Eurosoudružka komisařka Ashtonová je nejlépe placenou političkou světa

Autor: Adam B. Bartoš | Publikováno: 16.3.2010 | Rubrika: Politika
euro-bankovky

Ministryně zahraničí EU se svým platem hravě strčí do kapsy ostatní političky světa. Bere více než Hillary Clintonová nebo Angela Merkelová. 

Na velký plat ministryně upozornil Daily Mail. Podle něho je ministryně zahraničí EU Catherine Ashtonová se svým platem 328 tisíc liber ročně na první příčce pomyslného žebříčku.

Dostala se tak před ministryni zahraničí USA Hillary Clintonovou či německou kancléřku Angelu Merkelovou.

Článek také uvádí, že pokud Ashtonová přežije pětileté funkční období, dostane "zlatý" důchod 64 tisíc liber a odchodné 464 tisíc liber.

Stephen Booth ze think-tanku Open Europe k tomu poznamenal: "Nikdo ve Velké Británii nehlasoval pro vytvoření postu ministra zahraničních věcí EU a nikdo v celé EU nikdy nehlasoval pro Catherine Ashtonovou. Je to ´lehká váha´," dodal boxerskou terminologií.

EUobserver připomněl, že si Ashtonová stěžovala tisku, že nedostatek prostředků, jako je například vlastní letadlo, ji zdržuje od práce.

Po zasedání evropských ministrů zahraničí minulý víkend, kde se diskutovalo o nové diplomatické službě EU (útvaru pro vnější činnost - EAS) se nejmenovaný španělský diplomat nechal slyšet, že by Ashtonová měla dostat vlastní letoun - požitek, který je odepřen dokonce předsedovi Evropské komise a Evropské rady.

List Telegraph mezitím uvedl, že národní vlády v čele s Británií a Francií se obávají, že Evropská komise se snaží získat kontrolu nad zahraniční službou EU, což může vést k oddálení jejího vzniku a Číně to umožní pokračovat v taktice "rozděl a panuj", kterou vůči členským zemím EU uplatňuje.

Komise EU se totiž tvrdě snaží udržet si kontrolu nad vyjednáváními EU-Čína, které se týkají obchodu, ekonomiky a klimatických změn. Členské země EU ale argumentují, že služba EAS, aby byla efetivní, musí zahrnovat i všechny tyto oblasti.

(abb)

První zprávy z politiky a byznysu

4937 čtenářů | 
HodnoceníHodnoceníHodnoceníHodnoceníHodnocení
Tisknout článek Poslat článek e-mailem
Vaše hodnocení: 

Zde můžete nastavit své hodnoceníPodpořte nás
Čtěte také

euPortal.cz

KORONAVIRUS: Domácí vězení pro Evropany... ... amnestie pro ilegální imigranty67 ilegálních migrantů se zase vylodilo na řeckém ostrově LesbosUzákoněná lež jako metoda práce EUBez Vás nepřežijeme...Německá policie při zatýkání v no-go zóně musela svést bitvu s 200 obyvateli imigrantské čtvrti

euServer.cz

Skryté záměry pomníkové válkyZdeněk Hřib by Emanueli Moravcovi udělal radost...

ePortal.cz

V případě, že by se nepodařilo déle sehnat více peněz, činnost Eportalu bude ukončenaGeorge Soros. Génius hybridní války

Eurabia.cz

Švýcarsko vypoklonkovalo karavanu Cikánů (tj. les Gitans)Proč eurohujeří a germanofilové nenávidí Zemana? Protože jasně říká: Dokážeme si vládnout sami!

FreeGlobe.cz

Italská mafie vyměkla. Bere i homosexuály a syn jednoho z šéfů je...Kolik zatím stála válka proti terorismu peněz i životů?

Nezdravi.cz

Co je podstatou stárnutí? Je to cílená autodestrukce? Proč se to vyvinulo? Jak ho zpomalit, anti-aging? Tímto si můžete prodloužit životVeganka tvrdí, vejce jsou pro vaše zdraví horší než kouření. Takto to prý zjistila

eOdborar.cz

Prezident Beneš: Nikdy nezapomeňme na to, co s námi Němci v této válce dělali a co zamýšleli s námi učinitCílem Německa je zničit Čechy a nacismus je jen jednou z etap této staleté strategie ...

ParlamentniListy.cz

Jsme ocas, budeme mlčet? 500 miliard pro EU: Silná věta Merkelové. Vážné výpočty, temný odhadPr*sárny a škůdci! Od Pirátů uniklo VIDEO. Vedení strany nebude rádo
Články autora
Doporučujeme
PLATFORMA PRO ZACHOVÁNÍ EVROPSKÝCH HODNOT

Byli jsme i před unií, budeme i po ní. Boj za samostatnost našeho státu bude probíhat i po Lisabonu

dixienet.org

Rádio Dixie

Václav Klaus

Mladá pravice

D.O.S.T.

Pat Buchanan

Ron Paul

Eretz.cz - zpravodajství z Izraele

Československo 2008 tour
Přihlášení uživatele
Jméno:
Heslo:

RSS feed Zasílání upozornění