Van Rompuyi, nejste mým prezidentem

Autor: Adam B. Bartoš | Publikováno: 2.2.2010 | Rubrika: Zamyšlení
rompuy

Člověk, jehož nominace a následné jmenování do funkce všechny zaskočilo. Člověk, kterého z politické bezvýznamnosti učinila jedničkou Unie až tolik vzývaná Lisabonská smlouva.
 

Rozčarování nad panem Nulou, jak ho už některá média počastovala, pomalu utichl a Herman Van Rompuy se zvolna ujímá své funkce. A třebaže jde o nenápadného, nevýrazného a podle některých nerozhodného politika, do výkonu štědře placeného evropského arciouředníka se pustil s nebývalou chutí.

Stihl navštívit už všechny členské země, třebaže oficiálně do úřadu nastoupil až počátkem ledna. Při svém proslovu v Evropském parlamentu vyděsit ostatky svobodymilovných poslanců výhružnými zmínkami o novém světovém řádu. A na supertajném setkání elitní skupiny Bilderberg pár dní před svojí instalací horovat pro nové celoevropské daně zahalené do zeleného hávu.

V Bruselu se mu už staví honosné sídlo, aby před americkým prezidentem nevypadal jako chudý příbuzný. A pro jistotu dostane plat vyšší než sám Barack Husejn Obama. Na nová místečka vznikajícího úřadu se už třese sedm tisíc byrokratů již tak přebyrokratizované Unie.

I přes svou aktivitu, kterou nám zřejmě bude čím dál více předvádět, je však jasné, že Herman Van Rompuy je především jen loutkou v rukou jiných mocných státníků, kteří skrze něj budou realizovat své cíle. Jak jinak si vysvětlit, že tolik očekáváná funkce evropského prezidenta nakonec spadla do klína bezvýznamného belgického špidly?

Šedého evropského politika totiž nikdo nevolil, nikdo si ho nevybral. Vybraly si ho pouze elity a vygenerovaly ho bruselské politické obchody. Evropských občanů se nikdo neptal.

Podobně jako tomu bylo s Lisabonskou smlouvou, Van Rompuy nám byl vnucen. Nikdo se nezajímal, zda chceme, aby nás tato figurka reprezentovala na světové scéně. Nikdo se nepídil po názoru půlmiliardy Evropanů, zda je pro ně přijatelný. Lisabonská smlouva byla členským státům EU naoktrojována a spolu s ní i komická postavička pana Neznámého.

Pane Rompuyi, nejste mým prezidentem. Nevolil jsem vás, a nevolil bych ani nikoho z vašich politických přátel, ale ani oponentů. Evropský prezident totiž uráží současné prezidenty členských zemí Unie, podobně jako Lisabonskou smlouvou vzniklý superstát EU uráží donedávna hrdé členské země a ponižuje je na obyčejné provincie.

Jak při své nedávné návštěvě Vídně poznamenal Václav Klaus, není už prezidentem nezávislého státu, ale pouze prezidentem konstitutivní části nedávno formovaného státu evropského.

A to je velmi smutné, i při vší komičnosti nového evropského papaláše.

Pro Prvnizpravy.cz
Adam B. Bartoš

 

2941 čtenářů | 
HodnoceníHodnoceníHodnoceníHodnoceníHodnocení
Tisknout článek Poslat článek e-mailem
Vaše hodnocení: 

Zde můžete nastavit své hodnoceníPodpořte nás
Čtěte také

euPortal.cz

Viktor Orbán prohlásil, že středoevropské národy by se měly semknout, aby zachovaly své křesťanské kořeny v době, kdy západní Evropa experimentuje s homosexualismem, přistěhovalectvím a ateismemDalší buzerace z Bruselu...‚Bílé privilegium‘? Bílé děti z pracující třídy jsou v britském školském systému nejznevýhodněnější, jelikož systém upřednostňuje menšinyPodpořte prosím EUportal.czDnes je snadné prohlásiti se v souladu s vlastními pocity za osobu opačného pohlaví, případně některého z dalších 57 neopačných pohlaví. I my můžeme respektovat, že se pan Vystrčil cítí být Taiwancem...

euServer.cz

Nepodmíněný příjem? – Cesta do pekelÚtok na Navalného nebo na naši první signální soustavu?

ePortal.cz

Pomozte nám, prosímPovinná solidarita: Necháme se raději podplatit - nebo donutit? Orwellův newspeak. Bude EU kšeftovat s "bílým" masem?

Eurabia.cz

Lyon: Řeznictví s vepřovým napadli imigranti plynemFrancie: Tatínek má z teroristického synka radost !

FreeGlobe.cz

Italská mafie vyměkla. Bere i homosexuály a syn jednoho z šéfů je...Kolik zatím stála válka proti terorismu peněz i životů?

Nezdravi.cz

Co je podstatou stárnutí? Je to cílená autodestrukce? Proč se to vyvinulo? Jak ho zpomalit, anti-aging? Tímto si můžete prodloužit životVeganka tvrdí, vejce jsou pro vaše zdraví horší než kouření. Takto to prý zjistila

eOdborar.cz

Miláček Západu Navalný je lhář a skončil v exekuci za své lži ...Mýtus malé produktivity Čechů aneb jak český otrok dře na německý blahobyt

ParlamentniListy.cz

Křeček: To mají mít menšiny právo napadat lidi na ulici? Nevíte, jak lidé žijí!To česká média zvorala. Musí se omlouvat. Útok na Trumpa se vymstil
Články autora
Průzkum
Měla by Česká republika vystoupit z EU?
Hlasovat můžete kliknutím na odpověď
Doporučujeme
PLATFORMA PRO ZACHOVÁNÍ EVROPSKÝCH HODNOT

Byli jsme i před unií, budeme i po ní. Boj za samostatnost našeho státu bude probíhat i po Lisabonu

dixienet.org

Rádio Dixie

Václav Klaus

Mladá pravice

D.O.S.T.

Pat Buchanan

Ron Paul

Eretz.cz - zpravodajství z Izraele

Československo 2008 tour
Přihlášení uživatele
Jméno:
Heslo:

RSS feed Zasílání upozornění