Eurozóna potřebuje eutanázii. Ne další dávky morfinu!

Autor: František Matějka | Publikováno: 17.5.2010 | Rubrika: Ekonomika
Euro

Potíže v eurozóně jsou spravedlivým a oprávněným trestem za evropský socialismus. Umělý zásah politiků tuto socialistickou evropskou agonii jen prodlouží a dopady budou ještě horší. 500 milionů lidí v Evropské unii se mohlo konečně probudit ze snu, jenže dostali další dávku morfinu.

Eurozóna je umělým projektem, po kterém nebyla jiná poptávka, než politická. Pokud bychom dnes použili koeficienty, podle kterých se západní měny na euro před jedenácti lety navázaly, pak by dnes německá marka byla za třináct korun, rakouský šilink za dvě. Kdyby nepřišlo euro, byly by tyto kurzy realitou. Jenže volná soutěž trhu, měn a umění celých národů navázat na svou historii jsou v přímém rozporu s tím, co chtějí novodobí vládní politici v EU. Ovládat, držet pod krkem, regulovat a nenechat příliš vyčnívat jedny nad druhé, neboť právě a jedině šeď a průměrnost jsou živnou půdou pro jejich vlastní blaho.

Ať si píší mainstreamoví komentátoři cokoli, pravdou je, že euro má smysl v jediném případě. Při zachování a dalším tvrdém uplatňování nových regulací tržního hospodářství, při zvyšování daní a míry jejich přerozdělování a v neposlední řadě při zachování nespravedlivých dotací, které zvýhodňují jedny na úkor druhých a to nikoli podle nějakých měřitelných potřeb trhu, ale z politického rozhodnutí. Všechny naše dosavadní parlamentní strany se předháněly kdo dříve zavede euro. A dnes? Jejich představitelé bez rozdílu couvají jako malé děti. Kdybychom v eurozóně dnes již byli, zadlužili by občany české republiky dalšími dluhopisy, abychom poslali peníze do Řecka přímo, stejně jako to udělá Slovensko. Takto podporujeme Řecko nejen prostřednictvím našich peněz přes MMF a s nižším výnosem, než bychom byli schopni dosáhnout, ale zároveň nás bude podle slov Janoty v OVM stát každý rok až 5mld navíc to, že na trhu se zvedly úrokové sazby. Díky problémům Řecka a dalších zadlužených zemí eurozóny si totiž „musíme“ (jelikož vyrovnaný rozpočet naši politici neznají) půjčovat dráž.


DOPORUČUJI:
IDNES.CZ:
Euro v Česku se odkládá, kvůli řecké krizi se ho politici bojí


Z výše uvedeného je patrné, že prostě není pravda, že se nás socialistická prožranost nejen Řecka nedotýká. Jiskřičkou naděje tak po odchodu guvernéra ČNB Tůmy, který se na to podle mě jako chlap už prostě nemohl koukat, zůstává nový kandidát na tuto pozici Mojmír Hampl. „Ještě důležitější je, že vlastní měna a její volně plovoucí kurz pro nás budou ještě mnoho let výhodou, pokud budeme mít rozumnou hospodářskou politiku,". Ano, to je správný směr. Je nutné odmítnout cokoli, co je umělé. Zejména, když jsou za tím výhradně a jen politické ambice. Samostatné národy v suverénních státech a samostatné měny, v kombinaci s neprožíráním své budoucnosti, vyrovnaným rozpočtem a s obchodními vztahy založenými na výhradním fungování volného trhu bez regulací a pokřivených dotací. To je jediný směr, kterým se můžeme vydat, pokud chceme skutečnou, pravou a nezkreslenou prosperitu, která odolá, přetrvá a lépe se vyrovná s jakoukoli další možnou hospodářskou krizí.

Současný stav není ničím jiným, než udržováním umírajícího, který již sám není schopen přežít, na přístrojích. Jenže každá další dávka morfia je dražší a dražší. No a jelikož Evropská unie a eurozóna žádné své vlastní peníze nemají, platí tyto dávky občané národních států. Je nutné nepřijímat euro v České republice, poslat Řecko do bankrotu, skončit v Evropě se socialismem, uvolnit ruce trhu a začít se chovat tak, abychom v přeneseném slova smyslu přestali jíst naše vlastní děti. Vše ostatní je špatně a doplatíme na to později, ale s o to větším a tragičtějším probuzením.

 

http://www.caef.org.uk/d112eurostop.jpg

3365 čtenářů | 
HodnoceníHodnoceníHodnoceníHodnoceníHodnocení
Tisknout článek Poslat článek e-mailem
Vaše hodnocení: 

Zde můžete nastavit své hodnoceníPodpořte nás
Čtěte také

euPortal.cz

Evropu čeká další a mnohem větší vlna migrace. Do pohybu se dá miliarda lidíÚtoky proti bílým lidem se neomezují pouze na USA. Například v Anglii vzniklo nové černošské hnutí, jehož vůdce tvrdí, že cílem je udělat z bílých lidí jejich otrokyBoj o hodnoty včera a dnes: U Vídně jsme na čas slavně zvítězili. Řádění Turků na Moravě a zánik na dosah. Dnešní nepřítel je silnějšíPodpořte prosím EUportal.czDnes je snadné prohlásiti se v souladu s vlastními pocity za osobu opačného pohlaví, případně některého z dalších 57 neopačných pohlaví. I my můžeme respektovat, že se pan Vystrčil cítí být Taiwancem...

euServer.cz

Už i ta žárovka zčernalaZápadní civilizace prochází inkluzí

ePortal.cz

Pomozte nám, prosímJsme hákliví, když si na nás otevřou ústa Čínani a Rusové. Ale když von der Lejnová hovoří o tom, že nám Brusel nařídí přijetí uprchlíků a nemáme na vybranou, kde jsou hrdinové Hřib, Kolář, Novotnej, Vystrčil...

Eurabia.cz

NOVINKA: AMERICKÉ VÁLKY - FAKTA A REALITAZlatá generace dostává hustou sodu

FreeGlobe.cz

Italská mafie vyměkla. Bere i homosexuály a syn jednoho z šéfů je...Kolik zatím stála válka proti terorismu peněz i životů?

Nezdravi.cz

Co je podstatou stárnutí? Je to cílená autodestrukce? Proč se to vyvinulo? Jak ho zpomalit, anti-aging? Tímto si můžete prodloužit životVeganka tvrdí, vejce jsou pro vaše zdraví horší než kouření. Takto to prý zjistila

eOdborar.cz

Miláček Západu Navalný je lhář a skončil v exekuci za své lži ...Mýtus malé produktivity Čechů aneb jak český otrok dře na německý blahobyt

ParlamentniListy.cz

Syn Jana Krause: Romové? Byla s nima sranda. A gádžové...Ticho před bouří? Václav Cílek varuje před velkou krizí
Články autora
Průzkum
Měla by Česká republika vystoupit z EU?
Hlasovat můžete kliknutím na odpověď
Doporučujeme
PLATFORMA PRO ZACHOVÁNÍ EVROPSKÝCH HODNOT

Byli jsme i před unií, budeme i po ní. Boj za samostatnost našeho státu bude probíhat i po Lisabonu

dixienet.org

Rádio Dixie

Václav Klaus

Mladá pravice

D.O.S.T.

Pat Buchanan

Ron Paul

Eretz.cz - zpravodajství z Izraele

Československo 2008 tour
Přihlášení uživatele
Jméno:
Heslo:

RSS feed Zasílání upozornění