Klaus měl pravdu: Falešný a prázdný Topolánek

Autor: Ivana Haslingerová | Publikováno: 24.3.2010 | Rubrika: Zamyšlení
Topolánek

Do redakce chodí mnoho dopisů reagujících na vulgární plácání pana Topolánka s gayskými aktivisty. Snad nejvýstižněji vystihl nálady všech pan Náhlos a proto odpovídám na jeho dopis, i když tím odpovím i mnoha dalším čtenářům. Pan Náhlos píše:

"Vážená paní Haslingerová, neměl nakonec pravdu Václav Klaus v oné proslulé SMS, v níž nazval Mirka Topolánka jakožto prázdného a falešného? Naráží na to i Miroslav Macek ve své dnešní glose http://viditelny-macek.cz/public/kapitola.phtml?kapitola=new. Jak vyšlo najevo z onoho skandálu v souvislosti s jeho nehoráznými výroky, on před homosexuály církev podbízivě pomlouval (je jasné, že tato minorita to ocenila, neboť nemají k církvi ten nejlepší vztah), i když v minulosti církvím nadbíhal, resp. jejím hodnostářům lichotil. Není to dvojjaké a falešné? WHO is Mirek Topolánek??? Neměl by mít dospělý člověk - a zvláště lídr ODS - konzistentní názor? Na Lisabonskou smlouvu, na věřící atd.? Co si myslíte o M.Topolánkovi jako člověku? Předpokládám, že jste jej měla možnost osobně poznat. Děkuji. S pozdravem Václav Náhlos."

Vážený pane Náhlosi, nejste sám, komu okamžitě po zveřejnění výroků pana Topolánka vytanula na mysli ona smutná SMS. Byla jsem tehdy na onom naprosto zbytečném a urážlivém mimořádném 13. kongresu ODS, kdy se nemohli někteří členové již dočkat odchodu Václava Klause z čela strany (byl by se totiž stejně funkce za dva měsíce vzdal kvůli kandidatruře na prezidenta). Šlo jim tehdy jen o to, aby ho pokořili. Jinak jsem si svolání tohoto kongresu nedokázala a dodnes nedokáži vyložit a od té doby věřím, že 13 je opravdu nešťasné číslo. ODS od té doby už nikdy nebyla původní ODS.

Vzpomínám, jak tehdy seděl pan profesor Klaus o přestávce za předsednickým stolem jakoby zkamenělý, sám, bez jediného slova. Cítila jsem, jak je nešťastný, a šla ho potěšit, ať není smutný, že pan Topolánek říká, že klausismus je písmo svaté ODS a že chce pokračovat v jeho intencích. Vidím dodnes před očima, jak se na mně tehdy podíval, sepjal ruce a řekl jen "Tady nejde o mě. Vy vůbec nechápete co se stalo!" a odešel do zasněžených Františkových lázní. Pak se vrátil, dal panu Topolánkovi s noblesou jemu vlastní kytici a ten opět pronesl při děkování, že klausismus je písmo svaté ODS - psali jsme o tom v článku o Kongresu. A právě ten nezapomenutelný výraz pana profesora Klause mi vytanul okamžitě na mysli, když jsem slyšela ty nesmysly, které plácal během svého svlékání pro gayský časopis pan Topolánek.

Co je nyní platné, že se někteří tehdejší protagonisté od pana Topolánka distancují, co je platné, že s ním nechtějí už být v jednom pytli. Už poničil svým vystupováním ODS natolik, že by byl zázrak, aby vyhrála volby, i kdyby z čela ODS odešel.

Přestože bych měla mít radost, že za ten 13. sjezd jsou jeho protagonisté tímto potrestáni, nemám ji. Je mi to všechno líto. Pan prezident by mohl mít zadostiučinění, ale jak znám jeho postoje, ani on nebude z toho jásat, protože pan Topolánek naservíroval vítězství socialistům na zlatém podnosu a to Václav Klaus jako člověk, který u nás nastolil kapitalismus, určitě nechce. Vybudoval stranu, která byla srovnatelná s britskou konzervativní stranou a když nyní je nucen jen tiše sledovat, jak ji ničí člověk, který se o nic nezasloužil a byl by bez ní jen zkrachovalým podnikatelem s 56 miliony dluhu někde ve Vsetíně, musí mu být strašně. Nechci, aby to vyznělo pateticky, ale to, co se stalo, je národní tragedie. Bůh ochraňuj naši zem.

A ještě bych ráda odpověděla na Vaši otázku, co si myslím o panu Topolánkovi jako o člověku. Vzpomínám na něj jako na senátora, který byl nekonvenční, chodil v tričku a dokonce často v kraťasech a byl to příjemný bodrý společník u vína. Smával se, že mu pan profesor Klaus domlouvá, aby alespoň nosil trička s límečkem, když nechce chodit v košili a tvrdil, že se nikdy nestane naškrobeným panákem.

Jenže po zvolení do čela ODS se před očima změnil. Nemám mu za zlé, že musel začít chodit v obleku, to ne, ale přímo z něj vyzařovalo dávat najevo, jakou má moc. Konečně o jeho leteckém lyžování, veleluxusních dovolených, nákupu drahého bytu, jen aby měl adresu na Hradčanech a podobných excesech se napsalo již mnohé. Kdybych měla použít zkratku, tak by zapadl do hry "Naši furianti". Máte pravdu, setkávala jsem se s ním často. V době jeho slávy na sjezdu v Pardubicích i v situaci těsně po jeho jmenování premiérem, kdy byl tak fyzicky vyčerpaný, že během rozhovoru usínal.

Stále ale působil sympaticky svou bezprostředností a veselostí a mnohé mu proto bylo odpouštěno. Dokonce i podraz paní Pavle, která ho do postu svým šarmem a inteligencí dostala. Po výrocích v gay magazínu ale vidím, že za jeho úsměvem byla jen přetvářka a faleš. Přesně jak píšete - přímo před mýma očima církevním hodnostářům lichotil a nyní pronáší nehoráznosti o církvích a uráží věřící. A tak by se dalo pokračovat v dalších věcech. Už nikdy nedokážu věřit, že to, co říká, myslí doopravdy a takový člověk bez důvěry občanů do politiky prostě nepatří. Chce-li se ODS ještě vůbec zachránit, měla by okamžitě do svého čela zvolit novou osobnost, nejlépe dámu, aby ji hulvátský pan Paroubek nemohl urážet. Asi již nevyhraje volby, ale alespoň ODS získá trochu hlasů. Topolánka volit lidi po tomto nebudou, když je pokládá za vepřo-zelo a kope je do pozadí.

www.fragmenty.cz

6135 čtenářů | 
HodnoceníHodnoceníHodnoceníHodnoceníHodnocení
Tisknout článek Poslat článek e-mailem
Vaše hodnocení: 

Zde můžete nastavit své hodnoceníPodpořte nás
Čtěte také

euPortal.cz

Česká republika je ekonomickou kolonií západní Evropy a především Německa a globalismus a globalisté vykastrovali základní funkce státu, který pro případné pandemie či jiné krize není soběstačnýTito čeští politici hájí zájmy sudeťáků...V Řecku dochází k průlomové obžalobě členů nevládních organizací, zaměřených na pašování lidí do EvropyPodpořte prosím EUportal.czDnes je snadné prohlásiti se v souladu s vlastními pocity za osobu opačného pohlaví, případně některého z dalších 57 neopačných pohlaví. I my můžeme respektovat, že se pan Vystrčil cítí být Taiwancem...

euServer.cz

Nepodmíněný příjem? – Cesta do pekelÚtok na Navalného nebo na naši první signální soustavu?

ePortal.cz

Povinná solidarita: Necháme se raději podplatit - nebo donutit? Orwellův newspeak. Bude EU kšeftovat s "bílým" masem?Pomozte nám, prosím

Eurabia.cz

Francouzský soud chrání muslimského uprchlíka, který před pár dny terorizoval PařížSoužití křesťanů a muslimů nemůže být pokojné! Orbán odmítl nový pakt Leyenové EU na relokaci imigrantů

FreeGlobe.cz

Italská mafie vyměkla. Bere i homosexuály a syn jednoho z šéfů je...Kolik zatím stála válka proti terorismu peněz i životů?

Nezdravi.cz

Co je podstatou stárnutí? Je to cílená autodestrukce? Proč se to vyvinulo? Jak ho zpomalit, anti-aging? Tímto si můžete prodloužit životVeganka tvrdí, vejce jsou pro vaše zdraví horší než kouření. Takto to prý zjistila

eOdborar.cz

Miláček Západu Navalný je lhář a skončil v exekuci za své lži ...Mýtus malé produktivity Čechů aneb jak český otrok dře na německý blahobyt

ParlamentniListy.cz

Rouškami virus nezničíme. Rektor UK Zima pro PL: O čem se příliš nemluvíNechtějí dělat! Babiš se naštval na lidi. Migrace? Jasně k Bruselu
Články autora
Průzkum
Měla by Česká republika vystoupit z EU?
Hlasovat můžete kliknutím na odpověď
Doporučujeme
PLATFORMA PRO ZACHOVÁNÍ EVROPSKÝCH HODNOT

Byli jsme i před unií, budeme i po ní. Boj za samostatnost našeho státu bude probíhat i po Lisabonu

dixienet.org

Rádio Dixie

Václav Klaus

Mladá pravice

D.O.S.T.

Pat Buchanan

Ron Paul

Eretz.cz - zpravodajství z Izraele

Československo 2008 tour
Přihlášení uživatele
Jméno:
Heslo:

RSS feed Zasílání upozornění