Akce D.O.S.T. pořádá protestní shromáždění "Dost bylo antidiskriminace"

Autor: Redakce | Publikováno: 25.4.2010 | Rubrika: ShortNews
dost

Akce D.O.S.T. pořádá ve spolupráci s řadou spolků a sdružení a s podporou mnoha politiků parlamentních stran protestní pochod před Úřad vlády.

Protest začne ve středu 28. dubna v 16:30 na Malostranském náměstí v Praze. Účastníci poklidné demonstrace se vzápětí přesunou před sídlo Vlády České republiky, kde vystoupí se svými projevy pořadatelé a zástupci spřízněných politických stran a občanských sdružení.

Cílem akce je vyjádřit nesouhlas s vládní politikou pozitivní diskriminace a antidiskriminační agendy. "Chceme projevit svůj odpor proti politickému zneužívání antidiskriminační a lidskoprávní problematiky a také vyjádřit zásadní pochybnost o smyslu existence úřadu ministra pro lidská práva při Vládě ČR," vysvětlil jeden z organizátorů protestu a předseda občanského sdružení Akce D.O.S.T. Ladislav Bátora.

Úřad vlády pro lidská práva sice nemá v současné době ministra, ale odvolaný Michael Kocáb, který ho donedávna řídil, bude antidiskriminační agendu i nadále spravovat z pozice vládního zmocněnce pro lidská práva.

Pořadatelé proto vyzývají všechny, komu není osud občanských svobod a tradičních hodnot lhostejný a komu záleží na tom, k čemu jsou využívány peníze daňových poplatníků, aby se k akci připojili.

Učiní tak i řada politiků, kteří s myšlenkami Akce D.O.S.T. sympatizují. Podporu akce přislíbili politici ODS na různých úrovních - poslankyně Eva Dundáčková, senátor Jaroslav Kubera, starosta Prahy 6 Tomáš Chalupa, europoslanci Ivo Strejček a Hynek Fajmon. Podporu vyjádřil i bývalý poslanec Evropského parlamentu Vladimír Železný.

Akce se těší podpoře různých spolků, organizací a občanských sdružení, ale i politických stran jako je Právo a Spravedlnost, Konzervativní strana, Nezávislí demokraté nebo Mladí křesťanští demokraté (MKD).

"Úřad ministra pro lidská práva ročně prohospodaří více než 100 milionů korun. A to do toho nepočítáme náklady související s chodem naprosto neefektivní Agentury pro začleňování, což považujeme za nesmyslné mrhání veřejnými prostředky," uvedl předseda MKD Petr Jurčík.

Sympatie protestu vyjádřil i písničkář Pepa Nos.

Pořadatelé akce se také ohrazují proti účelovým mediálním manipulacím, kdy jsou pozvaní politici vystavováni tlaku médií, aby podporu akce stáhli, a protestu je podsouván neonacistický podtext. "Jako organizátoři shromáždění se proti této lživé mediální manipulaci důrazně ohrazujeme. Stejně jako přizvaní poslanci, tak i my odsuzujeme všechny projevy nenávisti proti bližnímu, tedy i nacismus či rasismus," uvedli pořadatelé.

Ve společném prohlášení vysvětlují, co je k protestu vede. "Stojíme tváří v tvář nástupu nové iracionální ideologie ohrožující základní principy svobody a přirozeného řádu. Ke svému šíření tato ideologie zneužívá mimo jiné i problematiku lidských práv, respektive jejich svévolný výklad, a módní zaklínadla politické korektnosti. Cílem jejího útoku jsou tradiční hodnoty naší civilizace, přirozené kulturní a sociální vzorce a v posledku i stávající politický systém garantující občanům jejich práva a svobody."

"Tato ideologie se z neznámých důvodů těší značnému vlivu a podpoře v některých strukturách současné světové politiky, jak zřetelně dosvědčuje hromadné zřizování zbytečných ´ministerstev lidských práv´ či vládních zmocněnců a neprůhledných lidskoprávních organizací, tak či onak státem dotovaných, aniž existuje relevantní společenská poptávka většiny občanů těchto zemí po zmíněných institucích," uvedli organizátoři.

Protest Akce D.O.S.T. navazuje na sérii úspěšných shromáždění z loňského podzimu, kdy se odpůrci Lisabonské smlouvy sešli několikrát před irskou ambasádou, aby vyjádřili podporu občanům Irska před hlasováním ve druhém referendu o Lisabonské smlouvě.

Série vystoupení tehdy vyvrcholila manifestačním pochodem na Hrad den po irském referendu, kdy několik stovek účastníků protestu přišlo podpořit prezidenta Václava Klause, aby v odporu ke smlouvě vytrval. Prezident tehdy zástupce D.O.S.T přijal a jejich akci veřejně navštívil.

 

Za Akci D.O.S.T.

 

Petr Bahník, Ladislav Bátora, František Červenka, Jiří Hejlek

 

www.akce-dost.cz

2205 čtenářů | 
HodnoceníHodnoceníHodnoceníHodnoceníHodnocení
Tisknout článek Poslat článek e-mailem
Vaše hodnocení: 

Zde můžete nastavit své hodnoceníPodpořte nás
Čtěte také

euPortal.cz

Tato věc podle mého názoru dokazuje, že elity Evropské unie prosazují, aby Česká republika i Evropa byla osídlena imigranty...V čele OSN pomatený feminista: Pořád je tu patriarchát. Hrdé stvůry usilují o likvidaci civilizace. Pandemie nerovnosti? Svět vybudovaný muži musí být zničen. Jsou na to v Africe a Asii zvědavi? Loď se potápí: Z finančníků nemocní gambleři a spekulanti. Nikdo neví, co bude dál. Po nás potopa? Elity dočista ztratily rozum. Jaderný reaktor před výbuchem?Podpořte prosím EUportal.czDnes je snadné prohlásiti se v souladu s vlastními pocity za osobu opačného pohlaví, případně některého z dalších 57 neopačných pohlaví. I my můžeme respektovat, že se pan Vystrčil cítí být Taiwancem...

euServer.cz

Už i ta žárovka zčernalaZápadní civilizace prochází inkluzí

ePortal.cz

Pomozte nám, prosímJsme hákliví, když si na nás otevřou ústa Čínani a Rusové. Ale když von der Lejnová hovoří o tom, že nám Brusel nařídí přijetí uprchlíků a nemáme na vybranou, kde jsou hrdinové Hřib, Kolář, Novotnej, Vystrčil...

Eurabia.cz

NOVINKA: AMERICKÉ VÁLKY - FAKTA A REALITAŘídí vedení EU agenti turecké tajné služby MIT?

FreeGlobe.cz

Italská mafie vyměkla. Bere i homosexuály a syn jednoho z šéfů je...Kolik zatím stála válka proti terorismu peněz i životů?

Nezdravi.cz

Co je podstatou stárnutí? Je to cílená autodestrukce? Proč se to vyvinulo? Jak ho zpomalit, anti-aging? Tímto si můžete prodloužit životVeganka tvrdí, vejce jsou pro vaše zdraví horší než kouření. Takto to prý zjistila

eOdborar.cz

Mýtus malé produktivity Čechů aneb jak český otrok dře na německý blahobytMajdan na Ukrajině slaví úspěch, už z ni uteklo 13 milionu lidí a porodnost klesla o 40%

ParlamentniListy.cz

Ven z EU! velí Okamura. Slova Leyenové o migrantech a penězích ho vytočilaZkušený doktor: Ten virus musel někdo připravit, pak to uniklo. Šmucler je žvanil, Babišovi chtějí přišít, co není jeho vina
Články autora
Průzkum
Měla by Česká republika vystoupit z EU?
Hlasovat můžete kliknutím na odpověď
Doporučujeme
PLATFORMA PRO ZACHOVÁNÍ EVROPSKÝCH HODNOT

Byli jsme i před unií, budeme i po ní. Boj za samostatnost našeho státu bude probíhat i po Lisabonu

dixienet.org

Rádio Dixie

Václav Klaus

Mladá pravice

D.O.S.T.

Pat Buchanan

Ron Paul

Eretz.cz - zpravodajství z Izraele

Československo 2008 tour
Přihlášení uživatele
Jméno:
Heslo:

RSS feed Zasílání upozornění