Skončeme už s humánností k hajzlům, úchylákům a vrahům ve společnosti!

Autor: František Matějka | Publikováno: 4.2.2010 | Rubrika: Zamyšlení
soud

Opakovaně zde volám po razantním zpřísnění trestů, zavedení třikrát a dost, změně přístupu k vězňům ve věznicích, nebo zavedení doživotí za vraždu. Opakovaně se zde setkávám s pro mě nepochopitelným odporem některých diskutujících. Tak tu máme další případ hodný našeho zřetele.

„Zatímco záchranáři nakládali pacienta a přístroje do zadní části vozu, z kabiny řidiče někdo ukradl GPS navigaci. „Malý pacient byl v bezvědomí a v ohrožení života," uvedl mluvčí moravskoslezských záchranářů Lukáš Humpl. Lékařka musela chlapce zaintubovat a připojit k umělé plicní ventilaci. Po poskytnutí nezbytné péče posádka dítě přenesla z domu do sanitky. Záchranáři odemkli vozidlo a plně se věnovali přípravám na převoz a práci s ohroženým pacientem. Když po několika minutách řidič otevřel dveře do kabiny, uviděl otevřené přihrádky v palubní desce a zjistil, že z vozidla někdo odcizil GPS navigaci." (více zde na idnes.cz)


Znovu se vystavuji dehonestaci mé osoby pár jedinci v diskusi. Útokům na mé pro někoho nedostatečné vzdělání (s účelovým přecházením dosavadní životní práce a osobních zkušeností z letité aktivní každodenní praxe) v oborech, o kterých píšu. Zlehčování mých přímých a jasných postojů. Dnes například u problematiky, u které jsme díky práci různých neustále něco zkoumajících „expertů“ došli tak daleko, že se k pachatelům trestné činnosti chováme lépe, než k obětím a jejich rodinám. Přesto znovu a znovu volám po naprosto zásadním přehodnocení trestního zákoníku, vězeňství a přístupu k těm, co nerespektují základní hodnoty společnosti v oblasti ochrany života, zdraví a majetku ostatních. Požaduji, hájím a budu prosazovat:

1) Trest doživotí za vraždu, aby se vrah už nikdy nemohl dostat zpět do společnosti.
2) Zavedení systému třikrát a dost za závažné trestné činy, abychom nepropouštěli delikventy. Téměř všichni se totiž dopouštějí trestné činnosti znovu a já nevidím nejmenší důvod pro to, abychom neustále zatýkali pachatele a posílali je například pošesté do vězení.
3) Doživotní umístění deviantů v ústavech. Jejich povinnou léčbu bez potřeby jejich souhlasu v případě, že za lehčí trestné činy mají možnost ambulantní léčby. V případě nedodržení podmínek ambulantní léčby platí první věta tohoto bodu.
4) Povinnou práci pro vězně ve věznicích, aby si vydělali na svůj pobyt a nemožnost předčasného propuštění v případě sebemenších kázeňských přestupků.
5) Zrychlení rozhodování soudů v trestních kauzách tak, aby trest přišel co nejdříve po spáchání trestného činu, protože odsouzení za něco až po pěti letech nemá žádoucí efekt.
6) Zařazení záchranářů a hasičů při aktivním zásahu do režimu veřejně činných osob tak, aby případné jejich napadení nebo krádeže jejich majetku při zásahu byly postihovány významně tvrději.
7) Ponechání podmínek legálního držení zbraně pro ochranu života, zdraví a majetku netrestaných a bezúhonných občanů na současné úrovni.


Opravdu toho požaduji tak moc? Jsou mé požadavky nelogické, něčím neopodstatněné a odporující základním občanským hodnotám, nebo Ústavě? Opravdu jsem pro některé takový asociál, když chci primárně chránit za každou cenu společnost, životy lidí a jejich zdraví i majetek proti hajzlům? Pokud pro některé ano, můj názor se přesto nezmění.

Stojím si za ním již mnoho let a nestalo se za tu dobu nic, co by mě opravňovalo (a jak rád bych to udělal) k jeho přehodnocení. Naopak – brutalita i delikvence stoupají a stále humánnější přístup k pachatelům a vězňům společnosti prokazatelně nic nepřinesl. Pardon - vlastně kromě větší spotřeby našich peněz na řadu analýz, projektů, hledání "řešení" a expertiz, abychom pak opět zatýkali a soudili vrahy za další vraždy, zloděje za další krádeže a devianty za další znásilnění našich dětí.

Děkuji, nechci. Je čas to změnit, neprohlubovat současný stav a vyzkoušet zase něco jiného.

8198 čtenářů | 
HodnoceníHodnoceníHodnoceníHodnoceníHodnocení
Tisknout článek Poslat článek e-mailem
Vaše hodnocení: 

Zde můžete nastavit své hodnoceníPodpořte nás
Čtěte také

euPortal.cz

USA vyhrožují České republiceEtiopské aerolinie otvírají nové linky z Norska do Etiopie, aby falešní uprchlíci mohli navštěvovat země, ze kterých „uprchli“Neexistuje žádný důkaz, že by Rusko zasahovalo do amerických prezidentských voleb v roce 2020, aby prosadilo opět TrumpaKriminální kauzy ČSSD. PřehledněPomozte nám, prosím, bez Vás to nedáme. Byla by škoda, kdybychom po 15 letech existence museli skončit

euServer.cz

Čeho všeho se chvilkaři budou muset ještě dopustit, než na ně padne zákon?Levice opustila pracující třídu a přeběhla k migrantům, k LGBT a posedlostí Gretou, hořekují švédští komunisté

ePortal.cz

V případě, že by se nepodařilo déle sehnat více peněz, činnost Eportalu bude ukončenaNulová tolerance pro vydírání ekoteroristů. U mne je tolerance vůči těmto šílencům na bodě nula. Ustupovat jim znamená jejich trestné činy legitimizovat

Eurabia.cz

Proč Babiš neposlal armádu na ilegální imigranty, ale posílá jí na Čechy? A budou do nás střílet?Petr Hampl doporučuje: Kniha o zklamání bývalého stoupence radikální levice

FreeGlobe.cz

Italská mafie vyměkla. Bere i homosexuály a syn jednoho z šéfů je...Kolik zatím stála válka proti terorismu peněz i životů?

Nezdravi.cz

Co je podstatou stárnutí? Je to cílená autodestrukce? Proč se to vyvinulo? Jak ho zpomalit, anti-aging? Tímto si můžete prodloužit životVeganka tvrdí, vejce jsou pro vaše zdraví horší než kouření. Takto to prý zjistila

eOdborar.cz

Výsledek snahy EU zničit průmysl slaví úspěch. V českých firmách začalo masové propouštěníŠvédští policisté neumí číst a psát. Výsledek inkluze a úpadku vzdělání ....

ParlamentniListy.cz

Pikoru vyzvali k reakci a ta přišla drtivá. Kádrujete mi ženu? A to teprve začínámeUž zítra. Pod Křečkovými okny se chystá brajgl. Milion chvilek si přizval posily
Články autora
Doporučujeme
PLATFORMA PRO ZACHOVÁNÍ EVROPSKÝCH HODNOT

Byli jsme i před unií, budeme i po ní. Boj za samostatnost našeho státu bude probíhat i po Lisabonu

dixienet.org

Rádio Dixie

Václav Klaus

Mladá pravice

D.O.S.T.

Pat Buchanan

Ron Paul

Eretz.cz - zpravodajství z Izraele

Československo 2008 tour
Přihlášení uživatele
Jméno:
Heslo:

RSS feed Zasílání upozornění