"Zelená mafie" a šéf Mezivládního panelu pro změny klimatu při OSN

Autor: František Matějka | Publikováno: 20.1.2010 | Rubrika: Zamyšlení
Globe

Rádžendra Pačaurí (Rajendra Pachauri) je často prezentován jako vědec. Jenže tento ekonom nemá v klimatologii pražádnou kvalifikaci a v soukromí bohatne mimo jiné na i prodeji emisních povolenek a ropě.

BBC jej jednou dokonce popsala jako „špičkového světového klimatologa“. Přesto je to bývalý drážní inženýr s doktorátem z ekonomie. A právě ekonomie je zdrojem jeho příjmů a „boj o klima a záchranu světa“ jen prostředkem k ještě větším osobním ziskům. Mysleli jste si, že aféra Climategate je závažné téma? Omyl. Únik dokumentů z počítačů špiček tohoto mezivládního panelu je jen procházkou růžovým sadem, nevinnou hrou, která má za úkol odvést pozornost od skutečného Rádžendra Pačaurího. Pačaurí po celém světě vybudoval neskutečně rozsáhlé portfolio obchodních aktivit a vlivů, s vazbami na mnoho skupin investujících miliardy dolarů do dalších organizací, jež jsou závislé na politice doporučované právě Mezivládním panelem pro změny klimatu při OSN (IPCC). Pod závojem ušlechtilých řečí o blahu Země a odvrácení klimatických katastrof ukrývají on a jeho ekologisté promyšlené obchodní taktiky a obchody placené mimo jiné i z kapes daňových poplatníků po celém světě. Do těchto skupin patří banky, ropné a energetické společnosti a investiční fondy – všechny aktivně zapojené do obchodu s emisními povolenkami a trvale udržitelnými zdroji.

Předkládám namátkou jeho angažmá v různých společnostech, které profitují na podle mě účelově vyvolané histerii kolem globálního oteplování:

1) Kolébkou Pačaurího moci je firma Tata Energy Research Institute se sídlem v Dillí. Jejím ředitelem se stal v roce 1981 a generálním ředitelem roku 2001. Institut TERI, dnes přejmenovaný na The Energy Research Institute, byl založen v roce 1974 největším indickým soukromě vlastněným obchodním impériem Tata Group, jenž se pyšní opravdu širokou paletou zájmů: přes ocel, automobily a energii k chemikáliím, telekomunikacím i pojišťovnictví. V současnosti je v Británii tato skupina známa jako vlastník značek Jaguar, Land Rover, Tetley Tea a Corus, největší britské ocelárenské společnosti.

2) Do roku 2003 byl ředitelem Indian Oil Ltd. (OIL), největšího indického soukromého podniku, a do roku 2009 zastával pozici ředitele Národního podniku pro výrobu tepelné energie (National Thermal Power Generating Corporation), největšího národního výrobce elektřiny.

3) Roku 2005 založil GloriOil, firmu se sídlem v Texasu, která se specializuje na technologii umožňující z ropných polí, které už jinak dosluhují, vyextrahovat poslední zbývající rezervy.

4) Jakmile se roku 1997 Pačaurí stal místopředsedou IPCC, TERI obrovskou měrou rozšířila pole své působnosti a institut se začal zajímat také o obnovitelné neboli trvalé technologie. V těchto oblastech jsou zároveň angažované rozličné divize Tata Group – například se chystá investovat 1,5 miliardy dolarů (28 miliard korun) do projektu rozlehlých farem větrných elektráren.

5) TERI Europe, s centrálou v Londýně, v níž Pačaurí figuruje jako člen správní rady (společně se Sirem Johnem Houghtonem, jedním z klíčových hráčů raného období IPCC a bývalým šéfem britského Met Office, instituce věnující se předpovědím počasí a změn klimatu…), v současnosti dělá na projektu bioenergie (biomasa, biopaliva, bioplyn, bionafta…). Projektu, který je financován Evropskou unií.

6) Pačaurí figuruje jako prezident neziskové organizace se sídlem na Pennsylvania Avenue, napůl cesty mezi Bílým domem a Capitolem – tato skupina se bez jakéhokoli studu hlásí k tomu, že se věnuje lobbingu a že jejím cílem je „přimět výkonné představitele v Severní Americe k větší všímavosti vůči koncernům v rozvojových zemích, koncernům věnujících se energii a životnímu prostředí.“

7) Pačaurí sedí v dozorčí radě Chicago Climate Exchange, Chicagské klimatické burzy, největší a nejlukrativnější burzy na světě zabývající se obchodem s uhlíkem, které při zakládaní uhlíkové burzy v Indii asistovala firma TERI.

8) Jakmile byl tento člověk dosazen do funkce šéfa Mezivládního panelu pro změny klimatu, získal v zápětí také funkci v dozorčí radě firmy Siderian se sídlem v San Franciscu, což je investiční firma poskytující rizikový kapitál (venture capital) a specializující se na „trvale udržitelné technologie“. Ta od něj očekávala, že opatří kapitál pro „přístup, postavení a průmyslový vliv na té nejvyšší úrovni“.

9) V roce 2008 byl jmenován do funkce poradce pro obnovitelnou a trvale udržitelnou energii banky Credit Suisse a Rockefeller Foundation (Rockefellerovy nadace). Stal se rovněž členem rady islandské banky Glitnir, když založila svůj Fond pro obnovitelnou budoucnost s cílem zvýšit krytí na 4 miliardy liber (takřka 120 miliard korun). Stal se předsedou Indočínského fondu pro trvale udržitelnou infrastrukturu (Sustainable Instrastructure Fund), jehož výkonný ředitel byl podle médií přesvědčený, že by díky kontaktům Pačaurího mohl jejich kapitál brzy vzrůst na 100 miliard liber (takřka 3 biliony korun).

10) V tomtéž roce se stal ředitelem International Risk Governance Council (Mezinárodní rady pro správu rizik) – zřízené společnostmi EDF a E.On, dvěma největšími evropskými výrobci elektrické energie –, kde jeho úkolem byla propagace „bioenergie“. Letos se Pačaurí přidal k newyorskému investičnímu fondu Pegasus coby „poradce pro strategické otázky“ a byl dosazen do křesla předsedy dozorčí rady Asian Development Bank(Asijské rozvojové banky), která zásadně podporuje obchodování CDM (obchodování založené na mechanismu čistého rozvoje) a jejíž výkonný ředitel varoval, že neuzavření dohody v Kodani povede ke kolapsu uhlíkového trhu... (!)


Vážení čtenáři, seznam jeho aktivit, které pomalu vycházejí na světlo, je ještě delší. Při brouzdání netem je v souhrnu najdete na serveru Sunday Telegraph.


AlGore_Pacauri.PNGDovolil jsem si uvést jen část z toho všeho (v překladu autora pana Oldřicha Klimánka, kterému děkuji) a zároveň vyslovuji své nejhlubší přesvědčení, že problém Globálního oteplování je jedním z největších podvodů v dějinách lidstva a je ukázkovým příkladem klasických metod límečkové mafie ve spolupráci s politickou elitou.

Jsem velmi zvědav, jak budou tyto nové informace komentovat ti z Vás, kteří zde pod kritickými články k histerii kolem globálního oteplování tak usilovně bojujete za Kodaň, ekologisty a lidi jako jsou Al Gore a Rádžendra Pačaurí. Velmi by mě zajímalo, jak se k těmto informacím staví Bursík, Liška, Dusík a další členové skupiny, která reprezentovala naši vlast v Kodani a přitakává v době hospodářské krize potřebě vzít naše peníze a věnovat je na boj za neoteplení Země o více než dva stupně Celsia... :-(

2876 čtenářů | 
HodnoceníHodnoceníHodnoceníHodnoceníHodnocení
Tisknout článek Poslat článek e-mailem
Vaše hodnocení: 

Zde můžete nastavit své hodnoceníPodpořte nás
Čtěte také

euPortal.cz

Viktor Orbán prohlásil, že středoevropské národy by se měly semknout, aby zachovaly své křesťanské kořeny v době, kdy západní Evropa experimentuje s homosexualismem, přistěhovalectvím a ateismemDalší buzerace z Bruselu...‚Bílé privilegium‘? Bílé děti z pracující třídy jsou v britském školském systému nejznevýhodněnější, jelikož systém upřednostňuje menšinyPodpořte prosím EUportal.czDnes je snadné prohlásiti se v souladu s vlastními pocity za osobu opačného pohlaví, případně některého z dalších 57 neopačných pohlaví. I my můžeme respektovat, že se pan Vystrčil cítí být Taiwancem...

euServer.cz

Nepodmíněný příjem? – Cesta do pekelÚtok na Navalného nebo na naši první signální soustavu?

ePortal.cz

Pomozte nám, prosímPovinná solidarita: Necháme se raději podplatit - nebo donutit? Orwellův newspeak. Bude EU kšeftovat s "bílým" masem?

Eurabia.cz

Lyon : Řeznictví s vepřovým napadli imigranti plynemDžihádisté najatí Ázerbajdžánem se prý vzbouřili...

FreeGlobe.cz

Italská mafie vyměkla. Bere i homosexuály a syn jednoho z šéfů je...Kolik zatím stála válka proti terorismu peněz i životů?

Nezdravi.cz

Co je podstatou stárnutí? Je to cílená autodestrukce? Proč se to vyvinulo? Jak ho zpomalit, anti-aging? Tímto si můžete prodloužit životVeganka tvrdí, vejce jsou pro vaše zdraví horší než kouření. Takto to prý zjistila

eOdborar.cz

Miláček Západu Navalný je lhář a skončil v exekuci za své lži ...Mýtus malé produktivity Čechů aneb jak český otrok dře na německý blahobyt

ParlamentniListy.cz

Dost lidí může zbytečně zemřít! Kandidát na hejtmana a lékař se zkušenostmi s pacienty na ventilátorech nemá dobré zprávy k nákazeMohla být na místě Prymuly. Vakcína proti covidu? Odpověď na útoky
Články autora
Průzkum
Měla by Česká republika vystoupit z EU?
Hlasovat můžete kliknutím na odpověď
Doporučujeme
PLATFORMA PRO ZACHOVÁNÍ EVROPSKÝCH HODNOT

Byli jsme i před unií, budeme i po ní. Boj za samostatnost našeho státu bude probíhat i po Lisabonu

dixienet.org

Rádio Dixie

Václav Klaus

Mladá pravice

D.O.S.T.

Pat Buchanan

Ron Paul

Eretz.cz - zpravodajství z Izraele

Československo 2008 tour
Přihlášení uživatele
Jméno:
Heslo:

RSS feed Zasílání upozornění