Jsem pravičák. Ale chci volit Paroubka. Přemluvili mě spratkové Issová a Mádl

Autor: Jiří Zahrádka | Publikováno: 5.5.2010 | Rubrika: Názor
fuck_you

Je mi 37 let, mým nejoblíbenějším politikem je antikomunista Ronald Reagan. Jsem zdrcený levicovou devastací USA. A chtěl jsem volit pravici. Mé plány mi změnily facebookové akce nevychovaných spratků proti důchodcům a především klip známých představitelů „kultury,“ dle kterého mám přesvědčovat „babku.“ Aby nevolila levici.

Bojíme se mladých?

Nemyslím, že by si Paroubek zasloužil byť i jeden jediný hlas. Nesnáším populismus jeho strany. Výroky některých sociálních demokratů mě vedou k úvaze, že IQ může zřejmě nabývat i záporných hodnot. Jestliže však ČSSD má image strany důchodců, zatímco stáda nevychovaných fakanů, kteří si pletou deficit s dluhem a inflaci s deflací považují odpor proti této straně za věc image těch mladých, úspěšných a „cool,“ pak chci udělat vše pro to, abych s nimi neměl nic společného.

Nestačí mi jen formální odsouzení blbého klipu a nestoudné diskusní skupinky na Facebooku. Odsouzení, doprovázené takovým tím chápavým úsměvem „víte, je to špatné, ha ha ha, ale bylo to myšleno jen jako vtip, ha ha ha.“ Říct, že jde o díla nevychovaných zmetků, kteří by měli dostat přes hubu, ať jsou v jakémkoli věku, to si málokdo dovolí. Nikdo přece nechce být tím, kdo „nerozumí mladým, bere věci moc přísně, ujel mu vlak, protože dnes již nežijeme v 19. století, plném pokrytecké morálky, že, a vůbec není free a in.“ Jakoby mnozí měli strach, aby nevypadali moc staře, moc… důchodcovsky. Jako bychom měli strach, aby ti, kdo dnes na Facebooku chtějí důchodce střílet, nezačali svou myšlenku realizovat v době, kdy se do penzijního věku dostane ta naše generace.

Důchodci jednají racionálně

Jestliže důchodci volí socialisty, jednají přesně podle liberálního motta naší doby: každý sleduje především svůj osobní cíl. Proč by lidé vyššího věku měli myslet na dluhové břímě svých vnuků, kteří by je nejradši prohnali komínem v koncetráku? Navíc, v Česku de facto neexistuje konzervativní pravice. Jen ta liberální. Kdo se stará o národní soudržnost napříč generacemi? Kdo vychovává k odpovědnosti nejen vůči mladé generaci a její budoucnosti, ale také k úctě vůči těm, kteří zůstávají lidskou bytostí – jaký div – dokonce i tehdy, kdy přestanou být ekonomicky aktivní? Proč jsme nepřesvědčili za 20 let značnou část obyvatelstva, že svoboda a trh jsou lepší, než komunismus nebo eurosocialismus? Jak je možné, že zákony opět platí jen pro některé?

Dřív byla kritériem pro zvláštní přístup stranická legitka. Dnes Ferrari nebo Lamborghini, s kterým si bohatí spratci mohou pořádat ilegální závody přes dálnice půlky Evropy, a to dokonce s oslavnými reportážemi v televizi. Zato když při parkování své ojeté felicie zaberete dva centimetry na chodníku, hned jste kořistí strážníků. Není to skoro větší výsměch právu, než bolševismus?

Spíš než volit favority grázlů, volím touhou po moci spocené demagogy. Národ, který se bojí vychovávat své děti ke slušnosti, si nic lepšího stejně nezaslouží.

31679 čtenářů | 
HodnoceníHodnoceníHodnoceníHodnoceníHodnocení
Tisknout článek Poslat článek e-mailem
Vaše hodnocení: 

Zde můžete nastavit své hodnoceníPodpořte nás
Čtěte také

euPortal.cz

Revize dějin: Kdo z politiků se nejvíc bratříčkuje se sudeťáky? Mráz přichází ze Čtvrté říše. Poučení z Henleina. Halík s kamarády na jedné chodbě. Bratři Čižinští i šéf ODS Fiala...3 podmínky, bez jejichž splnění nelze schválit Macron-Merkelový Fond obnovyBez Vás nepřežijeme...Policisté úmyslně ignorovali sexuální zneužívání dětípákistánským gangem od roku 1980 do roku 2010 z důvodu politické korektnostiBude ČR čistým plátce do rozpočtu EU už od příštího roku?

euServer.cz

Uvažoval jste o tomhle někdy, pane Kalousku, Schwarzenbergu, Fialo, Vystrčile, Rakušane, Bartoši, Farský, Bartošku a páni další ze stejně jedovaté líhně? Proč se Nálezy Ústavního soudu o Colloredo–Mansfeldech staly Stalingradem protektorátních restituentů

ePortal.cz

Musíme si zvyknout na to, že budeme často posíláni do karantén nejrůznějšího typu. Budeme-li protestovat, budou to karantény horšího typuV případě, že by se nepodařilo déle sehnat více peněz, činnost Eportalu bude ukončena

Eurabia.cz

Ministr zahraničí schvaluje násilné protesty v USA!Demonstrant v USA vypovídá, že jsou placeni Sorosem

FreeGlobe.cz

Italská mafie vyměkla. Bere i homosexuály a syn jednoho z šéfů je...Kolik zatím stála válka proti terorismu peněz i životů?

Nezdravi.cz

Co je podstatou stárnutí? Je to cílená autodestrukce? Proč se to vyvinulo? Jak ho zpomalit, anti-aging? Tímto si můžete prodloužit životVeganka tvrdí, vejce jsou pro vaše zdraví horší než kouření. Takto to prý zjistila

eOdborar.cz

Ruska vláda zahájila rozsáhlý program finanční podpory pro rodiny postižené koronaviremPrezident Beneš: Nikdy nezapomeňme na to, co s námi Němci v této válce dělali a co zamýšleli s námi učinit

ParlamentniListy.cz

Před Hrad se vrátili demonstranti. Potlesk pro ČT, Smoljak, Hilšer, a jako vrchol Láska mával dopisem a křičel „zrádce“Jsem zděšen! Němcová jako Jiřina Švorcová? Karel Schwarzenberg, Klaus ml. a jiní pokračují v show Xavera. To byly špeky
Články autora
Doporučujeme
PLATFORMA PRO ZACHOVÁNÍ EVROPSKÝCH HODNOT

Byli jsme i před unií, budeme i po ní. Boj za samostatnost našeho státu bude probíhat i po Lisabonu

dixienet.org

Rádio Dixie

Václav Klaus

Mladá pravice

D.O.S.T.

Pat Buchanan

Ron Paul

Eretz.cz - zpravodajství z Izraele

Československo 2008 tour
Přihlášení uživatele
Jméno:
Heslo:

RSS feed Zasílání upozornění