Agónie ODS nesmí posílit socany. Topolánka asi semelou vlastní mlýny

Autor: Dušan Streit | Publikováno: 26.3.2010 | Rubrika: Zamyšlení
newODS

ODS je na odstřel. Ne kvůli Topolánkově prostořekosti a prostoduchosti. Ta byla už dávno známa. Ale kvůli tomu, že k supům se přidaly hyeny z vlastních řad.

V minulém článku http://streit.blog.idnes.cz/c/129672/Nenechme-supa-Paroubka-hodovat-na-intelektualni-mrsine-Topolanka.html jsem argumentoval, že Topolánek nic nekorektního neřekl. Naopak se snažil naklonit homosexuály. Proto také ta kritika církví.

Jistě se jeho vyjádření nedá vykládat ani tak, že si vzal na mušku Židy. Stoprocentně to myslel tak, že ani gay, ani Žid automaticky nedeterminuje nějakou vlastnost. Myslel to vlastně superkorektně.

Dá se jistě považovat za nechutné, že do toho zavlekl svého „kamaráda“ Slamečku i současného premiéra Fischera, ale neřekl nic horšího, než že jsou to poserové. Z jiného důvodu se Fischer nemohl urazit. Bohužel na rozdíl od Slamečky zakejhal jako potrefená husa. Co si budeme povídat, přes všechny pozitivní vlastnosti pan Fischer žádný bohatýr není.

Takže Topolánek, pokud se vůbec měl omlouvat, tak pouze za svoji netaktnost a neotesanost. Ale to by se musel omlouvat permanentně. Je to jeho styl jednání, o němž všichni vědí už dlouho.

Spravedlivé je na tom pouze to, že ho dostihla přepjatá „politická korektnost“, jíž zaplevelil svou původně konzervativní stranu. To má za to, že se neohradil proti štvanici na Duška. To má za svou nezásadovost. A pravice bez zásad nemůže existovat. Havlovské kýčovité srdce k této straně nikdy nemělo patřit. A to ani nechci vzpomínat jeho kotoul vzad před podpisem „Lisabonu“.

Tohleto všechno mu většina jeho spolustraníků tolerovala. Takový Přemysl Sobotka se mohl přetrhnout se svým „měkkým ANO“. Nasadil svůj starostlivý výraz obstarožního sňatkového podvodníka a šilhal po funkci budoucího prezidenta.

Je pochopitelné, že se na intelektuální mršinu Topolánka slétají supi. Je ale tragické, že se k nim přidávají hyeny z vlastní strany. Ta měla před volbami držet pohromadě. Nemyslím si, že by se teprve teď nějaký volič ODS dozvěděl, že Topolánek je křupan.

Ale proč se divit? ODS už delší dobu dělá vše, aby odradila pravicové voliče. Bylo jen otázkou času, kdy to vyvře v plné parádě. A ona ta chvíle přišla v nejméně vhodném okamžiku.

Aby z toho neprofitoval Paroubek, je třeba nenechat se odradit a volit menší strany, které mohou zachovat zbytek pravicových nebo konzervativních hodnot. Na pařezu raší nové výhonky. Jestli jim přestane stínit farizejství a la Topolánek, Sobotka a Havlův trojský kůň Vondra, snadněji se dostanou na slunce. Nebude tak nemožné překonat uzavírací klauzuli, jen je třeba voliče zbavit strachu z propadnutí hlasu. Pak se strhne lavina a nejen na pravici.

Všechno zlé je k něčemu dobré. Topolánka asi semelou vlastní mlýny. Ale bez tohoto terče to bude mít paradoxně obtížnější i jeho inverzní dvojče Paroubek.

 

http://streit.blog.idnes.cz/

3554 čtenářů | 
HodnoceníHodnoceníHodnoceníHodnoceníHodnocení
Tisknout článek Poslat článek e-mailem
Vaše hodnocení: 

Zde můžete nastavit své hodnoceníPodpořte nás
Čtěte také

euPortal.cz

Kdo veřejně, na shromáždění či demonstraci nebo distribucí písemností hanobí vlajku nebo hymnu Evropské unie, bude potrestán odnětím svobody až na tři roky nebo pokutouTrumpův skutečný dar Putinovi a Rusku"Majdanská lež" 6 roků poté: Konečně nezvratné důkazy. Gruzínští snipeři promluvili. Palbu pod dohledem CIA řídili Pašinský, Parubij a Saakašvili. Bidenové za odměnu vydrancovali zemiMédia bojující za zájmy globalistů na nás hází špínu. Pomozte nám prosímVystoupení z Evropské unie je výhodné. Zde máte fakta

euServer.cz

Nechť nám ČT sdělí, jakou to nestrannost a svobodu má vlastně na mysliBritové vyšli ze „Žaláře národů" – Středně jedovatý fejeton

ePortal.cz

Čtenáři a přátelé Eportalu, podpořte nás prosím, nebo ukončíme činnost Ti, kteří v této volbě prohráli, spustili spolu s Milionem chvilek na dr. Křečka a na výsledek této volby neskutečně agresivní útok

Eurabia.cz

USA povolaly na hranice proti imigrantům speciální jednotky!Místo protestního pochodu vzpoura imigrantů

FreeGlobe.cz

Italská mafie vyměkla. Bere i homosexuály a syn jednoho z šéfů je...Kolik zatím stála válka proti terorismu peněz i životů?

Nezdravi.cz

Co je podstatou stárnutí? Je to cílená autodestrukce? Proč se to vyvinulo? Jak ho zpomalit, anti-aging? Tímto si můžete prodloužit životVeganka tvrdí, vejce jsou pro vaše zdraví horší než kouření. Takto to prý zjistila

eOdborar.cz

Výsledek snahy EU zničit průmysl slaví úspěch. V českých firmách začalo masové propouštěníŠvédští policisté neumí číst a psát. Výsledek inkluze a úpadku vzdělání ....

ParlamentniListy.cz

Privatizace? Děti komunistů tunelovaly, co šlo. Muž, který viděl mnohé, vás pobaví 90. léty. Nebo spíš nepobavíKámo, tys jí p*sral! Xaver zažil neskutečnou věc. Ještě teď se diví
Články autora
Doporučujeme
PLATFORMA PRO ZACHOVÁNÍ EVROPSKÝCH HODNOT

Byli jsme i před unií, budeme i po ní. Boj za samostatnost našeho státu bude probíhat i po Lisabonu

dixienet.org

Rádio Dixie

Václav Klaus

Mladá pravice

D.O.S.T.

Pat Buchanan

Ron Paul

Eretz.cz - zpravodajství z Izraele

Československo 2008 tour
Přihlášení uživatele
Jméno:
Heslo:

RSS feed Zasílání upozornění