Akce D.O.S.T. pořádá protestní shromáždění "Dost bylo antidiskriminace"

Autor: Redakce | Publikováno: 25.4.2010 | Rubrika: ShortNews
dost

Akce D.O.S.T. pořádá ve spolupráci s řadou spolků a sdružení a s podporou mnoha politiků parlamentních stran protestní pochod před Úřad vlády.

Protest začne ve středu 28. dubna v 16:30 na Malostranském náměstí v Praze. Účastníci poklidné demonstrace se vzápětí přesunou před sídlo Vlády České republiky, kde vystoupí se svými projevy pořadatelé a zástupci spřízněných politických stran a občanských sdružení.

Cílem akce je vyjádřit nesouhlas s vládní politikou pozitivní diskriminace a antidiskriminační agendy. "Chceme projevit svůj odpor proti politickému zneužívání antidiskriminační a lidskoprávní problematiky a také vyjádřit zásadní pochybnost o smyslu existence úřadu ministra pro lidská práva při Vládě ČR," vysvětlil jeden z organizátorů protestu a předseda občanského sdružení Akce D.O.S.T. Ladislav Bátora.

Úřad vlády pro lidská práva sice nemá v současné době ministra, ale odvolaný Michael Kocáb, který ho donedávna řídil, bude antidiskriminační agendu i nadále spravovat z pozice vládního zmocněnce pro lidská práva.

Pořadatelé proto vyzývají všechny, komu není osud občanských svobod a tradičních hodnot lhostejný a komu záleží na tom, k čemu jsou využívány peníze daňových poplatníků, aby se k akci připojili.

Učiní tak i řada politiků, kteří s myšlenkami Akce D.O.S.T. sympatizují. Podporu akce přislíbili politici ODS na různých úrovních - poslankyně Eva Dundáčková, senátor Jaroslav Kubera, starosta Prahy 6 Tomáš Chalupa, europoslanci Ivo Strejček a Hynek Fajmon. Podporu vyjádřil i bývalý poslanec Evropského parlamentu Vladimír Železný.

Akce se těší podpoře různých spolků, organizací a občanských sdružení, ale i politických stran jako je Právo a Spravedlnost, Konzervativní strana, Nezávislí demokraté nebo Mladí křesťanští demokraté (MKD).

"Úřad ministra pro lidská práva ročně prohospodaří více než 100 milionů korun. A to do toho nepočítáme náklady související s chodem naprosto neefektivní Agentury pro začleňování, což považujeme za nesmyslné mrhání veřejnými prostředky," uvedl předseda MKD Petr Jurčík.

Sympatie protestu vyjádřil i písničkář Pepa Nos.

Pořadatelé akce se také ohrazují proti účelovým mediálním manipulacím, kdy jsou pozvaní politici vystavováni tlaku médií, aby podporu akce stáhli, a protestu je podsouván neonacistický podtext. "Jako organizátoři shromáždění se proti této lživé mediální manipulaci důrazně ohrazujeme. Stejně jako přizvaní poslanci, tak i my odsuzujeme všechny projevy nenávisti proti bližnímu, tedy i nacismus či rasismus," uvedli pořadatelé.

Ve společném prohlášení vysvětlují, co je k protestu vede. "Stojíme tváří v tvář nástupu nové iracionální ideologie ohrožující základní principy svobody a přirozeného řádu. Ke svému šíření tato ideologie zneužívá mimo jiné i problematiku lidských práv, respektive jejich svévolný výklad, a módní zaklínadla politické korektnosti. Cílem jejího útoku jsou tradiční hodnoty naší civilizace, přirozené kulturní a sociální vzorce a v posledku i stávající politický systém garantující občanům jejich práva a svobody."

"Tato ideologie se z neznámých důvodů těší značnému vlivu a podpoře v některých strukturách současné světové politiky, jak zřetelně dosvědčuje hromadné zřizování zbytečných ´ministerstev lidských práv´ či vládních zmocněnců a neprůhledných lidskoprávních organizací, tak či onak státem dotovaných, aniž existuje relevantní společenská poptávka většiny občanů těchto zemí po zmíněných institucích," uvedli organizátoři.

Protest Akce D.O.S.T. navazuje na sérii úspěšných shromáždění z loňského podzimu, kdy se odpůrci Lisabonské smlouvy sešli několikrát před irskou ambasádou, aby vyjádřili podporu občanům Irska před hlasováním ve druhém referendu o Lisabonské smlouvě.

Série vystoupení tehdy vyvrcholila manifestačním pochodem na Hrad den po irském referendu, kdy několik stovek účastníků protestu přišlo podpořit prezidenta Václava Klause, aby v odporu ke smlouvě vytrval. Prezident tehdy zástupce D.O.S.T přijal a jejich akci veřejně navštívil.

 

Za Akci D.O.S.T.

 

Petr Bahník, Ladislav Bátora, František Červenka, Jiří Hejlek

 

www.akce-dost.cz

2172 čtenářů | 
HodnoceníHodnoceníHodnoceníHodnoceníHodnocení
Tisknout článek Poslat článek e-mailem
Vaše hodnocení: 

Zde můžete nastavit své hodnoceníPodpořte nás
Čtěte také

euPortal.cz

Kdo veřejně, na shromáždění či demonstraci nebo distribucí písemností hanobí vlajku nebo hymnu Evropské unie, bude potrestán odnětím svobody až na tři roky nebo pokutouTrumpův skutečný dar Putinovi a Rusku"Majdanská lež" 6 roků poté: Konečně nezvratné důkazy. Gruzínští snipeři promluvili. Palbu pod dohledem CIA řídili Pašinský, Parubij a Saakašvili. Bidenové za odměnu vydrancovali zemiMédia bojující za zájmy globalistů na nás hází špínu. Pomozte nám prosímVystoupení z Evropské unie je výhodné. Zde máte fakta

euServer.cz

Nechť nám ČT sdělí, jakou to nestrannost a svobodu má vlastně na mysliBritové vyšli ze „Žaláře národů" – Středně jedovatý fejeton

ePortal.cz

Čtenáři a přátelé Eportalu, podpořte nás prosím, nebo ukončíme činnost Ti, kteří v této volbě prohráli, spustili spolu s Milionem chvilek na dr. Křečka a na výsledek této volby neskutečně agresivní útok

Eurabia.cz

USA povolaly na hranice proti imigrantům speciální jednotky!Místo protestního pochodu vzpoura imigrantů

FreeGlobe.cz

Italská mafie vyměkla. Bere i homosexuály a syn jednoho z šéfů je...Kolik zatím stála válka proti terorismu peněz i životů?

Nezdravi.cz

Co je podstatou stárnutí? Je to cílená autodestrukce? Proč se to vyvinulo? Jak ho zpomalit, anti-aging? Tímto si můžete prodloužit životVeganka tvrdí, vejce jsou pro vaše zdraví horší než kouření. Takto to prý zjistila

eOdborar.cz

Výsledek snahy EU zničit průmysl slaví úspěch. V českých firmách začalo masové propouštěníŠvédští policisté neumí číst a psát. Výsledek inkluze a úpadku vzdělání ....

ParlamentniListy.cz

Privatizace? Děti komunistů tunelovaly, co šlo. Muž, který viděl mnohé, vás pobaví 90. léty. Nebo spíš nepobavíKámo, tys jí p*sral! Xaver zažil neskutečnou věc. Ještě teď se diví
Články autora
Doporučujeme
PLATFORMA PRO ZACHOVÁNÍ EVROPSKÝCH HODNOT

Byli jsme i před unií, budeme i po ní. Boj za samostatnost našeho státu bude probíhat i po Lisabonu

dixienet.org

Rádio Dixie

Václav Klaus

Mladá pravice

D.O.S.T.

Pat Buchanan

Ron Paul

Eretz.cz - zpravodajství z Izraele

Československo 2008 tour
Přihlášení uživatele
Jméno:
Heslo:

RSS feed Zasílání upozornění