Protest DOST provázejí mediální manipulace

Autor: Adam B. Bartoš | Publikováno: 10.4.2010 | Rubrika: Politika
dost

Organizátoři chystaného protestu ´DOST bylo antidiskriminace´ se ohradili proti mediálním útokům, které akci přisuzují neonacistický podtext.  
 
Občanská iniciativa DOST pořádá příští středu veřejné shromáždění pod názvem ´DOST bylo antidiskriminace´.

Mezi osobami, které přislíbily přednést projev před Úřadem vlády ČR, kam se průvod z Malostranského náměstí vydá, jsou také zástupci parlamentních politických stran.

"Ti jsou v posledních dnech obvoláváni novináři s dotazem, proč podporují akci s neonacistickým podtextem," zlobí se pořadatelé.

"Jako organizátoři shromáždění se proti této lživé mediální manipulaci důrazně ohrazujeme. Stejně jako přizvaní poslanci, tak i my odsuzujeme všechny projevy nenávisti proti bližnímu, tedy i nacismus či rasismus," uvedli v tiskovém prohlášení.

Do útoků na DOST se vložil i Halík


Představitelé iniciativy DOST tak reagují na mediální manipulaci, kdy aniž by se o akci psalo, někteří levicově smýšlející novináři volají politikům, kteří na akci přislíbili účast, a demagogickými otázkami se snaží je od účasti na akci odradit.

Politiky obvolávají i lidé z okruhu exprezidenta Václava Havla. Například na poslankyni KDU-ČSL Michaelu Šojdrovou činila nevybíravý nátlak šéfka Ligy proti antisemitismu Věra Tydlitátová.

Na Šojdrovou tlačil i duchovní Tomáš Halík, jak sám potvrdil redakci Prvnizpravy.cz. "Domnívám se, že jde o slet převážně takových aktivistů a takových organizací, s nimiž by se slušný člověk opravdu nikdy neměl ukazovat na veřejnosti," řekl Halík.

Naráží tak na to, že iniciativa si klade za své obhajobu tradičních konzervativních hodnot, jako je rodina, lidská svoboda či národ. Na podzim protest DOSTu proti Lisabonské smlouvě podpořil i prezident Václav Klaus.

Organizátoři také namítají, že jsou to právě levicově smýšlející novináři, kteří zdůrazňováním údajné diskriminace nahrávají vzrůstu neonacistických myšlenek.

"Usilovná snaha levicových aktivistů, působících ve veřejném životě i médiích, přispívá zneužíváním ideje lidských práv nejen k potlačení občanských svobod a tradičních hodnot, ale i vzrůstu neonacismu. Stoupenci antidiskriminační agendy jsou tak ve skutečnosti s jinými extremisty spojeni více, než si možná sami uvědomují," uvedl ve svém prohlášení Michal Semín a další protagonisté iniciativy.

Občanská iniciativa DOST dlouhodobě vystupuje proti antidiskriminačním směrnicím a zákonům. "Chceme projevit svůj odpor proti politickému zneužívání antidiskriminační a lidskoprávní problematiky a také vyjádřit zásadní pochybnost o smyslu existence úřadu ministra pro lidská práva při Vládě České republiky - mimo jiné ve světle působení i demise ministra Michaela Kocába," tvrdí organizátoři.

Akci podporují kromě řady spolků, sdružení a občanských iniciativ a nezávislých médií i politické strany - Konzervativní strana, Právo a Spravedlnost. Podporu a účast přislíbili i poslanci ODS Eva Dundáčková nebo europoslanec ODS Ivo Strejček.

DOST pořádal sérii protestních shromáždění proti Lisabonské smlouvě. Završil je pochodem na Hrad, kdy odpůrci smlouvy přišli na Hradčanské náměstí vyjádřit podporu prezidentu Václavu Klausovi, aby smlouvu nepodepisoval.

(abb; foto: arch.)


Představitel DOST Michal Semín s prezidentem Václavem Klausem
 

Věra Tydlitátová

5612 čtenářů | 
HodnoceníHodnoceníHodnoceníHodnoceníHodnocení
Tisknout článek Poslat článek e-mailem
Vaše hodnocení: 

Zde můžete nastavit své hodnoceníPodpořte nás
Čtěte také

euPortal.cz

Následky MeToo: Šaría zavedena dřív než islám. V soudních síních vládne presumpce viny. Pokrokoví muži pláčou nad svojí maskulinitou. Rozvrat společnosti je završenMuslimové požadují na vídeňském letišti větší modlitební místnostPomozte nám, prosím, bez Vás to nedáme. Byla by škoda, kdybychom po 15 letech existence museli skončitVystoupení z Evropské unie je výhodné. Zde máte faktaNeziskoví fízlové a udavači v akci: Prodavačka vyhozená z práce. Víš, soudruhu, koho zaměstnáváš? Zákaz Ortelu na Řipské pouti. Horší než za Husáka. Máme možnost volby

euServer.cz

Nechť nám ČT sdělí, jakou to nestrannost a svobodu má vlastně na mysliBritové vyšli ze „Žaláře národů" – Středně jedovatý fejeton

ePortal.cz

V případě, že by se nepodařilo déle sehnat více peněz, činnost Eportalu bude ukončena Ti, kteří v této volbě prohráli, spustili spolu s Milionem chvilek na dr. Křečka a na výsledek této volby neskutečně agresivní útok

Eurabia.cz

České ministerstvo obrany vyhrožuje expertovi, který upozornil na možné tunelování české armády!Turci dávají najevo, že Berlín nepatří Němcům, ale patří Turkům

FreeGlobe.cz

Italská mafie vyměkla. Bere i homosexuály a syn jednoho z šéfů je...Kolik zatím stála válka proti terorismu peněz i životů?

Nezdravi.cz

Co je podstatou stárnutí? Je to cílená autodestrukce? Proč se to vyvinulo? Jak ho zpomalit, anti-aging? Tímto si můžete prodloužit životVeganka tvrdí, vejce jsou pro vaše zdraví horší než kouření. Takto to prý zjistila

eOdborar.cz

Výsledek snahy EU zničit průmysl slaví úspěch. V českých firmách začalo masové propouštěníŠvédští policisté neumí číst a psát. Výsledek inkluze a úpadku vzdělání ....

ParlamentniListy.cz

A jejda! Ombudsmana Křečka podpořily „známé firmy“ z Brna. To zase bude řevKlausova prorocká slova. Koluje VIDEO z doby, kdy se válčilo o Lisabonskou smlouvu
Články autora
Doporučujeme
PLATFORMA PRO ZACHOVÁNÍ EVROPSKÝCH HODNOT

Byli jsme i před unií, budeme i po ní. Boj za samostatnost našeho státu bude probíhat i po Lisabonu

dixienet.org

Rádio Dixie

Václav Klaus

Mladá pravice

D.O.S.T.

Pat Buchanan

Ron Paul

Eretz.cz - zpravodajství z Izraele

Československo 2008 tour
Přihlášení uživatele
Jméno:
Heslo:

RSS feed Zasílání upozornění