Agónie ODS nesmí posílit socany. Topolánka asi semelou vlastní mlýny

Autor: Dušan Streit | Publikováno: 26.3.2010 | Rubrika: Zamyšlení
newODS

ODS je na odstřel. Ne kvůli Topolánkově prostořekosti a prostoduchosti. Ta byla už dávno známa. Ale kvůli tomu, že k supům se přidaly hyeny z vlastních řad.

V minulém článku http://streit.blog.idnes.cz/c/129672/Nenechme-supa-Paroubka-hodovat-na-intelektualni-mrsine-Topolanka.html jsem argumentoval, že Topolánek nic nekorektního neřekl. Naopak se snažil naklonit homosexuály. Proto také ta kritika církví.

Jistě se jeho vyjádření nedá vykládat ani tak, že si vzal na mušku Židy. Stoprocentně to myslel tak, že ani gay, ani Žid automaticky nedeterminuje nějakou vlastnost. Myslel to vlastně superkorektně.

Dá se jistě považovat za nechutné, že do toho zavlekl svého „kamaráda“ Slamečku i současného premiéra Fischera, ale neřekl nic horšího, než že jsou to poserové. Z jiného důvodu se Fischer nemohl urazit. Bohužel na rozdíl od Slamečky zakejhal jako potrefená husa. Co si budeme povídat, přes všechny pozitivní vlastnosti pan Fischer žádný bohatýr není.

Takže Topolánek, pokud se vůbec měl omlouvat, tak pouze za svoji netaktnost a neotesanost. Ale to by se musel omlouvat permanentně. Je to jeho styl jednání, o němž všichni vědí už dlouho.

Spravedlivé je na tom pouze to, že ho dostihla přepjatá „politická korektnost“, jíž zaplevelil svou původně konzervativní stranu. To má za to, že se neohradil proti štvanici na Duška. To má za svou nezásadovost. A pravice bez zásad nemůže existovat. Havlovské kýčovité srdce k této straně nikdy nemělo patřit. A to ani nechci vzpomínat jeho kotoul vzad před podpisem „Lisabonu“.

Tohleto všechno mu většina jeho spolustraníků tolerovala. Takový Přemysl Sobotka se mohl přetrhnout se svým „měkkým ANO“. Nasadil svůj starostlivý výraz obstarožního sňatkového podvodníka a šilhal po funkci budoucího prezidenta.

Je pochopitelné, že se na intelektuální mršinu Topolánka slétají supi. Je ale tragické, že se k nim přidávají hyeny z vlastní strany. Ta měla před volbami držet pohromadě. Nemyslím si, že by se teprve teď nějaký volič ODS dozvěděl, že Topolánek je křupan.

Ale proč se divit? ODS už delší dobu dělá vše, aby odradila pravicové voliče. Bylo jen otázkou času, kdy to vyvře v plné parádě. A ona ta chvíle přišla v nejméně vhodném okamžiku.

Aby z toho neprofitoval Paroubek, je třeba nenechat se odradit a volit menší strany, které mohou zachovat zbytek pravicových nebo konzervativních hodnot. Na pařezu raší nové výhonky. Jestli jim přestane stínit farizejství a la Topolánek, Sobotka a Havlův trojský kůň Vondra, snadněji se dostanou na slunce. Nebude tak nemožné překonat uzavírací klauzuli, jen je třeba voliče zbavit strachu z propadnutí hlasu. Pak se strhne lavina a nejen na pravici.

Všechno zlé je k něčemu dobré. Topolánka asi semelou vlastní mlýny. Ale bez tohoto terče to bude mít paradoxně obtížnější i jeho inverzní dvojče Paroubek.

 

http://streit.blog.idnes.cz/

3592 čtenářů | 
HodnoceníHodnoceníHodnoceníHodnoceníHodnocení
Tisknout článek Poslat článek e-mailem
Vaše hodnocení: 

Zde můžete nastavit své hodnoceníPodpořte nás
Čtěte také

euPortal.cz

Totalita vchází nenápadně: Kousek po kousku. Stara, dobra Anglija ide do hajzluEuroparlament navrhuje, aby si domácnosti musely kupovat emisní povolenky na topeníEvropská unie chce zavádět nové daně, které bude přímo vybírat a budou jejím vlastním zdrojem. To je další krok k vytvoření jednoho centralizovaného státu s vlastními daněmi a vlastním nezávislým rozpočtemPadre Pio: Je to satan, kdo byl uveden do náručí Církve a během velmi krátké doby bude vládnout falešné církviPodpořte prosím EUportal.cz

euServer.cz

Už i ta žárovka zčernalaZápadní civilizace prochází inkluzí

ePortal.cz

Jsme hákliví, když si na nás otevřou ústa Čínani a Rusové. Ale když von der Lejnová hovoří o tom, že nám Brusel nařídí přijetí uprchlíků a nemáme na vybranou, kde jsou hrdinové Hřib, Kolář, Novotnej, Vystrčil...Pomozte nám, prosím

Eurabia.cz

NOVINKA: AMERICKÉ VÁLKY - FAKTA A REALITADnes to přijde! Bdělí už vyrazili do protiútoku!

FreeGlobe.cz

Italská mafie vyměkla. Bere i homosexuály a syn jednoho z šéfů je...Kolik zatím stála válka proti terorismu peněz i životů?

Nezdravi.cz

Co je podstatou stárnutí? Je to cílená autodestrukce? Proč se to vyvinulo? Jak ho zpomalit, anti-aging? Tímto si můžete prodloužit životVeganka tvrdí, vejce jsou pro vaše zdraví horší než kouření. Takto to prý zjistila

eOdborar.cz

Mýtus malé produktivity Čechů aneb jak český otrok dře na německý blahobytMajdan na Ukrajině slaví úspěch, už z ni uteklo 13 milionu lidí a porodnost klesla o 40%

ParlamentniListy.cz

Ven z EU! velí Okamura. Slova Leyenové o migrantech a penězích ho vytočilaZkušený doktor: Ten virus musel někdo připravit, pak to uniklo. Šmucler je žvanil, Babišovi chtějí přišít, co není jeho vina
Články autora
Průzkum
Měla by Česká republika vystoupit z EU?
Hlasovat můžete kliknutím na odpověď
Doporučujeme
PLATFORMA PRO ZACHOVÁNÍ EVROPSKÝCH HODNOT

Byli jsme i před unií, budeme i po ní. Boj za samostatnost našeho státu bude probíhat i po Lisabonu

dixienet.org

Rádio Dixie

Václav Klaus

Mladá pravice

D.O.S.T.

Pat Buchanan

Ron Paul

Eretz.cz - zpravodajství z Izraele

Československo 2008 tour
Přihlášení uživatele
Jméno:
Heslo:

RSS feed Zasílání upozornění