Věznice CIA: nový klacek na Ameriku

Autor: Marek Bartoš | Publikováno: 6.2.2006 | Rubrika: Zamyšlení
USA

Víte, že dalších 46 europoslanců dostalo nový flek? No jistě, byli totiž jmenováni do nově ustanoveného, dočasného výboru Evropského parlamentu, který má za úkol vyřešit a prozkoumat údajné nekalé aktivity CIA v Evropě. Fascinující úkol, který je jen dalším výjevem zhoubné socialistické politiky v Evropské unii. A taky nesmírně nebezpečného antiamerikanismu, který je však zcela běžným politickým postojem v říšských (unijních) institucích.

Evropský parlament chce prošetřit, jestli jsou pravdivé ty novinářské báchorky, že americké tajné služby využívají evropská letiště „…k přepravě a protiprávnímu zadržování vězňů zpravodajskou službou CIA…“. Řeknu to hned na úvod, myslím si, že tyto tajné věznice neexistují. A i kdyby existovaly, tak určitě nebudou na území některých členských států evropské unie. Protože jednak by to Američané nehodlali riskovat a navíc, by to bylo trochu nesmyslné. Protože to by si mohli Američané ty svoje tajné šatlavy postavit doma a nikoho dalšího do toho nezatahovat. Ti evropští ochránci lidských práv, kteří berou právě otázku lidských práv jako skoro problém života a smrti, se můžou radovat. Je tady problém a navíc není náš! A co víc, je to problém Američanů! Hurá, sláva…! Jdeme šetřit, vyšetřovat a pátrat. Hlavně aby bylo něco nalezeno, něco vypátráno.

Jako první po tomto skandálu skočila Rada Evropy. Tato nesmírně zbytečná instituce si našla další důvod pro svou existenci – vyšetřování Ameriky. Dokonce ustanovila svého zvláštního vyšetřovatele, švýcarského senátora Dicka Martyho. Ten dostal ke své činnosti minimálně jedno služební letadlo, automobilovou kolonu, 8 asistentek, 12 poradců a ti navíc každý po dvou sekretářkách. Skoro armádní ochranka je samozřejmostí. Pochopitelně, že je to fikce, ale mám dojem, že nejsem daleko od reality. A tento mohutný vyšetřovací aparát Rady Evropy se okamžitě pustil do práce. Zde jsem však na pochybách, jestli je možné říkat jejich činnosti „práce“. Mám spíš takový dojem, že pouze četli, procházeli a vyhledávali novinové články, které se tohoto případu týkají. Protože dosud žádný konkrétní důkaz nepřinesli. Jejich tvrzení se opírá pouze o postřehy a zkušenosti všech, co jenom trochu umí číst noviny a mají bujnou fantazii.

Evropská unie se však rozhodla, že bude hrát roli mravokárce. Když Spojené státy třímají roli světového policisty, tak Unie bude hrát roli jakéhosi univerzálního světového ombudsmana. Je ovšem nutné říct, že unie se sama svým chováním diskvalifikuje a znemožňuje sama sobě tuto roli zastávat. A nemusíme chodit daleko. Stačí se opět podívat na ten zapeklitý problém s údajnými tajnými věznicemi CIA v Evropě. Nedávno zveřejněná zpráva Dicka Martyho z Rady Evropy totiž jasně říká, že státy Evropy nemohly nevědět o aktivitách CIA. Proto je nutné do vyšetřování zapojit i všechny státy Evropy, které měly, nebo mohly mít nějaké přičinění na té „věznicové aféře“.

Kdoví jestli jedním z bodů vyšetřovací komise Evropského parlamentu bude také prošetření, zda se i evropské země podílely na tomto skandálním porušování všemožných lidských práv. Něco mi říká, že tato otázka bude galantně zametena pod koberec a vše se bude soustředit na pohlavkování Ameriky. A tak se mi zdá, že tato aféra je tak trochu spásou pro ty všemožné socialistické pacifisty v Evropské unii. Poslední dobou se totiž zdálo, že jejich střelný prach jaksi zvlhl a taky nebyl žádný věrohodný terč. Amerika nic nekalého nepáchala a v Iráku se situace celkem uklidňuje. A pak jak na zavolanou začaly evropskými letišti prolétat neoznačené letadla CIA a oheň byl na střeše. Socialisté a všemožní ochránci práv čehokoliv řvali na poplach.

Dokonce byl, zcela náhodou a neplánovaně, zrovna při cestě americké ministryně zahraniční do Evropy, vyvlečen jakýsi údajný vězeň těchto zařízení CIA. Prý bylo jeho zatčení mylné. A tak byl tento muslimský Němec nakonec propuštěn. Všichni kolem něho chodí po špičkách, protože prý může dosvědčit, že takové zařízení skutečně existují. Bohužel jeho vyprávění není doloženo žádnými důkazy. A uznejte, že výpověď nějakého pomateného muslima, který si často protiřečí, není možné považovat za důkaz existence amerických věznic. Všemožným pisálkům z levicových novin to však nevadí. Považují ho za živoucí důkaz americké zrůdnosti. Což je zcela absurdní.

Myslím, že tato hlavně politická aféra, je pouze bublina, která brzo splaskne. Zatím se nenašel jeden jediný nezvratný důkaz, který by dokázal, že tyto věznice skutečně existují. A i kdyby tyto zařízení existovaly, je zcela jasné, že máslo na hlavě má i řada států Evropské unie. Proto by bylo lepší, kdyby si unie, místo hysterického křičení a afektového jednání svých představitelů, nejprve prošetřila účast svých členských států na nějakých nepravostech, a teprve potom obviňovala někoho jiného. Je totiž vysoce pravděpodobné, že pokud nějaké věznice existovaly, členské státy o nich přinejmenším věděly, a neudělaly nic pro nápravu.

5094 čtenářů | 
HodnoceníHodnoceníHodnoceníHodnoceníHodnocení
Tisknout článek Poslat článek e-mailem
Vaše hodnocení: 

Zde můžete nastavit své hodnoceníPodpořte nás
Čtěte také

euPortal.cz

Nic takového se zatím ještě nestalo, Čína investuje přes bilion $ do nového plánu na technické předběhnutí USANáš blok by byl bez migrantů ochuzen, káže eurokomisařka . Jedinými lidmi, kteří popisují imigraci jako problém, jsou podle Johansson „pravicoví extremisté“EU výměnou za peníze na koronaviru vyžaduje podvolit seBez Vás nepřežijeme...KORONAVIRUS: Domácí vězení pro Evropany... ... amnestie pro ilegální imigranty

euServer.cz

Skryté záměry pomníkové válkyZdeněk Hřib by Emanueli Moravcovi udělal radost...

ePortal.cz

V případě, že by se nepodařilo déle sehnat více peněz, činnost Eportalu bude ukončenaGeorge Soros. Génius hybridní války

Eurabia.cz

Přímý přenos oslav Ramadánu: Norská televizeA opět muslimští imigranti zmlátili v Belgií policisty ...

FreeGlobe.cz

Italská mafie vyměkla. Bere i homosexuály a syn jednoho z šéfů je...Kolik zatím stála válka proti terorismu peněz i životů?

Nezdravi.cz

Co je podstatou stárnutí? Je to cílená autodestrukce? Proč se to vyvinulo? Jak ho zpomalit, anti-aging? Tímto si můžete prodloužit životVeganka tvrdí, vejce jsou pro vaše zdraví horší než kouření. Takto to prý zjistila

eOdborar.cz

Ruska vláda zahájila rozsáhlý program finanční podpory pro rodiny postižené koronaviremPrezident Beneš: Nikdy nezapomeňme na to, co s námi Němci v této válce dělali a co zamýšleli s námi učinit

ParlamentniListy.cz

Babiš se ve sněmovně zcela mimořádně vytočil: Co to tady předvádíte? Takhle oblbovat lidi bych nedokázalBoj o ČT vrcholí. Xaver a jeho otevřená zpověď jen pro PL: lahvičky koňaku, byznys, ale i pochvala. Budete koukat
Články autora
Doporučujeme
PLATFORMA PRO ZACHOVÁNÍ EVROPSKÝCH HODNOT

Byli jsme i před unií, budeme i po ní. Boj za samostatnost našeho státu bude probíhat i po Lisabonu

dixienet.org

Rádio Dixie

Václav Klaus

Mladá pravice

D.O.S.T.

Pat Buchanan

Ron Paul

Eretz.cz - zpravodajství z Izraele

Československo 2008 tour
Přihlášení uživatele
Jméno:
Heslo:

RSS feed Zasílání upozornění