V Kanadě zvítězili ve volbách konzervativci

Autor: Astride Wenigerová | Publikováno: 6.2.2006 | Rubrika: Svět
Javor

"Dnešní noc, přátelé, naše velká země hlasovala pro změnu. Budu každý den usilovat o to, aby Kanada byla jednotnější, silnější, bezpečnější a aby více prosperovala," prohlásil po vyhlášení výsledků šestačtyřicetiletý vůdce Konzervativní strany Michael Harper.

Je příjemné být pro změnu zase jednou na vítězné straně. Konzervativní strana Kanady vytvoří novou, i když jen minoritní vládu.

S radostí i s nadějí jsme s mužem zatloukali u cest železné kolíky do zamrzlé půdy a připevňovali na ně volební plakáty pro Chrise Warkentina, místního kandidáta konzervativců. Jaksi zázrakem byl za kandidáta nominován mladý a výrazný křesťan. Když se místní "pokrokoví" ve straně vzpamatovali z překvapení, postavili nezávislého kandidáta, též mladého, výřečného a podpořili ho asi $80.000, neb mnozí z nich jsou velmi zámožní a zastávají nezanedbatelná postavení v místní komunitě.

My se snažili podporovat kandidátku Warkentinovu - na veřejných debatách s kandidáty, ve vlastních církvích a organizacích. Já sama jsem včera celý den strávila ve volební místnosti Rio Grande jako Warkentinova reprezentantka, tzv. scrutineer, čili po česku člen volební komise, a dávala jsem pozor, aby volby proběhly čestně a regulérně.

U nás v Rio Grande se dostavilo k volbám 75% voličů. Přes usilovnou a dobře vedenou kampaň získal onen nezávislý kandidát jen asi 5 800 hlasů proti Chrisovým 13 000, takže konzervativec zvítězil! Dále byli ve volbách zastoupeni socialisté z NDP, liberálové a Zelení, ale ti neměli dost sil.

Zdá se, že většina voličů netouží po novostech pokroku, jako homosexuální manželství a nyní i legální polygamie, kterou na svém talíři svobod nabízí liberalni strana a vláda. Provincie Alberta zvolila 100% konzervativce. Z 28 federálních poslanců za Albertu jich tedy bude 28! Celkem v 308-členném parlamentu získali konzervativci 122 křesel.

Na federální úrovni tedy jsme nyní v pozici, kdy můžeme vyčistit vládu od korupce, zpřísnit zákony a obrátit či alespoň zastavit vlnu právního a morálního rozpadu Kanady nebo snad alespoň některých jejich provincií. Zda se Kanada nerozpadne, není v tuto chvíli ještě jisté, neb nástup konzervativců ještě posílí tenze mezi provinciemi.

Volební boj skončil, zápas o charakter Kanady a svobodu jejích občanů pokračuje. Chtěla bych, aby Vám toto vítězství bylo podporou, naději a inspirací.

Když k půlnoci nový premier Steven Harper oslovil Kanadu, věděli jsme, že roky a roky pokořování, utrhačství a časté beznaděje se obracejí v dobré plody. A když děkoval za naše modlitby, ukončil svou řeč slovy, která jsme byli zvyklí slýchat jen ze zabedněných Spojených států a z úst tamnějšího kovboje: God bless you - Buh Vám žehnej - and God bless Canada - Bože žehnej Kanadě. Mohli jsme jen po pravdě dodat: Bohu díky!

www.konzervativniklub.cz

4857 čtenářů | 
HodnoceníHodnoceníHodnoceníHodnoceníHodnocení
Tisknout článek Poslat článek e-mailem
Vaše hodnocení: 

Zde můžete nastavit své hodnocení

Podpořte nás
Čtěte také

euPortal.cz

Žádat od Boha, aby ukončil tento pontifikát a dal církvi nového papeže, není projevem nerozumnosti, pýchy ani lehkomyslnostiNedivíme se Rusům, že nechtějí mít v Rusku neziskovku Člověk v tísni financovanou Sorosem, USA a EUPozadí manipulovaného převratu 17. listopadu 1989. Havel byl člověk, který vlastně nikdy nepracoval, který si rád užíval alkoholu a sexu a který se nechal manipulovat svými přáteli Clintonem a AlbrightovouKaždý, chudý i bohatý, může díky sluníčkářům a islamizaci přijít o vše…Tehdy se Havel dozvěděl, že se stane prezidentem… George Soros hovoří o svých setkáních s Václavem Havlem a Karlem Schwarzenbergem…

euServer.cz

Presstituce není jen zaměstnání, ale také stav duchaPoliticko-rozvratná činnost „Člověka v tísni“

ePortal.cz

K čemu a komu slouží Templetonova cena? A proč ji dostal Halík?Kdyby stát nevyhazoval šest miliard do luftu, aby si někteří mohli vozit zadky zadarmo, a namísto toho jimi financoval ČT, měli bychom VŠICHNI tu příšernou televizi aspoň zadarmo

Eurabia.cz

Boj proti IRA inspiraci na strategie boje proti islámu? Na teror je třeba odpovědět větším terorem?Exministr vnitra varoval před imigračními fanatiky a multikulti blouznivci

FreeGlobe.cz

Kolik zatím stála válka proti terorismu peněz i životů?Chtějí zrušit výuku hymny na základních školách

Nezdravi.cz

Co je podstatou stárnutí? Je to cílená autodestrukce? Proč se to vyvinulo? Jak ho zpomalit, anti-aging? Tímto si můžete prodloužit životVeganka tvrdí, vejce jsou pro vaše zdraví horší než kouření. Takto to prý zjistila

eOdborar.cz

Výsledek snahy EU zničit průmysl slaví úspěch. V českých firmách začalo masové propouštěníŠvédští policisté neumí číst a psát. Výsledek inkluze a úpadku vzdělání ....

ParlamentniListy.cz

Hrabe jim v hlavě. Kdyby toho nedostudovaného studenta viděl Havel, hodně by se divil. Jen poroučejí, to nemá s demokracií nic společného, varuje národ právník OrtmanPodvod, sviňárna. EU z nás dělá pitomce a vymýšlí čím dál větší kraviny, účtuje rocker Aleš Brichta
Články autora
Doporučujeme
PLATFORMA PRO ZACHOVÁNÍ EVROPSKÝCH HODNOT

Byli jsme i před unií, budeme i po ní. Boj za samostatnost našeho státu bude probíhat i po Lisabonu

dixienet.org

Rádio Dixie

Václav Klaus

Mladá pravice

D.O.S.T.

Pat Buchanan

Ron Paul

Eretz.cz - zpravodajství z Izraele

Československo 2008 tour
Přihlášení uživatele
Jméno:
Heslo:

RSS feed Zasílání upozornění