Slovensko poznává, co to je diktát EU

Autor: Martin Kavka | Publikováno: 1.7.2010 | Rubrika: Zamyšlení
Bolšnac 19

V rámci euro-internacionální pomoci krachujícím státům Eurozóny se země používající euro zavázaly, že vytvoří virtuální fond z neexistujících, tedy dluhových peněz na sanaci prožraných ekonomik. Slovensko, samo zadlužené dostalo za úkol vložit do tohoto fondu 4,5 miliardy euro, aby pomohlo sanovat nepoměrně bohatší země, jako je například Řecko.

Slovensko však tyto peníze nemá a proto by si je muselo nejprve vypůjčit, nejspíše cestou vydání dluhopisů za úrok, který by převyšoval úrok, za který by byly peníze poskytnuté třetí straně. Je zcela pochopitelné, že slovenská politická reprezentace se tomu brání a sami socialisté před volbami nechtěli učinit tento krok, zvláště, když slovenský zaměstnanec, slovenský důchodce a rodiny s dětmi mají mnohem menší příjmy než Řekové.

Chvíli to vypadalo, že Německo a další země se obejdou bez Slovenského příspěvku, aby nakonec pohrozily Slovensku, že v případě, že nezaplatí, tak Slovensko přijde o případnou solidární pomoc v budoucnu.  Hrubým nátlakem a vyhrožováním se tak vedoucí země Eurozóny snaží dotlačit Slovensko nejen k platbě, ale hlavně k ještě většímu zadlužení a tím i de facto zchudnutí Slovenska jako celku.

Někdo může namítnout, že Slovenská ekonomika poroste, tak jaké zchudnutí. Jenže v současné metodice HDP se počítá pouze s objemem vzniklých hodnot, ale už se nepočítá s dluhy. Ve skutečnosti, kdyby se započítaly pasiva státu do výpočtu HDP, tak by se ukázalo, že císař je vlastně nahý a celý ekonomický růst je pouze virtuální statistikou. Žádný skutečný růst není, je to pouze ekonomická chiméra, založená na lži, kdy se za růst vydává i zadlužení.

Malý příklad. Jestliže si koupím auto za 450 tisíc korun a na to auto si půjčím stejnou částku se splatností na pět let s osmiprocentním úrokem, tak ve chvíli koupě můj majetek nevzrostl o 450 tisíc, ale navíc se moje výdaje první rok zvyšují nejen o splátku 90 tisíc korun, ale také o úrok 36 000,- Kč, což jsou peníze, které nemohu upotřebit, ale musím je vydat, aniž bych je mohl použít na jiné účely.

Opticky jsem však bohatší o právě koupené vozidlo a můj standard se zvyšuje. Na druhou stranu musím omezit svoje jiné výdaje a to přesně o částku, kterou jsem vydal za auto včetně úroků a když bych šel do důsledku, tak i částku, kterou představuje amortizace vozidla. Samozřejmě, jiný výpočet by byl v situaci, kdyby auto sloužilo jako prostředek obživy. Nicméně, odpočet od zisku by byl stejný.

Stát však do výpočtu HDP dluhy nezapočítává. Dluhy pro HDP neexistují, a proto se všichni radují, když existuje růst ekonomiky a pak jsou všichni v šoku, když přijde krize, nebo když se stát dostane na okraj propasti zvané platební neschopnost.

Slovensku je dnes položen nůž na krk a je zcela oprávněné se domnívat, že další výhružky budou následovat, jak tomu bylo v případě Irska, když dělalo reparát v referendu o Lisabonské smlouvě.  Nikdo nebere ohled na to, že republika pod Tatrami na to prostě nemá. To že na to ve skutečnosti nemají ani Němci a Francouzi je další věc.

Celé to však ukazuje, že evropský moloch zvaný EU je postaven na vydírání a vyhrožování a pouze vstup do EU je dobrovolný. Jakýkoliv náznak vlastní suverenity, snahy o nezávislé a vlastní jednání je pro Brusel naprosto nepřijatelný a země EU se tak dostávají do postavení kolonii států jako je Německo, Francie, Španělsko a bruselské administrativy. Jak asi bude dlouho trvat, až namísto výhružek ze strany Německa a dalších vlivných zemí EU přijde internacionální pomoc, ne nepodobná bratrské pomoci Československu v roce 1968?

Podvratná reakce jako podvratná reakce a EU si rozvracet nedáme.

 

http://www.christianitas.cz/

6172 čtenářů | 
HodnoceníHodnoceníHodnoceníHodnoceníHodnocení
Tisknout článek Poslat článek e-mailem
Vaše hodnocení: 

Zde můžete nastavit své hodnoceníPodpořte nás
Čtěte také

euPortal.cz

Česká republika je ekonomickou kolonií západní Evropy a především Německa a globalismus a globalisté vykastrovali základní funkce státu, který pro případné pandemie či jiné krize není soběstačnýTito čeští politici hájí zájmy sudeťáků...V Řecku dochází k průlomové obžalobě členů nevládních organizací, zaměřených na pašování lidí do EvropyPodpořte prosím EUportal.czDnes je snadné prohlásiti se v souladu s vlastními pocity za osobu opačného pohlaví, případně některého z dalších 57 neopačných pohlaví. I my můžeme respektovat, že se pan Vystrčil cítí být Taiwancem...

euServer.cz

Nepodmíněný příjem? – Cesta do pekelÚtok na Navalného nebo na naši první signální soustavu?

ePortal.cz

Povinná solidarita: Necháme se raději podplatit - nebo donutit? Orwellův newspeak. Bude EU kšeftovat s "bílým" masem?Pomozte nám, prosím

Eurabia.cz

Francouzský soud chrání muslimského uprchlíka, který před pár dny terorizoval PařížSoužití křesťanů a muslimů nemůže být pokojné! Orbán odmítl nový pakt Leyenové EU na relokaci imigrantů

FreeGlobe.cz

Italská mafie vyměkla. Bere i homosexuály a syn jednoho z šéfů je...Kolik zatím stála válka proti terorismu peněz i životů?

Nezdravi.cz

Co je podstatou stárnutí? Je to cílená autodestrukce? Proč se to vyvinulo? Jak ho zpomalit, anti-aging? Tímto si můžete prodloužit životVeganka tvrdí, vejce jsou pro vaše zdraví horší než kouření. Takto to prý zjistila

eOdborar.cz

Miláček Západu Navalný je lhář a skončil v exekuci za své lži ...Mýtus malé produktivity Čechů aneb jak český otrok dře na německý blahobyt

ParlamentniListy.cz

Rouškami virus nezničíme. Rektor UK Zima pro PL: O čem se příliš nemluvíNechtějí dělat! Babiš se naštval na lidi. Migrace? Jasně k Bruselu
Články autora
Průzkum
Měla by Česká republika vystoupit z EU?
Hlasovat můžete kliknutím na odpověď
Doporučujeme
PLATFORMA PRO ZACHOVÁNÍ EVROPSKÝCH HODNOT

Byli jsme i před unií, budeme i po ní. Boj za samostatnost našeho státu bude probíhat i po Lisabonu

dixienet.org

Rádio Dixie

Václav Klaus

Mladá pravice

D.O.S.T.

Pat Buchanan

Ron Paul

Eretz.cz - zpravodajství z Izraele

Československo 2008 tour
Přihlášení uživatele
Jméno:
Heslo:

RSS feed Zasílání upozornění