Europoslanec ODS Fajmon: Nenechme si diktovat od Bruselu

Autor: Hynek Fajmon | Publikováno: 21.6.2010 | Rubrika: Zamyšlení
Fajmon

Projev na 21. kongresu ODS
Praha, 19.06.2010

 

Vážené dámy, vážení pánové,

 

je zřejmé, že dnes se bude nejvíce diskutovat o tom, co ODS má a může dělat v domácí politice. Stranou by ale neměla zůstat ani politika evropská a to právě z toho důvodu, že ovlivňuje naše životy více, než si myslíte. Dám Vám několik příkladů:

1. Proč se stále zdražují cigarety, alkohol, benzín, nafta nebo elektřina? Protože nám to nařídíla Evropská unie.

2. Proč se do nafty a benzínu musí přimíchávat stále více biopaliv a samotná čistá nafta a čistý benzín se již nemohou vůbec prodávat? Protože nám to nařídila Evropská unie.

3. Proč českou krajinu čím dál více zamořují solární elektrárny? Opět nám to nařídila Evropská unie.

Z těchto příkladů dobře vidíte, že EU naše životy ovlivňuje velmi silně. To, co se nyní zavádí do praxe, je politika, kterou v posledních zhruba 10 letech prosadili na evropské úrovni evropští socialisté, zelení a lidovci. Je to politika, která vychází z jiných ideových základů než politika ODS. Je to politika, která vychází z teorií environmentalistu, socialismu a feminismu. Tento týden například Evropský parlament schválil zprávu o genderových aspektech hospodářské krize v EU.

Tato politika se v celé Evropské unii i u nás vyčerpala a zdiskreditovala. Důkazem toho je odchod Strany zelených s Poslanecké sněmovny a také výsledky parlamentních voleb v Německu, Británii, Maďarsku, u nás a také na Slovensku.

Také loňské volby do Evropského parlamentu vyhrály strany pravého středu. ODS společně s britskou Konzervativní stranou, polskou stranou Právo a spravedlnost a dalšími subjekty založila novou pravicovou, nefederalistickou frakci s názvem Evropští konzervativci a reformisté. Mohu Vám s potěšením oznámit, že to je projekt úspěšný a pro nás i pro EU přínosný.

Program žití na dluh, kterému se v celé Evropské unii říkalo "evropský sociální model" SKONČIL. Socialisté a jejich souputníci to ještě nepochopili, ale voliči už jasně vidí, že na dluh se dlouhodobě žít nedá. A zvláště potom ne v situaci, kdy celá Česká republika i Evropská unie prudce stárne. Celá řada evropských vlád proto nyní přistoupila k rozsáhlým reformám a úsporám. Omezování veřejných výdajů je i před námi. ODS se musí stát vůdcem tohoto procesu. Úspory potřebujeme nejen na úrovni vlády, ale prosazovat je musíme také na krajích a na radnicích. Nebojme se opět PRIVATIZOVAT. Stále je co.

Hospodářskou krizi nakonec stejně jako všechny krize v minulosti překonáme. Jde o to, jak rychle a s jakými ztrátami. Dnes již snad nikdo nepochybuje o tom, že česká KORUNA je nám velkou oporou. Držme se jí a udělejme vše pro to, abychom rychle plnili Maastrichtská kritéria. Dejme naše státní hospodaření co nejdříve do pořádku.

Těším se nato, že nové pravostředové vlády včetně té naší české přinesou do Evropské unie zásadní změnu. Jsem rád, že se Petr Nečas již razantně ozval proti posledním nebezpečným návrhům Evropské komise jakými bylo zavádění nové bankovní daně a také eurokontroly národních rozpočtů. Evropská unie se musí vydat jiným směrem. Musí opustit nesmyslný boj s globálním oteplováním a dalšími zelenými chimérami. Evropská civilizace se musí vrátit k zdravému rozumu. ODS bude takovou cestu prosazovat. ODS bude stranou rozumu.

5338 čtenářů | 
HodnoceníHodnoceníHodnoceníHodnoceníHodnocení
Tisknout článek Poslat článek e-mailem
Vaše hodnocení: 

Zde můžete nastavit své hodnoceníPodpořte nás
Čtěte také

euPortal.cz

Prezidentka Slovenska Zuzana Čaputová je spjata s podnikatelem Mariánem Kočnerem, který je obviněn z objednávky vraždy novináře Jána KuciakaPokus o puč ve Spojených státech: Kriminalizace politického soupeře. FBI v čele spiknutí s Hillary. Horší metody než v salemském procesu s čarodějnicemiPrvní americké tanky se valí po německých silnicích. Očekávají se desítky tisíc vojáků a tisíce tankůMédia bojující za zájmy globalistů na nás hází špínu. Pomozte nám prosímVystoupení z Evropské unie je výhodné. Zde máte fakta

euServer.cz

Nechť nám ČT sdělí, jakou to nestrannost a svobodu má vlastně na mysliBritové vyšli ze „Žaláře národů" – Středně jedovatý fejeton

ePortal.cz

Ti, kteří v této volbě prohráli, spustili spolu s Milionem chvilek na dr. Křečka a na výsledek této volby neskutečně agresivní útokČtenáři a přátelé Eportalu, podpořte nás prosím, nebo ukončíme činnost

Eurabia.cz

Evropa v koutku, po Sýrii a Libyi dělá Turecko "pořádek“ ve střední ÁziiKatolická církev otočila - podpořila referendum o eutanázii

FreeGlobe.cz

Italská mafie vyměkla. Bere i homosexuály a syn jednoho z šéfů je...Kolik zatím stála válka proti terorismu peněz i životů?

Nezdravi.cz

Co je podstatou stárnutí? Je to cílená autodestrukce? Proč se to vyvinulo? Jak ho zpomalit, anti-aging? Tímto si můžete prodloužit životVeganka tvrdí, vejce jsou pro vaše zdraví horší než kouření. Takto to prý zjistila

eOdborar.cz

Výsledek snahy EU zničit průmysl slaví úspěch. V českých firmách začalo masové propouštěníŠvédští policisté neumí číst a psát. Výsledek inkluze a úpadku vzdělání ....

ParlamentniListy.cz

„Jsme za kašpary.“ Milion chvilek? Už i ODS se směje. Plus varování, o co Minářovi skutečně jde. A vážné informaceBabiš se smál Milionu chvilek. A pivo: Toto nikdo nenapsal!
Články autora
Doporučujeme
PLATFORMA PRO ZACHOVÁNÍ EVROPSKÝCH HODNOT

Byli jsme i před unií, budeme i po ní. Boj za samostatnost našeho státu bude probíhat i po Lisabonu

dixienet.org

Rádio Dixie

Václav Klaus

Mladá pravice

D.O.S.T.

Pat Buchanan

Ron Paul

Eretz.cz - zpravodajství z Izraele

Československo 2008 tour
Přihlášení uživatele
Jméno:
Heslo:

RSS feed Zasílání upozornění