Temná zákoutí finančníka/filantropa George Sorose

Autor: Michal Semín | Publikováno: 1.7.2010 | Rubrika: Ekonomika
Euro 01


 

Kosmopolita George Soros je české veřejnosti znám především jako protřelý investor, před kterým se již chvěla nejedna měna. Vedle britské libry či thajského bahtu to možná brzy bude i měna, s níž stojí i padá projekt „společného evropského domu“. Soros stojí před nelehkou volbou – má si jaksepatří zašortovat na euru a tím ohrozit budoucnost Eurosvazu, nebo má dát přednost politické utopii před očekávanou kapitalizací svého investičního fondu Quantum?

Jak se můžeme dočíst v deníku Die Zeit, toto není jediné dilema, jež Soros řeší. Neustoupí-li Německo od své restriktivní politiky, pak by bylo lepší, tvrdí Soros, aby eurozónu opustilo. Jinak obětí nebude jen euro, ale se vznikem sociálních nepokojů a xenofobie i demokracie a koncept „otevřené společnosti“.

Otevřená společnost – tak zní ostatně název nadace, jejíž pobočky tento židovsko-maďarsko-americký filantrop rozmístil po celém postkomunistickém teritoriu. A co si vlastně G. Soros pod pojmem otevřená společnost představuje? Ještě než si tuto otázku zodpovíme, je dobré se zamyslet nad vlastním obsahem tohoto pojmu. Otevřenost i její opak jsou pojmy relativní, tj. vztažené k jinému. Smysluplnost otevřenosti (uzavřenosti) se tudíž odvíjí od hodnoty druhého subjektu této relace. To platí jak pro život jednotlivce, tak i pro život společnosti. Pojem „otevřená společnost“ je tedy bezobsažný, jakkoli je bystřejšímu intelektu brzy zřejmé, co je jím myšleno a v čem spočívá jeho "užitečnost". Soros volá po takové společnosti, jež není nábožensky, hodnotově a kulturně ukotvená. Proto se nemylme – Soros nebojoval a ani dnes nebojuje, jak se nám jeho lokální výsadkáři snaží namluvit, primárně proti ideologii a politice komunismu či orientálním postsovětským despociím, ale proti návratu evropských národů ke svým křesťanským kořenům a takovému společenskému uspořádání, jež by je náležitě zohledňovalo.

Právě proto Sorosova nadace financuje v masovém měřítku projekty, které případný posun evropských národů k hodnotovému konzervatismu znesnadňují – podpora homosexualismu, liberalizace drog, eutanázie, potratů, feminismu či nikým nekontrolovaných hranic a multikulturalismu. Už je tedy zřejmé, vůči čemu má být naše současná společnost „otevřená“?  Sorosův spojenec Petr Pithart kdysi úspěšně - z úřadu premiéra - loboval za vznik magnátem financované Středoevropské univerzity v Praze a nebýt Václava Klause, Aleny Hromádkové a dalších odpůrců tohoto projektu, asi by tu byla dodnes.

Sorosův odpor vůči pevnému hodnotovému řádu, jenž by kladl mravní a institucionální překážky i jeho finančnímu pirátství, má zřejmě hluboké kořeny, sahající do doby jeho mládí. V roce 1944, kdy docházelo k deportaci maďarských Židů, se Györgyho otec rozhodl svoji rodinu rozdělit, získat falešné doklady a čtrnáctiletého mladíka svěřit do péče státního úředníka, jenž se vydával za chlapcova křestního kmotra. Vzhledem k tomu, že povoláním tohoto fiktivního kmotra byla arizace, účastnil se mladý Soros zabavování majetku příslušníků svého vlastního etnika. V rozhovoru pro televizní pořad 60 minutes v 1998 byl Soros dotázán, zda mu vadilo, že se těchto akcí účastní. „Nikoli“, prohlásil Soros, „kdybych to nečinil já, konal by to někdo jiný. To je jako na finančním trhu, co nepatří mně, patří někomu jinému…“ A na přímý dotaz, zda necítí vinu, rezolutně odpověděl: „Ne“.

V podobném duchu odpovídal i na otázky, týkající se společenských důsledků svých finančních operací. „Jsem na trhu, abych vydělal peníze, a ne abych se ohlížel na to, co to přinese druhým“, zněla Sorosova obhajoba.

Sorosova „otevřenost“ se zdá být poněkud uzavřená elementární mravnosti. Společnost, jež se nebrání Sorosovi a jeho vizi, je tak odsouzena ke svému zániku.

 

2778 čtenářů | 
HodnoceníHodnoceníHodnoceníHodnoceníHodnocení
Tisknout článek Poslat článek e-mailem
Vaše hodnocení: 

Zde můžete nastavit své hodnoceníPodpořte nás
Čtěte také

euPortal.cz

Evropu čeká další a mnohem větší vlna migrace. Do pohybu se dá miliarda lidíÚtoky proti bílým lidem se neomezují pouze na USA. Například v Anglii vzniklo nové černošské hnutí, jehož vůdce tvrdí, že cílem je udělat z bílých lidí jejich otrokyBoj o hodnoty včera a dnes: U Vídně jsme na čas slavně zvítězili. Řádění Turků na Moravě a zánik na dosah. Dnešní nepřítel je silnějšíPodpořte prosím EUportal.czDnes je snadné prohlásiti se v souladu s vlastními pocity za osobu opačného pohlaví, případně některého z dalších 57 neopačných pohlaví. I my můžeme respektovat, že se pan Vystrčil cítí být Taiwancem...

euServer.cz

Už i ta žárovka zčernalaZápadní civilizace prochází inkluzí

ePortal.cz

Pomozte nám, prosímJsme hákliví, když si na nás otevřou ústa Čínani a Rusové. Ale když von der Lejnová hovoří o tom, že nám Brusel nařídí přijetí uprchlíků a nemáme na vybranou, kde jsou hrdinové Hřib, Kolář, Novotnej, Vystrčil...

Eurabia.cz

NOVINKA: AMERICKÉ VÁLKY - FAKTA A REALITAZlatá generace dostává hustou sodu

FreeGlobe.cz

Italská mafie vyměkla. Bere i homosexuály a syn jednoho z šéfů je...Kolik zatím stála válka proti terorismu peněz i životů?

Nezdravi.cz

Co je podstatou stárnutí? Je to cílená autodestrukce? Proč se to vyvinulo? Jak ho zpomalit, anti-aging? Tímto si můžete prodloužit životVeganka tvrdí, vejce jsou pro vaše zdraví horší než kouření. Takto to prý zjistila

eOdborar.cz

Miláček Západu Navalný je lhář a skončil v exekuci za své lži ...Mýtus malé produktivity Čechů aneb jak český otrok dře na německý blahobyt

ParlamentniListy.cz

Syn Jana Krause: Romové? Byla s nima sranda. A gádžové...Ticho před bouří? Václav Cílek varuje před velkou krizí
Články autora
Průzkum
Měla by Česká republika vystoupit z EU?
Hlasovat můžete kliknutím na odpověď
Doporučujeme
PLATFORMA PRO ZACHOVÁNÍ EVROPSKÝCH HODNOT

Byli jsme i před unií, budeme i po ní. Boj za samostatnost našeho státu bude probíhat i po Lisabonu

dixienet.org

Rádio Dixie

Václav Klaus

Mladá pravice

D.O.S.T.

Pat Buchanan

Ron Paul

Eretz.cz - zpravodajství z Izraele

Československo 2008 tour
Přihlášení uživatele
Jméno:
Heslo:

RSS feed Zasílání upozornění