Terorismus, 11. září a potratová genocida

Autor: Jiří Karas | Publikováno: 11.9.2010 | Rubrika: Kulturní válka
Novorozenec

Možná že si více lidí uvědomí souvislost útoku na USA z 11. září 2001 se smrtí milionů nechtěných dětí. Paradoxně byl totiž právě 3. září na Floridě popraven bývalý presbyteriánský pastor Paul Hill, který bojoval proti násilným potratům až za hranici zákona. Když před devíti lety zastřelil potratového lékaře J. Brittona a jeho tělesného strážce J. Barretta, nikdo to neoznačoval jinak, než jako čin nebezpečného psychopata. Na první pohled tato nesmyslná vražda s hrůzným zločinem leteckých teroristů nijak nesouvisí. 

Motivy obou činů jsou různé, jejich provedení však spojuje povýšení osobního pojetí spravedlnosti nad platné právo. Dalším společným rysem byla zřejmá nenávist k západní civilizaci, nebo k té její současné podobě, v níž se zcela rozpadl tradiční obraz světa. Zatímco islámští původci leteckého masakru se mstili také za americkou podporu Izraele, P. Hill chtěl „pouze“ chránit před smrtí další desítky a stovky počatých dětí. Když se po činu dobrovolně vydával policii, řekl: “Jedno vím, žádné nevinné dítě už dnes nebude na této klinice zabito.“

Je nutno odsoudit způsob, který na obranu životů počatých dětí zvolil P. Hill. Ale je třeba si také uvědomit, že první lidské právo – právo každého dítěte narodit se - bylo v americké společnosti zcela bezohledně zlikvidováno. Způsob odnětí tohoto základního lidského práva může být přirovnán ke státnímu násilí.

Západní civilizace dosáhla vrcholu v době, kdy právní systém umělé potraty neumožňoval a k postupné legalizaci zabíjení počatých dětí došlo až pod vlivem ultraliberální ideologie. I když islámská kultura násilné potraty dodnes odmítá, není pravděpodobné, že by tento problém stál v pozadí přímého islamistického útoku na USA.

Ale ani P. Hill by nebyl aktivistou hnutí za právo dětí na život a nespáchal by vraždu, pokud by právní řád USA chránil děti před potratem stejně jako dříve. Umělé potraty v USA nebyly legalizovány zákonem, ale rozhodnutím Nejvyššího soudu v kauze Roe vers. Wade. To dokládá, jak velikou moc má americký Nejvyšší soud. Soudce tohoto soudu jmenuje doživotně prezident. Ten je volen demokraticky a za jeho výběr tedy Američané odpovídají. Jestliže si svobodně zvolí takové představitele, kteří umožní zabíjení počatých dětí, není možné tvrdit, že za to rovněž nejsou zodpovědní. 

Pokud se týká sociálního postavení nenarozených dětí v USA, nabízí se srovnání s režimy, které uplatňovaly rasové zákonodárství a eugenické sociální inženýrství. Společnost, která se vzdala ochrany nejzranitelnější sociální skupiny, musí bohužel počítat s tím, že na ni nebudou brány zvláštní etické ohledy. Opovržení darem života legalizované v násilných potratech logicky plodí a přivolává další násilí proti životu. Oběti 11. září jsou tak nepřímo spojeny s oběťmi potratové genocidy. Je jen škoda, že si tyto souvislosti při pokusech o reflexi 11. září málokdo uvědomuje.

 

Jiří Karas, exposlanec KDU-ČSL

Immaculata 6/2003

 

poisoned baby

 
24. týden - 
legální z genetických důvodů

5920 čtenářů | 
HodnoceníHodnoceníHodnoceníHodnoceníHodnocení
Tisknout článek Poslat článek e-mailem
Vaše hodnocení: 

Zde můžete nastavit své hodnoceníPodpořte nás
Čtěte také

euPortal.cz

Německý ministr zahraničí prohlásil, že si chce v rámci německého předsednictví Evropské unie „vynutit solidaritu“ s tím, že středo- a východoevropské země musejí přijmout část migrantůVěda a víra: V souladu a respektu. Jak to (ne)bylo s Galileem. Lhali nám všem ve škole - i proto se hádámeA ta krása české země! Posilňující promluva českého vlasteneckého knězeVážení čtenáři, pomozte nám prosímEvropská unie schválila směrnici, že budou muset minimálně na dva měsíce nastoupit na rodičovskou místo své partnerky otcové dětí

euServer.cz

Útok České televize na Ludvíka Svobodu! Jsi pro fair play? Pak nemůžeš fandit liberodemobloku.

ePortal.cz

Čtyři mýty o globalizaciProsíme o pomoc. Buď se budeme bránit, nebo náš svět zanikne

Eurabia.cz

Ve Vídni zasahovala islámská mravnostní policieNĚMECKÁ NEBO EVROPSKÁ UNIE?

FreeGlobe.cz

Italská mafie vyměkla. Bere i homosexuály a syn jednoho z šéfů je...Kolik zatím stála válka proti terorismu peněz i životů?

Nezdravi.cz

Co je podstatou stárnutí? Je to cílená autodestrukce? Proč se to vyvinulo? Jak ho zpomalit, anti-aging? Tímto si můžete prodloužit životVeganka tvrdí, vejce jsou pro vaše zdraví horší než kouření. Takto to prý zjistila

eOdborar.cz

Ruská armáda má technologií, kterou nemají Američané. Armáda USA je zděšenaByl zprovozněn nový most mezi Ruskem a Čínou

ParlamentniListy.cz

Tajemný Putinův výrok. „Vyřeší“ Bělorusko? Prý už brzyManželství pro gaye? Ne. Není právo na název. Ombudsman Křeček má jasno
Články autora
Průzkum
Měla by Česká republika vystoupit z EU?
Hlasovat můžete kliknutím na odpověď
Doporučujeme
PLATFORMA PRO ZACHOVÁNÍ EVROPSKÝCH HODNOT

Byli jsme i před unií, budeme i po ní. Boj za samostatnost našeho státu bude probíhat i po Lisabonu

dixienet.org

Rádio Dixie

Václav Klaus

Mladá pravice

D.O.S.T.

Pat Buchanan

Ron Paul

Eretz.cz - zpravodajství z Izraele

Československo 2008 tour
Přihlášení uživatele
Jméno:
Heslo:

RSS feed Zasílání upozornění