ODS moc slyšet. Třeba se ještě ozvou.

 

Senátor Kalbáč: Kolik piv a kořky za mejdan vypijete? Chystáte se někdy vyrazit do Ameriky a hrát tam po klubech a špeluňkách? Chodíte se zbytkáčem i do práce? Co na to Lívie?
Odpověď: Kořalku moc nepiju. Piva podle toho, co mě čeká druhý den.Do Ameriky se chystám příští rok. Ale spíš pít pivo, než hrát.

 

Pravicovyvolic: Měla by bejt u zdravotnictví vyšší spoluúčast například když je někdo tlustej, kouří a chlastá, nebo se vyseká na kole a nemá helmu a vážně si zraní hlavu, nebo se vybourá v autě a nemá pásy a pak je zranění mnohem větší, než kdyby pásy měl? Tohle rovnostářství mě vadí. A poplatky u doktora jsou taky supr. proč mám platit léčení nějakýho magora, kterej žije vyloženě nezdravě a na rady doktorů kašle a pak se domáhá lékařský péče zadarmo. Co vy na to, jako pravičák?
Odpověď: Ať si pojišťovna uzavře se svými klienty smlouvu podle svého uvážení. Je to její zájem.

 

Honza Nedvěd: Ahoj Láďo, mám pár novejch písniček, co bys říkal tomu natočit spolu desku? Já tlustej, ty hubenej, holky by po nás letěly. Přihlásili bychom se na Portu a určitě bychom vyhráli. Taky bychom mohli založit osadu a na totem vyřezat Václava Klause, je nejchytřejší na světě. Já mám pocit, že je hrozně málo lásky mezi lidma... Vyrostlo mi na Medníku pár dobrejch kytek, tak můžeme někdy u stánků dát pár tahů z trávy...
Odpověď: Přemíra lásky, pozitivní energie, takové té vřelé člověčiny, to v člověku může vyvolat chuť stát se masovým vrahem.

 

Agent s teplou vodou: Věříte na spiknutí tajných služeb? 17.11., 11.9. a tak dále?
Odpověď: Nevěřím. Ale také nevěřím, že se na těchto událostech nezkoušely různé služby přiživit.

 

Marek Stracený: :-)
Odpověď: :-)

 

Vachon: Co říkáte na to, že se Strana Svobodných Občanů úplně vytratila ze zájmu médií a už pár měsíců o ní není slyšet? Podle mě je chybou strany a její mediální politiky, že se voliči neprezentuje.
Odpověď: Ta strana dělá, co může. Na podzim jsem viděl několik jejich velkých veřejných akcí. Naše prohavlovská média o tom ale ani nepípnou. Což neznamená, že se ta strana nemá snažit víc.

 

Green Piece: Co klima? Otepluje se globálně?
Odpověď: Na to neexistuje mezi vědci shoda. Časové řady jsou příliš krátké a měření pokrývá příliš malou část planety. Klima se měnilo vždy, nemyslím ale, že jsme tyto změny schopni v řádu let či desítek let vůbec naměřit. Tanec kolem globálního oteplování je ale velký byznys, který si ti, co z něj tyjí, nenechají vzít.

 

Laďka: Pane Jakle, co vás baví na politice? Nemíváte pocit, že je to vlastně zbytečná práce a že někde v továrně byste byl užitečnější?
Odpověď: Na práci v továrně nejsem dost šikovný. To už jsem si ověřil. Užitečný si připadám ve své současné práci, jinak bych ji nedělal.Nedělám to kvůli tomu, že by mě to extra bavilo, na bavení mám muziku. Dělám to právě kvůli pocitu užitečnosti. Ostatně, můžete si o tom přečíst v mé nové knize Rocker na Hradě.

 

Starosta male obce: Nechapu, co ma poradce jako vy na praci, muzete mi objasnit, jak to vypada?
Odpověď: Jsem ředitelem Politického odboru Kanceláře prezidenta republiky. Pod něj spadá Oddělení pro styk s veřejností, které vyřizuje ročně tisíce nejrůznějších podání, žádostí a stížností od občanů. Také pod něj spadá oddělení expertů, kteří např. analyzují jednotlivé zákony, připravují stanoviska k různým tématům a doporučují různé politické kroky.Je toho docela dost. V práci se rozhodně nenudím.

 

Nikolas: Co máte v plánu, až Klausovi skončí mandát?
Odpověď: Já takhle svůj život neplánuji. Budu pořád říkat, dělat, psát to, co považuji za správné.

 

Kp: Jak řešíte situaci, kdy se s prezidentem neshodujete? Pokud tedy jeho stanovisko tzv. "komunikujete" vůči novinářům nebo veřejnosti. Přidáte si tam "to svoje"?
Odpověď: S panem prezidentem se já i další nejbližší spolupracovníci hádáme úplně běžně na každé poradě. Nikdo z nás si v tom nemusí dělat žádné zábrany.

 

Jakub Roth: Slyšel jsem ve spojitosti s vámi o akci Rockový účet. Můžete vysvětlit o co jde?
Odpověď: Aha. Pozítří, tedy ve čtvrtek, mi bude 50. Pořádám při téhle příležitosti koncert svých kapel Etal a Folimanka Blues a dalších přátel mezi muzikanty. Také tam představím svou knihu Rocker na Hradě. Bude to od 19.30 v kulturním domě Vzlet, Holandská 1, Vršovice. Bude tam taky unikátní výběr skvělých piv. Akce je otevřená, vstupné dobrovolné. Přijďte klidně taky, pobavíte se.

 

Erika: Tak ještě napište, něco pěkného třeba o Vánocích, jak je slavíte a co budete večeřet, ať je tu taky nějaká atmosféra...
Odpověď: Asi jako každý. Budu se svými blízkými, budu mít kapra s bramborovým salátem. A protože tentokrát vychází Štědrý den na čtvrtek, což je den, kdy pravidelně chodím do své hospody, musím stihnout i ji. A chystám se tam přinést polévku bouillabaisu, kterou se pokusím jako v minulých letech uvařit.

 

jirka: Kolik máte čtenářů na svém blogu?
Odpověď: Mám blogy dva. Jeden na www.svetpiva.cz. Tam tak stovky. A druhý na iDnes, tam tisíce.

 

Ostrawak: Víte vůbec v tý praze, jak moc pražáčky nenávídí lidi Ostravě? Víte vubec proč?
Odpověď: Do Ostravy a okolí docela často jezdím, už jsem tam mockrát hrál, a tenhle pocit jsem nikdy neměl. Závistiví burani žijí stejně tak v Ostravě, v Jižních Čechách nebo třeba na Vinohradech. Děkuji všem za milé otázky a přeji krásný zbytek adventu.

http://magazin.ceskenoviny.cz/zpravy/jakl-s-panem-prezidentem-se-hadame-uplne-bezne/412110

 

Jakl: Rocker na hradě - ilustrační foto

3225 čtenářů | 
HodnoceníHodnoceníHodnoceníHodnoceníHodnocení
Tisknout článek Poslat článek e-mailem
Vaše hodnocení: 

Zde můžete nastavit své hodnoceníPodpořte nás
Čtěte také

euPortal.cz

Strašné. 88letý Rolf je ve Švédsku bezdomovcem, ač migranti dostanou všechno zdarma. Podívejte se Jeden muž blízký papeži – a tolik zlaArabština je hlavním jazykem v některých švédských školkáchPomozte nám, prosím, bez Vás to nedáme. Byla by škoda, kdybychom po 15 letech existence museli skončitVystoupení z Evropské unie je výhodné. Zde máte fakta

euServer.cz

Čeho všeho se chvilkaři budou muset ještě dopustit, než na ně padne zákon?Levice opustila pracující třídu a přeběhla k migrantům, k LGBT a posedlostí Gretou, hořekují švédští komunisté

ePortal.cz

V případě, že by se nepodařilo déle sehnat více peněz, činnost Eportalu bude ukončenaNulová tolerance pro vydírání ekoteroristů. U mne je tolerance vůči těmto šílencům na bodě nula. Ustupovat jim znamená jejich trestné činy legitimizovat

Eurabia.cz

Imigrantská mafie si udělala z Británie harémProč Babiš neposlal armádu na ilegální imigranty, ale posílá jí na Čechy? A budou do nás střílet?

FreeGlobe.cz

Italská mafie vyměkla. Bere i homosexuály a syn jednoho z šéfů je...Kolik zatím stála válka proti terorismu peněz i životů?

Nezdravi.cz

Co je podstatou stárnutí? Je to cílená autodestrukce? Proč se to vyvinulo? Jak ho zpomalit, anti-aging? Tímto si můžete prodloužit životVeganka tvrdí, vejce jsou pro vaše zdraví horší než kouření. Takto to prý zjistila

eOdborar.cz

Výsledek snahy EU zničit průmysl slaví úspěch. V českých firmách začalo masové propouštěníŠvédští policisté neumí číst a psát. Výsledek inkluze a úpadku vzdělání ....

ParlamentniListy.cz

V kanceláři ombudsmana to pořádně vře. Šimůnková veřejně sestřelila Křečka. A toto následovaloGenerál Šedivý varuje: Nedáváme dvě procenta HDP na obranu jako jiné státy NATO. Takže pokud bude naše země napadena...
Články autora
Doporučujeme
PLATFORMA PRO ZACHOVÁNÍ EVROPSKÝCH HODNOT

Byli jsme i před unií, budeme i po ní. Boj za samostatnost našeho státu bude probíhat i po Lisabonu

dixienet.org

Rádio Dixie

Václav Klaus

Mladá pravice

D.O.S.T.

Pat Buchanan

Ron Paul

Eretz.cz - zpravodajství z Izraele

Československo 2008 tour
Přihlášení uživatele
Jméno:
Heslo:

RSS feed Zasílání upozornění