Chystá se konec eura? Němci prý tisknou nové marky

Autor: Adam B. Bartoš | Publikováno: 8.5.2010 | Rubrika: Ekonomika
Euro 01

Německo má plán pro případ krachu eura - vrátit se k původní měně. Německá Bundesbank prý proto tiskne nové marky, tvrdí někteří nezávislí experti.  
 
Tvrdí to například finanční odborník Walter K. Eichelburg. V rozhovoru pro deník "Freie Allgemeine" uvedl, že k tisku nových bankovek už došlo.

Německo se totiž obává zániku společné evropské měny, kterou ohrožuje krach Řecka, ale i problémy dalších jižních zemí jako je Španělsko či Portugalsko.

Eichelburg považuje úsilí spolkové vlády o řecký záchranný balíček za pouhou kouřovou clonu, která má jednak pomoci vyhrát příští týden se konající volby v nejsilnější německé spolkové zemi, jednak zakrýt skutečné přípravy na měnovou reformu, v rámci které se Německo vrátí k marce.

Přechodem na marku by lidé mohli přijít o své úspory v eurech, upozorňují nezávislé internetové zdroje. Podle nich jsou už například nově vytištěné bankovky tajně distribuovány do všech německých bank.

Přechod na marku by prý mohl proběhnout při nejbližším možném prodlouženém víkendu, což může být už víkend 15. až 16. května. Podle jiných zpráv prý německá kancléřka Merkelová chystá v příštích dnech stěžejní projev stran ekonomické situace.

Rakouský finančník a provozovatel internetových stránek www.hartgeld.com Walter K. Eichelburg radí obyvatelstvu už delší dobu, aby si vyměnili euro za zlato, protože to je jediný způsob, jak nepřijít při hyperinflaci o osobní úspory.
 

11828 čtenářů | 
HodnoceníHodnoceníHodnoceníHodnoceníHodnocení
Tisknout článek Poslat článek e-mailem
Vaše hodnocení: 

Zde můžete nastavit své hodnoceníPodpořte nás
Čtěte také

euPortal.cz

To je nehorázné. Evropský soudní dvůr rozhodl, že zákon, kterým si chce Maďarsko posvítit na politické neziskovky financované ze zahraničí a chce docílit toho, aby byly transparentní, je diskriminační…Švédský premiér zavrhuje jakékoliv limity na žadatele o azyl a velikost migraceMetropolitní policie Khanova pokrokového Londýna najímá ‚vyhledávače rasistů‘, aby prověřovali uchazeče o místo u policieUž to jede: Zničit bílé jako třídu! Slavné univerzity líhní katastrofy. Indická profesorka chce bílou rasu vymýtitChcete, aby imigranti a suníčkářská lůza rabovali i v našich městech?

euServer.cz

Koněvobijci a churchillobijci vyvolávají dojem fašistů. Na které straně stály za okupace a protektorátu rodiny pana Hřiba, Koláře a Novotného?Evropská komise vypracovala další dokument, jenž počítá s rozmísťováním migrantů do členských zemí, které bude možno provádět i bez jejich souhlasu. Solidaritu si v EU prostě rozvracet nedáme

ePortal.cz

Sluníčkáři chtějí vyvolat anarchii a urychlují svou revoluci a totální převzetí moci. Buď se budeme bránit, nebo náš svět zanikneTurečtí Šedí vlci ve vídeňských ulicích

Eurabia.cz

Německo se vrací k praktikám nacistů a komunistů. Novodobé GESTAPO začne nejprve na internetuVeřejnoprávní media ovládá skupina, která šíří propagandu proti většině obyvatel České republiky

FreeGlobe.cz

Italská mafie vyměkla. Bere i homosexuály a syn jednoho z šéfů je...Kolik zatím stála válka proti terorismu peněz i životů?

Nezdravi.cz

Co je podstatou stárnutí? Je to cílená autodestrukce? Proč se to vyvinulo? Jak ho zpomalit, anti-aging? Tímto si můžete prodloužit životVeganka tvrdí, vejce jsou pro vaše zdraví horší než kouření. Takto to prý zjistila

eOdborar.cz

Byl zprovozněn nový most mezi Ruskem a ČínouTakže když potřebují zničit Trumpa, tak kvůli tomu zničí i USA?

ParlamentniListy.cz

Proč odchází Kalousek? Nůž na krku od Pirátů, zaznělo. Foldyna, Okamura a další se s tím už vůbec nepáraliKalousek nemluví pravdu, dokazuje poslanec Volný, kterému kradl transparent. Liberální demokraté dnes ve jménu jediného povoleného hesla neváhají vraždit
Články autora
Průzkum
Měla by Česká republika vystoupit z EU?
Hlasovat můžete kliknutím na odpověď
Doporučujeme
PLATFORMA PRO ZACHOVÁNÍ EVROPSKÝCH HODNOT

Byli jsme i před unií, budeme i po ní. Boj za samostatnost našeho státu bude probíhat i po Lisabonu

dixienet.org

Rádio Dixie

Václav Klaus

Mladá pravice

D.O.S.T.

Pat Buchanan

Ron Paul

Eretz.cz - zpravodajství z Izraele

Československo 2008 tour
Přihlášení uživatele
Jméno:
Heslo:

RSS feed Zasílání upozornění